Vuelta a Espana 2019. Skład CCC Team

CCC Team podczas prezentacji przed startem Vuelta a Espana

Polski zespół CCC zadebiutuje na trasie Vuelta a Espana. Na Półwyspie Iberyjskim wystąpi skład stanowiący mieszankę rutyny z przewagą młodości.

W ósemce kierowanej przez Jacksona Stewarta i Gabriele Missaglie znalazło się dwóch biało-czerwonych, Paweł Bernas i Szymon Sajnok. W Wielkim Tourze zadebiutują również Nathan van Hooydonck, Jonas Koch i Will Barta. Weterani to Patrick Bevin, Francisco Ventoso i Víctor de la Parte.

Polska grupa, podobnie jak na trasach Giro d’Italia i Tour de France, nie ma lidera zdolnego walczyć w klasyfikacji generalnej. Na górskich odcinkach walczyć powinien De la Parte, który bardzo aktywnie jechał na trasie majowego Giro.

Przystąpimy do Vuelta a Espana bez presji związanej z klasyfikacją generalną, ale będziemy chcieli wspierać Víctora de la Parte w jego narodowym Wielkim Tourze. Cały skład jest zmotywowany, by pokazać się z jak najlepszej strony w otwierającej zmagania jeździe drużynowej na czas, a w kolejnych dniach będziemy szukać swoich okazji w ucieczkach. Patrick Bevin i Will Barta nastawiają się na etapy jazdy na czas i obaj pokazali już w tym sezonie, że stać ich na uzyskanie bardzo dobrego wyniku w tej konkurencji. Jonas Koch wraz z Szymonem Sajnokiem, przy wsparciu Frana Ventoso, będą chcieli powalczyć na etapach sprinterskich, a Paweł Bernas i Nathan Van Hooydonck będą jeździć agresywnie i angażować się w odjazdy. Wygląda na to, że tegoroczna Vuelta będzie bardzo dynamicznym wyścigiem, a spora część naszego zespołu jest bardzo podekscytowana swoim debiutem w Wielkim Tourze

– powiedział Jackson Stewart.

Vuelta może stanowić przełom w karierze Szymona Sajnoka.

Staram się podchodzić do Vuelta a Espana ze spokojem. Będzie to mój pierwszy tak długi wyścig, ale jestem pozytywnie nastawiony i gotowy do walki. Na pewno chciałbym powalczyć na płaskich etapach i jestem bardzo zmotywowany, by na nich się pokazać. Moja forma wciąż jest wysoka, pomimo kilku wypadków i braku startu w Tour de Pologne. Do wyścigu przygotowuję się na Majorce, gdzie trenuję ze swoim trenerem w dobrej pogodzie, zbliżonej do tej, która będzie nam towarzyszyć na Vuelcie

– stwierdził nasz zawodnik, który do pierwszego etapu, 24 sierpnia, przystąpi w swoje 22 urodziny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

12 Comments

 1. reko

  19 sierpnia 2019, 11:58 o 11:58

  bardzo głupi skład. Oczywiście zarząd wie więcej i dokładnie wie kogo ma do dyspozycji, ale nie wiem kto ma temu De La PArte pomóc. Dziwi brak Antunesa. Zamiast tych belgów to już mogli Ten Dama dać na pożegnanie.

  • Karol

   19 sierpnia 2019, 17:05 o 17:05

   Im już wszytko jedno, sezon w plecy i tylko czekają na nowe rozdanie w przyszłym roku.

 2. Macias

  19 sierpnia 2019, 17:10 o 17:10

  Gdzie Zoidl i Antunes jedyni oprócz De La Parte z szansą na etap?

  • Simoni

   19 sierpnia 2019, 17:50 o 17:50

   Zgadzam się. Antunes powinien jechać, a Zoidl to już koniecznie!

 3. KACZAKWILI

  19 sierpnia 2019, 21:26 o 21:26

  Fakt Antunes mógłby powalczyć o miejsce w pierwszej 20 na jednym z etapów. Na TDP pokazał, że jest w gazie:D

  • reko

   20 sierpnia 2019, 09:55 o 09:55

   TdP to nie wyścig dla takich Antunesów....ale to taki dziwny zawodnik. Na Volta pokazał się z bardzo dobrej strony, na paru etapach prawdziwie górskich na Giro również. W zeszłym roku Katalonia w top10 więc to wskazuje , że coś tam potrafi jeździć....tylko coś w tym roku wyniki nie przemawiają za tym. Pierwsza część sezonu przed Giro na walce w wirusem mu zeszła niby.

 4. Wojtek680

  20 sierpnia 2019, 09:35 o 09:35

  A ja liczę na niespodziankę ze strony Bevina, kto wie może to będzie jeden z bohaterów tegorocznej Vuelty.

 5. Kuba

  20 sierpnia 2019, 17:59 o 17:59

  Chciałem zapytać o Wasze opinie na temat Sajnoka. Zakładam, że są tu osoby śledzące jego karierę dokładniej niż ja. Jest młody i ma już całkiem dobre wyniki na torze. Czy sądzicie, że może w przyszłości coś poważniejszego osiągnąć na szosie, czy to w klasykach czy sprintach? Osobiście bym się spodziewał, że do olimpiady w Tokio tor może mieć priorytet. Jak widzicie szanse na później?

  • Tomek

   20 sierpnia 2019, 19:09 o 19:09

   Według mnie powinien pójść w klasyki i być sprinterem typu Trentin ,który będzie w stanie przetrwać górki. Trasa MŚ powinna mu pasować.

  • Xedron

   20 sierpnia 2019, 22:44 o 22:44

   Jak na razie jest bardzo nierówny. Miejmy nadzieję, że wytrzymałość i regularność przyjdą w najbliższych latach. To samo tyczy się sprintu. Jak będzie liderem, będzie miał wsparcie w końcówkach to możemy mieć pierwszego dobrego sprintera od dawna.

  • reko

   21 sierpnia 2019, 18:38 o 18:38

   na tą chwilę chyba rozwija się w kierunku klasykowca, który potrafi dobrze zafiniszować i przejechać ścianki. I takiego rozwoju mu życzę, bo chwała maszyny/sprintera nie trwa długo. Ja mu kibicuje, a czy CCC Team jest dla niego lepszym miejscem niż CCC Develop...nie wiem, czas pokaże. Może nauczy się czegoś od Trentina. Co mi się podoba to fakt, że umie się odnaleźć w chaotycznym finiszu i nie potrzebuje super pociągu.

 6. Pjoter

  22 sierpnia 2019, 07:59 o 07:59

  Fatalny skład ja bym wszystkich oprócz sajnoka sprzedal

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: