Laurens De Plus (Jumbo-Visma), wygrał 15. edycję BinckBank Tour. Ostatni odcinek, poprowadzony po brukach Flandrii, na koncie zapisał Olivier Naesen.
Zawodnik AG2R La Mondiale po trzyosobowej akcji pokonał Grega van Avermaeta (CCC Team) i właśnie De Plusa. Dla 23-letniego Holendra to pierwszy zawodowy sukces w karierze.
Trasa ostatniego etapu (178 km) prowadziła na dobrze znanych z flandryjskich klasyków drogach w rejonie Geraardsbergen. Kolarze do pokonania mieli 15 flandryjskich bergów w tym trzykrotnie Muur-Kapelmuur (1,1 km, 7,4%), Bosberg (1,3 km, 4,5%) i Denderoondstraat (700 m, 5,4%). Metę organizatorzy tradycyjnie umieścili na Muurze, acz nie na szczycie tego wzgórza.
Peleton długo trzymał się po starcie razem, dopiero po około 60 kilometrach akcję zawiązali Oscar Riesebeek, Dmitryi Gruzdev, Gijs Van Hoecke, Martijn Tusveld, Ludovic Robeet, Mitchell Docker, Carlos Verona i Valentin Madouas. Do ósemki następnie dołączyli Bob Jungels, Jack Bauer, Casper Pedersen, Marco Marcato, Zhandos Bizhigitov i Aimé De Gendt, a ucieczka zyskała niecałą minutę.
Pierwszy przejazd przez Muur (102 km) nie zmienił sytuacji, odjazd utrzymywał 30-40 sekund w zapasie, natomiast po powtórce (128 km) z przodu pozostali Casper Pedersen, Madouas, Bauer, Marcato i De Gendt, do których przeskoczyli Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe) i Mads Pedersen (Trek-Segafredo).
Zaatakowali również Michał Gołaś (Team Ineos), Łukasz Wiśniowski (CCC Team), Nico Denz i Stijn Vandenbergh (obaj AG2R La Mondiale), zyskując 30 sekund, ale z każdym kilometrem różnice zaczęły się ścieśniać. Akcja polskich zawodników padła 30 kilometrów przed metą, a czołówce pozostało 15 sekund.
U podnóża Muur-Kapelmuur (152 km) było praktycznie po ucieczce. Z przodu zameldowało się kilkunastu zawodników, następnie przed Bosbergiem (158 km), gdzie był wyznaczony „złoty kilometr”, oderwali się Laurens De Plus (Jumbo-Visma), Greg van Avermaet (CCC Team) i Olivier Naesen (AG2R La Mondiale). De Plus zebrał 7 sekund, tym samym wychodząc na pozycję wicelidera i zbliżając się na 5 sekund do lidera Tima Wellensa (Lotto Soudal).
Trójka nie zamierzała się tym zadowolić, 15 kilometrów przed metą zyskali 31 sekund, a co więcej z tyłu nie było chętnych do podjęcia pościgu. Wellens wyglądał już na pokonanego.
Uciekinierzy razem dojechali do ostatnich metrów. Na wybrukowanym, lekko pod górę finiszu w Geraardsbergen pierwszy, 150 metrów przed kreską, ruszył mistrz olimpijski. Naesen utrzymał się na jego kole i wyprzedził o pół długości roweru.
🎥 Footage of the last kilometer of the final stage of the #BinckBankTour, from Sint-Pieters-Leeuw to Geraardsbergen, won by @OliverNaesen (@AG2RLMCyclisme). pic.twitter.com/oc2riiFJ3q
— BinckBank Tour (@BinckBankTour) August 18, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 3:52:40 |
2. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
3. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 00:04 |
4. | Simon Clarke | EF Education First | 00:25 |
5. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 00:26 |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
7. | Michael Valgren | Dimension Data | 00:35 |
8. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
9. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:38 |
10. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
11. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
12. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
13. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
14. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:41 |
15. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
16. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
17. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
18. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
19. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
20. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 00:46 |
21. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
23. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 01:17 |
24. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 01:36 |
25. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:44 |
26. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
27. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:45 |
28. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 01:55 |
29. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 01:57 |
30. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 02:02 |
31. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:04 |
32. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 02:41 |
33. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
34. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 02:43 |
35. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 02:52 |
36. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | 04:12 |
37. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:15 |
38. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 04:19 |
39. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 04:23 |
40. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
41. | Julien Vermote | Dimension Data | |
42. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
43. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
44. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | |
45. | Michael Schar | CCC Team | |
46. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
47. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
48. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
49. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | |
50. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
51. | Carlos Verona | Movistar Team | |
52. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
53. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
55. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | |
56. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
57. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | |
58. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
59. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
60. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
61. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
62. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
63. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
64. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | |
65. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
66. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
67. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
68. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
69. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
70. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
71. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
72. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
73. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
74. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
75. | Christian Knees | Team Ineos | |
76. | Lars Boom | Roompot-Charles | 04:32 |
77. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 04:40 |
78. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
79. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:43 |
80. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
81. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
82. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
83. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 04:45 |
84. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 04:47 |
85. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
86. | Mitchell Docker | EF Education First | 04:52 |
87. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
88. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 04:56 |
89. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 04:58 |
90. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
91. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
92. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
93. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 05:00 |
94. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 05:09 |
95. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
96. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
97. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 05:17 |
98. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 07:40 |
99. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
100. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
101. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
102. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
103. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
104. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 07:53 |
DNF | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
DNF | Mark Renshaw | Dimension Data | |
DNF | Jakub Mareczko | CCC Team | |
DNF | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
DNF | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
DNF | Alex Frame | Trek-Segafredo | |
DNF | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
DNF | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
DNF | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
DNF | Josef Cerny | CCC Team | |
DNF | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
DNF | Julius van Den Berg | EF Education First | |
DNF | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
DNF | Héctor Carretero | Movistar Team | |
DNF | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
DNF | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
DNF | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
DNF | Filippo Ganna | Team Ineos | |
DNF | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
DNF | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | |
DNF | Sacha Modolo | EF Education First | |
DNF | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
DNF | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
DNF | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
DNF | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
DNF | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
DNF | Roy Curvers | Team Sunweb | |
DNF | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
DNF | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
DNF | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
DNF | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | |
DNF | Lluís Mas | Movistar Team | |
DNF | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
DNF | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
DNF | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
DNF | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
DNF | Brian van Goethem | Lotto Soudal |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 21:29:55 |
2. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 00:35 |
3. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:36 |
4. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:37 |
5. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 00:44 |
6. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 01:06 |
7. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 01:13 |
8. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 01:16 |
9. | Simon Clarke | EF Education First | 01:19 |
10. | Michael Valgren | Dimension Data | 01:23 |
11. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 01:25 |
12. | Sep Vanmarcke | EF Education First | 01:27 |
13. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 01:28 |
14. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 01:30 |
15. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 01:40 |
16. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 01:45 |
17. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 01:47 |
18. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 03:13 |
19. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 03:40 |
20. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 03:44 |
21. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 05:21 |
22. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 05:30 |
23. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 05:33 |
24. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | 06:26 |
25. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 06:50 |
26. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 07:03 |
27. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 07:13 |
28. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 07:14 |
29. | Michał Gołaś | Team Ineos | 07:31 |
30. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:43 |
31. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 09:28 |
32. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 09:57 |
33. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 09:59 |
34. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 10:05 |
35. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 10:08 |
36. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 10:20 |
37. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 10:26 |
38. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 11:15 |
39. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | 11:22 |
40. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 12:41 |
41. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 12:43 |
42. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 13:22 |
43. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | 13:55 |
44. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | 14:01 |
45. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 14:22 |
46. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 14:28 |
47. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 14:38 |
48. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 15:03 |
49. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 15:14 |
50. | Carlos Verona | Movistar Team | 15:18 |
51. | Michael Schar | CCC Team | 16:02 |
52. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 16:11 |
53. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 16:25 |
54. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 16:30 |
55. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:49 |
56. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | 16:54 |
57. | Mitchell Docker | EF Education First | 17:48 |
58. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 17:51 |
59. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 18:47 |
60. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 19:04 |
61. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 19:42 |
62. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 19:44 |
63. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | 19:46 |
64. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 19:50 |
65. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 19:56 |
66. | Julien Vermote | Dimension Data | 20:06 |
67. | Lars Boom | Roompot-Charles | 20:10 |
68. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | 20:12 |
69. | Christian Knees | Team Ineos | 20:17 |
70. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | 20:20 |
71. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | 20:23 |
72. | Leonardo Basso | Team Ineos | 20:30 |
73. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 20:31 |
74. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 20:39 |
75. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | 20:43 |
76. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 20:45 |
77. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | 20:50 |
78. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | 21:01 |
79. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 21:04 |
80. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 21:10 |
81. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 21:15 |
82. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | 21:58 |
83. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
84. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 22:01 |
85. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | 22:05 |
86. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 22:06 |
87. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | 22:35 |
88. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | 22:44 |
89. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 23:31 |
90. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
91. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 23:46 |
92. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | 24:04 |
93. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 24:14 |
94. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 24:34 |
95. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 24:51 |
96. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 24:56 |
97. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 25:17 |
98. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 25:32 |
99. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 26:01 |
100. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 26:12 |
101. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 26:30 |
102. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 30:11 |
103. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 34:32 |
104. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 37:54 |
Simoni
19 sierpnia 2019, 09:33 o 09:33
No i Greg znów drugi na etapie. W wyścigu czwarty. Znów troszeczkę brakowało. Jakby wygrał etap to byłby drugi w generalce. Kolejny raz bardzo blisko.
reko
19 sierpnia 2019, 09:52 o 09:52
no chyba podobną serie 2.miejsc miał 2-3 lata temu Sagan…pechozol na maksa. Szkoda.