Vuelta a Espana 2019. Astana z trzema kartami

Miguel Angel Lopez

Miguel Angel Lopez, Jakob Fuglsang i Ion Izagirre to opcje zespołu Astana na 74. edycję Vuelta a Espana.

Kolumbijczyk, trzeci kolarz wyścigu z ubiegłego roku, na górskiej trasie poszuka szczęścia w walce od podium. 25-latek w maju startował w Giro d'Italia, ale 7. miejsce i wygrana klasyfikacja młodzieżowa były poniżej jego oczekiwań. Szczęście przyda się też Jakobowi Fuglsangowi: Duńczyk zaliczył fenomenalną pierwszą część sezonu, ale spadek formy oraz kraksy na trasie Tour de France zmusiły go do opuszczenia wyścigu.

Fuglsang w tym roku wygrał m.in. Criterium du Dauphine i Liege-Bastogne-Liege, Lopez natomiast Volta a Catalunya.

Obaj zawodnicy mają szansę walki o podium wyścigu, obaj w tym roku zaliczyli świetne okresy przygotowawcze, ale nie zdołali optymalnej formy odnaleźć w najważniejszych startach. Na trasie Vuelty zmienić to pomóc im chcą Gorka Izagirre, Dario Cataldo i Omar Fraile.

Ciekawą kartą w zespole jest Ion Izagirre, który o swoich ambicjach walki w klasyfikacji generalnej mówił "Rowery.org" podczas Tour de Pologne. Bask przed rokiem zajął 9. miejsce w Vuelcie, a w tym roku uczciwie pracował na Lopeza podczas Giro. Wiosną na koncie zapisał triumf w Itzulia Basque Country, a na stromych ściankach radzi sobie równie dobrze jak Fuglsang.

Skład Astany na Vuelta a Espana 2019 (24 sierpnia – 15 września): Jakob Fuglsang, Ion Izagirre, Gorka Izagirre, Dario Cataldo, Manuele Boaro, Luis Leon Sanchez, Omar Fraile i Miguel Angel Lopez.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bedrzich

    19 sierpnia 2019, 16:04 o 16:04

    A ja przeczytałem: Astna z trzema karłami 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: