Daniel - odzież kolarska

Vuelta a Espana 2019. Carapaz i Quintana na jubileusz Movistaru

Richard Carapaz i Nairo Quintana zostali liderami grupy Movistar na Vuelta a Espana.

Zwycięzca tegorocznego Giro d'Italia połączy siły z triumfatorem hiszpańskiego Grand Touru z 2016 roku. Dwójkę wspomogą mistrz świata Alejandro Valverde, Marc Soler oraz świetnie spisujący się w górach Atonio Pedrero.

Zespół Eusebio Unzue po raz 40. z rzędu pojawi się na trasie wyścigu. Hiszpańska grupa, funkcjonująca od lat pod różnymi nazwami, brała udział w ponad połowie edycji trzeciego Grand Touru.

Carapaz po wygranej w Giro odpoczywał, a formę sprawdzał ostatnio na trasie Vuelta a Burgos. Drugie miejsce, za Ivanem Sosą, potwierdziło dobrą dyspozycję, acz Ekwadorczykowi wyraźnie brakowało eksplozywności.

Quintana po 8. miejscu w Tour de France zmierza na Vueltę. W Hiszpanii Kolumbijczyk będzie musiał wykazać się większym zrozumieniem dla pracy zespołowej, inaczej skazany będzie na samotne rajdy.

Skład Movistar Team na Vuelta a Espana (24 sierpnia – 15 września): Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Richard Carapaz, Marc Soler, Imanol Erviti, Nelson Oliveira, Jorge Arcas i Antonio Pedrero.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: