Fred Wright wygrał po udanej ucieczce czwarty odcinek “wyścigu przyszłości” – Tour de l’Avenir.
Brytyjczyk, stażysta zespołu CCC, pokonał na ostatnich metrach Szwajcara Joël Sutera oraz Norwega Sorena Waerenskjolda.
Nowym liderem wyścigu został czwarty na mecie Francuz Simon Guglielmi.
Czwartego dnia młodzi kolarze mierzyli się z pagórkowatym odcinkiem w rejonie Owernia-Rodan-Alpy. Na pierwszych 61 kilometrach wyznaczono trzy górskie premie. Podjazdy nie przekraczały 5 kilometrów, ale stanowiły wystarczające wyzwanie by rozbić peleton. Ostatnie 35 kilometrów stanowił dość płaski odcinek do Espalion, na który harcownicy chcieli zachować wystarczająco dużo sił by uciec przegrupowującej się pogoni.
Po 20 kilometrach, a więc tuż przed pierwszym podjazdem, odjechali Simon Guglielmi (Francja), Soren Waerenskjold (Norwegia), Giovanni Aleotti (Włochy), Patrick Haller i Miguel Heidemann (Niemcy), Joël Suter (Szwajcaria), Fred Wright (Wielka Brytania) oraz Patrick Gamper (Austria).
Ósemka z przewagą trzech minut spokojnie kręciła na czele, a punkty na górskich premiach pracowicie zbierał Aleotti.
Grupka rozpoczęła łatwiejszą partię etapu z zapasem dwóch i pół minuty, co do pracy zagoniło Amerykanów, Słoweńców, a potem także Norwegów i Szwajcarów. 15 kilometrów przed metą zegar wciąż pokazywał 2:20, wróżąc powodzenie akcji.
Na ostatnich 10 kilometrach kontrę zorganizować próbował lider wyścigu, Norweg Tobias Foss, któremu koszulka odjeżdżała w miarę postępów Aleottiego i Guglielmiego. Z tego zrywu nic nie wyszło i ósemka walczyła na finiszu o etapowe zwycięstwo, mając ponad 2-minutowy bufor. Na ostatnich metrach najlepiej odnalazł się Wright, dając reprezentacji Wielkiej Brytanii drugi triumf w tegorocznej edycji.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alfred Wright | Wielka Brytania | 3:54:44 |
2. | Joel Suter | Szwajcaria | |
3. | Søren Wærenskjold | Norwegia | |
4. | Simon Guglielmi | Francja | |
5. | Patrick Gamper | Austria | |
6. | Giovanni Aleotti | Włochy | |
7. | Patrick Haller | Niemcy | |
8. | Miguel Heidemann | Niemcy | 00:14 |
9. | Jim Brown | Wielka Brytania | 02:05 |
10. | Tilen Finkšt | Słowenia | |
11. | Tobias Foss | Norwegia | |
12. | Andreas Stokbro | Denmark | |
13. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | |
14. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | |
15. | Barnabás Peák | Węgry | |
16. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
17. | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine | |
18. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | |
19. | Gage Hecht | USA | |
20. | Xavier Cañellas | Hiszpania | |
21. | Jens Reynders | Belgia | |
22. | Erik Fetter | Węgry | |
23. | Liam Magennis | Australia | |
24. | Nils Eekhoff | Holandia | |
25. | Alessandro Covi | Włochy | |
26. | Cedric Pries | Luksemburg | |
27. | Tobias Bayer | Austria | |
28. | Adám Kristóf Karl | Węgry | |
29. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | |
30. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | |
31. | Henok Mulubrhan | Erytrea | |
32. | Nicholas White | Australia | |
33. | Colin Heiderscheid | Luksemburg | |
34. | Jonas Rutsch | Niemcy | |
35. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | |
36. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | |
37. | Matteo Jorgenson | USA | |
38. | Niklas Märkl | Niemcy | |
39. | Michael Hernandez | USA | |
40. | Torjus Sleen | Norwegia | |
41. | Cristian Alexander Toro Caicedo | Ekwador | |
42. | Alan Boileau | Francja | |
43. | Laurent Gervais | Kanada | |
44. | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | |
45. | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | |
46. | Stan Van Tricht | Belgia | |
47. | Yahor Shpalouski | Belarus | |
48. | Lars van Den Berg | Holandia | |
49. | Ilan Van Wilder | Belgia | |
50. | Andrea Bagioli | Włochy | |
51. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | |
52. | Aljaž Jarc | Słowenia | |
53. | Mauri Vansevenant | Belgia | |
54. | Samuele Battistella | Włochy | |
55. | Jhojan García | Kolumbia | |
56. | Ben Katerberg | Kanada | |
57. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | |
58. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
59. | Nicolas Zukowsky | Kanada | |
60. | Santiago Montenegro | Ekwador | |
61. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | |
62. | Kristjan Hočevar | Słowenia | |
63. | Dzianis Marchuk | Belarus | |
64. | Sylvain Moniquet | Belgia | |
65. | Francisco Campos | Portugalia | |
66. | Yakob Debesay | Erytrea | |
67. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | |
68. | Kaden Groves | Australia | |
69. | Jaka Primožič | Słowenia | |
70. | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
71. | Samuel Jenner | Australia | |
72. | Moran Vermeulen | Austria | |
73. | Guilherme Mota | Portugalia | |
74. | Stefano Oldani | Włochy | |
75. | Filippo Conca | Włochy | |
76. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | |
77. | Felix Gall | Austria | |
78. | Adrián Bustamante | Kolumbia | |
79. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | |
80. | Balázs Vas | Węgry | |
81. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | |
82. | Valerii Fatkullin | Rosja | |
83. | Georg Zimmermann | Niemcy | |
84. | Thymen Arensman | Holandia | |
85. | Harold Tejada | Kolumbia | |
86. | Urko Berrade | Hiszpania | |
87. | Johan Jacobs | Szwajcaria | |
88. | Eric Voigt | USA | |
89. | Attila Valter | Węgry | |
90. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | |
91. | Clément Champoussin | Francja | |
92. | Mathieu Burgaudeau | Francja | |
93. | Michel Ries | Luksemburg | |
94. | Alexander Evans | Australia | |
95. | Juan Diego Alba | Kolumbia | |
96. | Nicolas Prodhomme | Francja | |
97. | Daan Hoole | Holandia | |
98. | Robel Tewelde | Erytrea | |
99. | Adam Roberge | Kanada | |
100. | Michael Potter | Australia | |
101. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | |
102. | Jon Agirre | Hiszpania | |
103. | Jorge Magalhães | Portugalia | |
104. | José Félix Parra | Hiszpania | |
105. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | |
106. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
107. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | |
108. | Leon Heinschke | Niemcy | 02:19 |
109. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
110. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | |
111. | Markus Wildauer | Austria | |
112. | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | |
113. | Aurélien Doleatto | Francja | |
114. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | |
115. | Jacob Hindsgaul Madsen | Denmark | |
116. | Antoine Debons | Szwajcaria | |
117. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
118. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | |
119. | Ide Schelling | Holandia | |
120. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | |
121. | Martin Urianstad | Norwegia | |
122. | Mathias Jørgensen Norsgaard | Denmark | |
123. | Oier Lazkano | Hiszpania | |
124. | Daniel Dina | Węgry | |
125. | Wilson Haro | Ekwador | 02:47 |
126. | Robert Scott | Wielka Brytania | 03:08 |
127. | Morten Hulgaard | Denmark | 03:23 |
128. | Johan Price-Pejtersen | Denmark | 04:08 |
129. | Mikhail Fokin | Rosja | 04:17 |
130. | Nik Cemazar | Słowenia | 04:24 |
131. | Pier-André Coté | Kanada | 05:26 |
132. | Maxime Weyrich | Luksemburg | |
133. | Lance Haidet | USA | |
134. | Riley Sheehan | USA | |
135. | Ziga Horvat | Słowenia | |
136. | Idar Andersen | Norwegia | 06:51 |
137. | Marco Friedrich | Austria | |
DNF | Ethan Hayter | Wielka Brytania | - |
DNF | Ilya Volkau | Belarus | |
DNF | Viktor Verschaeve | Belgia |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Simon Guglielmi | Francja | 11:37:02 |
2. | Giovanni Aleotti | Włochy | 00:01 |
3. | Tobias Foss | Norwegia | 00:42 |
4. | Torjus Sleen | Norwegia | |
5. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
6. | Samuele Battistella | Włochy | 01:06 |
7. | Andrea Bagioli | Włochy | |
8. | Stefano Oldani | Włochy | |
9. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | 01:08 |
10. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | 01:14 |
11. | Clément Champoussin | Francja | 01:20 |
12. | Alexander Evans | Australia | 01:37 |
13. | Jonas Rutsch | Niemcy | 01:41 |
14. | Mauri Vansevenant | Belgia | 01:44 |
15. | Sylvain Moniquet | Belgia | |
16. | Ilan Van Wilder | Belgia | |
17. | Patrick Gamper | Austria | 01:52 |
18. | Filippo Conca | Włochy | |
19. | Lars van Den Berg | Holandia | 01:54 |
20. | Thymen Arensman | Holandia | 01:55 |
21. | Felix Gall | Austria | 01:59 |
22. | Nicolas Prodhomme | Francja | 02:02 |
23. | Mathieu Burgaudeau | Francja | 02:04 |
24. | Joel Suter | Szwajcaria | 02:12 |
25. | Attila Valter | Węgry | 02:27 |
26. | Stan Van Tricht | Belgia | 02:28 |
27. | Urko Berrade | Hiszpania | 02:29 |
28. | Tobias Bayer | Austria | 02:31 |
29. | Alan Boileau | Francja | 02:36 |
30. | Georg Zimmermann | Niemcy | 02:41 |
31. | Matteo Jorgenson | USA | 02:47 |
32. | Harold Tejada | Kolumbia | 02:51 |
33. | Jhojan García | Kolumbia | |
34. | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
35. | Moran Vermeulen | Austria | 02:59 |
36. | Samuel Jenner | Australia | 03:03 |
37. | Michel Ries | Luksemburg | 03:04 |
38. | Nicolas Zukowsky | Kanada | 03:14 |
39. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | |
40. | José Félix Parra | Hiszpania | |
41. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | 03:22 |
42. | Liam Magennis | Australia | 03:23 |
43. | Juan Diego Alba | Kolumbia | 03:24 |
44. | Ben Katerberg | Kanada | 03:29 |
45. | Patrick Haller | Niemcy | 03:39 |
46. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Denmark | 03:40 |
47. | Erik Fetter | Węgry | 03:43 |
48. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | |
49. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
50. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | 03:44 |
51. | Kristjan Hočevar | Słowenia | 03:52 |
52. | Alfred Wright | Wielka Brytania | 03:54 |
53. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | 03:56 |
54. | Adrián Bustamante | Kolumbia | 04:03 |
55. | Andreas Stokbro | Denmark | 04:05 |
56. | Adam Roberge | Kanada | 04:12 |
57. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | 04:17 |
58. | Jon Agirre | Hiszpania | 04:19 |
59. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | 04:27 |
60. | Ide Schelling | Holandia | 04:28 |
61. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | 04:30 |
62. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | 04:33 |
63. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | 04:51 |
64. | Guilherme Mota | Portugalia | |
65. | Tilen Finkšt | Słowenia | 04:52 |
66. | Aljaž Jarc | Słowenia | 04:53 |
67. | Yakob Debesay | Erytrea | 04:57 |
68. | Gage Hecht | USA | 05:01 |
69. | Robel Tewelde | Erytrea | 05:03 |
70. | Jaka Primožič | Słowenia | 05:08 |
71. | Jorge Magalhães | Portugalia | 05:37 |
72. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | 05:38 |
73. | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | 05:46 |
74. | Alessandro Covi | Włochy | 05:55 |
75. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | |
76. | Oier Lazkano | Hiszpania | 06:00 |
77. | Valerii Fatkullin | Rosja | 06:12 |
78. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | 06:17 |
79. | Santiago Montenegro | Ekwador | |
80. | Wilson Haro | Ekwador | 06:24 |
81. | Jens Reynders | Belgia | 06:35 |
82. | Michael Potter | Australia | 06:38 |
83. | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | 06:40 |
84. | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | 06:45 |
85. | Yahor Shpalouski | Belarus | |
86. | Arthur Kluckers | Luksemburg | 06:52 |
87. | Morten Hulgaard | Denmark | 07:10 |
88. | Lance Haidet | USA | 07:14 |
89. | Cristian Alexander Toro Caicedo | Ekwador | 07:15 |
90. | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine | 07:18 |
91. | Daan Hoole | Holandia | 07:26 |
92. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | 08:06 |
93. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | 08:38 |
94. | Dzianis Marchuk | Belarus | 08:42 |
95. | Jim Brown | Wielka Brytania | 08:50 |
96. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 09:08 |
97. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 09:16 |
98. | Ludvik Holstad | Norwegia | 09:18 |
99. | Miguel Heidemann | Niemcy | 09:21 |
100. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | 09:45 |
101. | Eric Voigt | USA | 09:49 |
102. | Leon Heinschke | Niemcy | 10:21 |
103. | Antoine Debons | Szwajcaria | 11:12 |
104. | Cedric Pries | Luksemburg | 11:16 |
105. | Pier-André Coté | Kanada | 11:35 |
106. | Laurent Gervais | Kanada | 11:36 |
107. | Idar Andersen | Norwegia | 11:44 |
108. | Jacob Hindsgaul Madsen | Denmark | 12:22 |
109. | Martin Urianstad | Norwegia | 12:39 |
110. | Mikhail Fokin | Rosja | 13:03 |
111. | Henok Mulubrhan | Erytrea | 13:24 |
112. | Niklas Märkl | Niemcy | 13:38 |
113. | Aurélien Doleatto | Francja | 13:52 |
114. | Barnabás Peák | Węgry | 14:24 |
115. | Søren Wærenskjold | Norwegia | 14:31 |
116. | Marco Friedrich | Austria | 14:55 |
117. | Johan Price-Pejtersen | Denmark | 15:29 |
118. | Kaden Groves | Australia | 16:27 |
119. | Robert Scott | Wielka Brytania | 17:01 |
120. | Francisco Campos | Portugalia | 17:11 |
121. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | 17:12 |
122. | Michael Hernandez | USA | 17:18 |
123. | Daniel Dina | Węgry | 17:31 |
124. | Colin Heiderscheid | Luksemburg | 17:54 |
125. | Nils Eekhoff | Holandia | |
126. | Ziga Horvat | Słowenia | |
127. | Xavier Cañellas | Hiszpania | 18:25 |
128. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | 19:19 |
129. | Nik Cemazar | Słowenia | 19:35 |
130. | Markus Wildauer | Austria | 20:26 |
131. | Johan Jacobs | Szwajcaria | 20:27 |
132. | Nicholas White | Australia | 22:24 |
133. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | 26:06 |
134. | Riley Sheehan | USA | 28:00 |
135. | Maxime Weyrich | Luksemburg | 28:20 |
136. | Balázs Vas | Węgry | 30:22 |
137. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 35:04 |
Lefevere nie skreślił Alaphilippe. Lund Andersen ponownie najlepszy w Tour of Türkiye. Rozpoczął się wyścig Gracia. Wiadomości i wyniki z…
Belg Thibau Nys (Lidl-Trek) zdobył po podjeździe do Les Marécottes drugi etap Tour de Romandie i objął prowadzenie w wyścigu.
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.
Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.