Daniel - odzież kolarska

Nowe zaciągi Patricka Lefevere'a

Patrick Lefevere przebudowuje skład zespołu Deceuninck-Quick-Step.

W roku 2020 w barwach belgijskiej ekipy pojawią się nowe twarze. Portugalczyk João Almeida i Włoch Andrea Bagioli to świeży narybek, natomiast Bert Van Lerberghe i Stijn Steels to kolarze w Belgii już znani. Cała czwórka podpisała dwuletnie kontrakty.

21-letni Almeida przed rokiem zajął 2. miejsce w młodzieżowym Giro d'Italia i 7. w Tour de l'Avenir, 5. w Ronde de l'Isard, a także wygrał młodzieżowy wyścig Liege-Bastogne-Liege.

20-letni Bagioli reprezentował włoską ekipę Colpack, w 2018 roku odbył także staż w UAE Team Emirates. W 2018 roku wygrał Toscana Terre di Ciclismo Eroica, włoski wyścig etapowy dla orlików, zapisał też 2. miejsce w Il Piccolo Lombardia. W tym roku wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną Ronde de l'Isard oraz etap Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc.

26-letni Van Lerberghe i 29-letni Steels stanowili będą wsparcie ekipy w wyścigach klasycznych oraz w rozprowadzaniu, najpewniej Alvaro Hodega. Van Lerberghe na koncie ma już 5.. miejsce w Nokere Koerse (2017), 7. w Omloop Het Nieuwsblad (2018) czy 4. w Handzame Classic (2016).

Grupa na przestrzeni ostatnich tygodni zabezpieczyła także zatrzymanie Pietera Serry'ego, Jamesa Knoxa, Iljo Keisse, a wcześniej gwiazdy zespołu, Juliana Alaphilippe'a.

W zespole zmieni się sporo, gdyż odchodzi Elia Viviani wraz z Fabio Sabatinim. Dwójka podpisała już kontrakty z Cofidisem. Do UAE Team Emirates zmierza Maximiliano Richeze, do Astany Davide Martinelli, natomiast Movistar wybrał Enric Mas.

Grupa Deceuninck-Quick-Step na drugą część sezonu zakontraktowała już także dwóch stażystów: dwukrotnego mistrza świata MTB XCO: Nowozelandczyka Samuela Gaze'a oraz Niemca Jannika Steimle. O ile Gaze na szosie nie ścigał się regularnie, 23-letni Steimle tylko w tym roku wygrał dwa etapy Tour of Austria, odcinek Fleche du Sud oraz wyścig Oberösterreichrundfahrt. W barwach Team Vorarlberg Santic na polskich szosach zdobył także etap i zajął 3. miejsce w CCC Tour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: