Czech Cycling Tour 2019: etap 4. Hamilton z etapem, Impey z generalką

Daryl Impey

Daryl Impey (Mithcelton-Scott) wygrał wyścig Czech Cycling Tour. Na ostatnim etapie najlepszy okazał się Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott).

Lucas Hamilton (MItchelton-Scott) w Šternberku finiszował przed Darylem Impey'em (Mitchelton-Scott) i Michaelem Kukrle (Elkov Author Cycling Team).

W ostatni dzień zmagań kolarze mieli do pokonania 178 kilometrów, które były naszpikowane podjazdami. Po starcie w Mohelnicach zawodnicy przemierzyli jedyny płaski odcinek, a następnie rozpoczęli walkę z górskimi premiami, których było dzisiaj aż osiem.

Zanim na horyzoncie pojawił się pierwszy podjazd na dzisiejszym etapie, na czele pojawiła się 20- osobowa grupka. Ten spory odjazd nie zdołał jednak wypracować wystarczającej przewagi i peleton jechał znowu razem, rozpoczynając wspinaczkę pod Dlouhe Strane (9,6 km, 6,9%) .

Na początku podjazdu czterech zawodników zdołało się oderwać od grupy zasadniczej. Paweł Cieślik (Wibatech Merx), Jose Manuel Diaz i Jannik Steimle (obaj Team Vorarlberg Santic), Ziga Grosejl (Adria Mobil) zaczęli zyskiwać przewagę, wynoszącą maksymalnie 2 minuty 50 sekund.

Przed wjazdem na finałowe dwie rundy wokół Sternberka, które liczyły po 10 kilometrów i zawierały ostatnią wspinaczkę dnia — Ecce Homo (4,1km, 5,3%), ucieczka została zlikwidowana.

W końcówce peleton mocno się podzielił, z przodu pojawiały się grupki kolarzy, a solowy atak zanotował Andreas Schillinger (Bora-Hansgrohe). Jednak sytuacja na ostatniej rundzie zmieniła się mocno. Samotny odjazd został zlikwidowany, a do kontrataku przeszli: lider wyścigu Daryl Impey, Lucas Hamilton (obaj Mitchelton-Scott), Felix Grosschartner (Bora-Hansgrohe) i Michael Kukrle (Elkov Author Cycling).

Niewinnie wyglądający atak przerodził się w rozgrywkę o etapowe zwycięstwo. Spośród czwórki zawodników jako 1. na mecie zameldował się Lucas Hamilton, wyprzedzając Daryla Impey'a i Michaela Kukrle. Najwyżej z polskich zawodników finiszował dziś Piotr Brożyna (CCC Development Team), kończąc etap na 14. miejscu.

W klasyfikacji generalnej triumfował Daryl Impey.

Wyniki 4. etapu Czech Cycling Tour 2019 (2.1), Mohelnice – Šternberk (178 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lucas HamiltonMitchelton-Scott4:33:53
2.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
3.Michael KukrleElkov-Author
4.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:01
5.Jan BartaElkov-Author00:44
6.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic
7.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
8.Marijn van Den BergMetec-TKH
9.Jack HaigMitchelton-Scott
10.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
11.Jan MaasLeopard Pro Cycling
12.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
13.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
14.Piotr BrożynaCCC Development Team
15.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
16.Jakub OtrubaElkov-Author
17.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels01:10
18.Jens van Den DoolMetec-TKH
19.Karel HnikElkov-Author
20.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
21.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
22.Kamil MałeckiCCC Development Team02:23
23.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
24.Stef KrulMetec-TKH
25.Dominik NeumannElkov-Author
26.Anatoliy BudyakWibatech Merx02:42
27.Radoslav RoginaAdria Mobil03:21
28.Maarten de JongeMonkey Town-à Bloc
29.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè04:12
30.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
31.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
32.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè04:15
33.Wessel KrulSEG Racing Academy04:31
34.Minne VerboomSEG Racing Academy
35.Sjoerd BaxMetec-TKH
36.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc
37.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
38.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc05:18
39.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
40.Petr RikunovGazprom-RusVelo
41.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
42.Michał PalutaCCC Development Team
43.Szymon TraczCCC Development Team
44.Igor BoevGazprom-RusVelo
45.Atsushi OkaReprezentacja Japonii
46.Adam StachowiakVoster ATS Team
47.Patryk StoszCCC Development Team
48.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team
49.Dylan BouwmansMetec-TKH
50.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
51.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic05:48
52.Matej ZahalkaElkov-Author06:42
53.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic06:45
54.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
55.Roberto Carlos GonzalezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
56.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
57.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
58.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc06:48
59.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
60.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
61.Shane ArchboldBora-hansgrohe08:35
62.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM09:53
63.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM09:54
64.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
65.Danny van der TuukMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
66.Paweł CieślikWibatech Merx
67.Maciej PaterskiWibatech Merx
68.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
69.Jack BurkeLeopard Pro Cycling10:24
70.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic11:21
71.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
72.Jason van DalenMetec-TKH
73.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic
74.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
75.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels
76.János PelikanPannon Cycling Team
77.Misch LeyderLeopard Pro Cycling
78.Juraj SaganBora-hansgrohe
79.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic
80.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
81.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
82.Ziga GroseljAdria Mobil
83.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
84.Mateusz TaciakVoster ATS Team
85.Dušan RajovicAdria Mobil14:27
86.David PerAdria Mobil14:28
87.Gašper KatrasnikAdria Mobil14:29
88.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii
89.Bartosz WarcholWibatech Merx14:31
90.Alberto DaineseSEG Racing Academy18:15
DNFAdam HartleySEG Racing Academy
DNFLuke DurbridgeMitchelton-Scott
DNFAlexander PorsevGazprom-RusVelo
DNFSzymon KrawczykVoster ATS Team
DNFPaweł FranczakVoster ATS Team
DNFMarek RutkiewiczWibatech Merx
DNFErik BaskaBora-hansgrohe
DNFZiga RucigajLjubljana Gusto Santic
DNFMichael HepburnMitchelton-Scott
DNFFrantišek SisrElkov-Author
DNFGergő OroszPannon Cycling Team
DNFKeigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè
DNFViktor FilutasPannon Cycling Team
DNFMichael SchwarzmannBora-hansgrohe
DNFNicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
DNFPiotr KonwaWibatech Merx
DNFAndi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
DNFGeorgios StavrakakisSEG Racing Academy
DNFStanisław AniołkowskiCCC Development Team
DNFHayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè
DNFGaëtan PonsLeopard Pro Cycling
DNFSylwester JaniszewskiVoster ATS Team
DNFAljaž OmrzelAdria Mobil
DNFTiago AntunesSEG Racing Academy
DNFDamian PapierskiCCC Development Team
DNFGiuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
DNFViktor PotockiLjubljana Gusto Santic
DNFMateusz GrabisVoster ATS Team
DNFSven BurgerSEG Racing Academy
DNSBrent BookwalterMitchelton-Scott

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Daryl ImpeyMitchelton-Scott13:22:59
2.Lucas HamiltonMitchelton-Scott00:09
3.Michael KukrleElkov-Author00:33
4.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:43
5.Jack HaigMitchelton-Scott01:05
6.Jan BartaElkov-Author01:19
7.Jakub OtrubaElkov-Author01:21
8.Karel HnikElkov-Author01:47
9.Piotr BrożynaCCC Development Team01:52
10.Marijn van Den BergMetec-TKH01:56
11.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
12.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo02:03
13.Jan MaasLeopard Pro Cycling02:06
14.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
15.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic02:09
16.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:12
17.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
18.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic02:22
19.Jens van Den DoolMetec-TKH02:25
20.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels02:52
21.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team02:58
22.Dominik NeumannElkov-Author03:00
23.Kamil MałeckiCCC Development Team03:31
24.Stef KrulMetec-TKH03:38
25.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team04:11
26.Anatoliy BudyakWibatech Merx04:25
27.Andreas SchillingerBora-hansgrohe04:52
28.Radoslav RoginaAdria Mobil
29.Christoph PfingstenBora-hansgrohe04:54
30.Maarten de JongeMonkey Town-à Bloc05:21
31.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott05:39
32.Sjoerd BaxMetec-TKH05:46
33.Sergey ShilovGazprom-RusVelo05:50
34.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè06:14
35.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè06:17
36.Szymon TraczCCC Development Team06:23
37.Michał PalutaCCC Development Team06:26
38.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc06:37
39.Adam StachowiakVoster ATS Team06:56
40.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic07:18
41.Dylan BouwmansMetec-TKH07:52
42.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team08:36
43.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè09:02
44.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo11:13
45.Paweł CieślikWibatech Merx11:35
46.Patryk StoszCCC Development Team11:37
47.Maciej PaterskiWibatech Merx
48.Jack BurkeLeopard Pro Cycling11:46
49.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team12:15
50.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic12:27
51.Atsushi OkaReprezentacja Japonii12:29
52.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
53.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic12:39
54.Shane ArchboldBora-hansgrohe12:47
55.Ziga GroseljAdria Mobil12:48
56.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc12:51
57.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic12:53
58.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM13:09
59.Petr RikunovGazprom-RusVelo13:36
60.Minne VerboomSEG Racing Academy15:27
61.Igor BoevGazprom-RusVelo15:45
62.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic15:56
63.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic16:09
64.Danny van der TuukMetec-TKH16:20
65.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè16:28
66.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM16:56
67.Leszek PlucińskiVoster ATS Team17:33
68.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team17:44
69.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling17:54
70.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic18:02
71.Roberto Carlos GonzalezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM19:08
72.Jason van DalenMetec-TKH19:40
73.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii20:41
74.Dušan RajovicAdria Mobil21:03
75.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels21:13
76.David PerAdria Mobil21:23
77.Juraj SaganBora-hansgrohe21:53
78.Mateusz TaciakVoster ATS Team22:07
79.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels22:11
80.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic24:25
81.Alberto DaineseSEG Racing Academy25:02
82.János PelikanPannon Cycling Team25:13
83.Bartosz WarcholWibatech Merx25:50
84.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM27:32
85.Anton VorobyevGazprom-RusVelo28:50
86.Matej ZahalkaElkov-Author32:49
87.Gašper KatrasnikAdria Mobil33:56
88.Wessel KrulSEG Racing Academy37:32
89.Misch LeyderLeopard Pro Cycling42:45
90.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels56:51

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. KACZAKWILI

    18 sierpnia 2019, 20:48 o 20:48

    Piotrkowi Brożynie brakuje w tym sezonie błysku. Wciąż solidnie, ale bez zwycięstw, miejsc na podium.

    • Wilinski

      18 sierpnia 2019, 21:42 o 21:42

      4 kolarzy Elkova w top8 pokazuje że wyścig nie był zbyt mocno obsadzony i 9 miejsce nie traktowałbym jako solidny wynik niestety 🙁

      • reko

        19 sierpnia 2019, 18:56 o 18:56

        no właśnie, a Małecki przymierzany do CCC Team przez kibiców daleko w czarnej...z drugiej strony Grody ogolił, ale to ogór w stosunku do Czech Cycling.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: