Ethan Hayter jako pierwszy zameldował się w Mauriac na mecie trzeciego etapu “wyścigu przyszłości” – Tour de l’Avenir.
Brytyjczyk finiszował przed drużynowym kolegą Thomasem Pidcockiem oraz Włochem Stefano Oldanim.
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął piąty na mecie Norweg Tobias Foss.
Pagórkowaty odcinek najeżony był wspinaczkami, z czego organizatorzy trzecią kategorię przyznali zlokalizowanej na 121 kilometrze Cote de la Croix du Tilleul (6,5 km, 5,2%) oraz finałowemu podjazdowi w Mauriac (3,8 km, 4,7%).
Poz. | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ethan Hayter | Wielka Brytania | 4:02:40 |
2. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | |
3. | Stefano Oldani | Włochy | |
4. | Harold Tejada | Kolumbia | |
5. | Tobias Foss | Norwegia | |
6. | Samuele Battistella | Włochy | |
7. | Urko Berrade | Hiszpania | |
8. | Attila Valter | Węgry | |
9. | Clément Champoussin | Francja | |
10. | Ilan Van Wilder | Belgia | |
11. | Sylvain Moniquet | Belgia | |
12. | Jhojan García | Kolumbia | |
13. | Mauri Vansevenant | Belgia | |
14. | Andrea Bagioli | Włochy | |
15. | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
16. | Torjus Sleen | Norwegia | |
17. | Alexander Evans | Australia | |
18. | Felix Gall | Austria | |
19. | Michel Ries | Luksemburg | |
20. | Jonas Rutsch | Niemcy | |
21. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | |
22. | Matteo Jorgenson | USA | 00:19 |
23. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | 00:28 |
24. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
25. | Tobias Bayer | Austria | 00:32 |
26. | Juan Diego Alba | Kolumbia | 00:33 |
27. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | 00:40 |
28. | Filippo Conca | Włochy | |
29. | Nicolas Prodhomme | Francja | 00:42 |
30. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | |
31. | Lars van Den Berg | Holandia | 00:44 |
32. | Mathieu Burgaudeau | Francja | |
33. | Stan Van Tricht | Belgia | |
34. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | 00:45 |
35. | José Félix Parra | Hiszpania | |
36. | Simon Guglielmi | Francja | |
37. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | |
38. | Thymen Arensman | Holandia | |
39. | Nicolas Zukowsky | Kanada | |
40. | Wilson Haro | Ekwador | 00:51 |
41. | Giovanni Aleotti | Włochy | 01:00 |
42. | Ben Katerberg | Kanada | |
43. | Moran Vermeulen | Austria | |
44. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | |
45. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | |
46. | Guilherme Mota | Portugalia | |
47. | Georg Zimmermann | Niemcy | |
48. | Viktor Verschaeve | Belgia | |
49. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
50. | Adrián Bustamante | Kolumbia | 01:12 |
51. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 01:16 |
52. | Erik Fetter | Węgry | |
53. | Alan Boileau | Francja | |
54. | Henok Mulubrhan | Erytrea | 01:19 |
55. | Lance Haidet | USA | 01:25 |
56. | Kristjan Hočevar | Słowenia | 01:26 |
57. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | |
58. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | |
59. | Santiago Montenegro | Ekwador | |
60. | Samuel Jenner | Australia | |
61. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | 01:36 |
62. | Laurent Gervais | Kanada | 01:43 |
63. | Adam Roberge | Kanada | |
64. | Liam Magennis | Australia | 01:46 |
65. | Yakob Debesay | Erytrea | |
66. | Jorge Magalhães | Portugalia | |
67. | Miguel Heidemann | Niemcy | 01:50 |
68. | Jon Agirre | Hiszpania | |
69. | Valerii Fatkullin | Rosja | |
70. | Robel Tewelde | Erytrea | 01:52 |
71. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 01:58 |
72. | Patrick Gamper | Austria | |
73. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | |
74. | Cristian Alexander Caicedo | Ekwador | 02:24 |
75. | Tilen Finkšt | Słowenia | 02:26 |
76. | Aljaž Jarc | Słowenia | 02:27 |
77. | Gage Hecht | USA | 02:33 |
78. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | 02:36 |
79. | Jaka Primožič | Słowenia | 02:42 |
80. | Yahor Shpalouski | Białoruś | 02:52 |
81. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 03:00 |
82. | Alessandro Covi | Włochy | 03:04 |
83. | Andreas Stokbro | Dania | |
84. | Ide Schelling | Holandia | |
85. | Oier Lazkano | Hiszpania | 03:17 |
86. | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | |
87. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Dania | |
88. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | 03:19 |
89. | Mikhail Fokin | Rosja | 03:25 |
90. | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | |
91. | Arthur Kluckers | Luksemburg | 03:48 |
92. | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | 04:02 |
93. | Ziga Horvat | Słowenia | 04:03 |
94. | Joel Suter | Szwajcaria | |
95. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | |
96. | Ludvik Holstad | Norwegia | |
97. | Patrick Haller | Niemcy | |
98. | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine | |
99. | Jim Brown | Wielka Brytania | 04:51 |
100. | Alfred Wright | Wielka Brytania | |
101. | Jens Reynders | Belgia | |
102. | Michael Potter | Australia | |
103. | Cedric Pries | Luksemburg | |
104. | Dzianis Marchuk | Białoruś | |
105. | Eric Voigt | USA | |
106. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | |
107. | Morten Hulgaard | Dania | |
108. | Marco Friedrich | Austria | |
109. | Francisco Campos | Portugalia | 05:16 |
110. | Antoine Debons | Szwajcaria | 05:21 |
111. | Pier-André Coté | Kanada | 05:45 |
112. | Martin Urianstad | Norwegia | 06:16 |
113. | Idar Andersen | Norwegia | |
114. | Daan Hoole | Holandia | |
115. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | |
116. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | 07:02 |
117. | Aurélien Doleatto | Francja | |
118. | Leon Heinschke | Niemcy | 08:24 |
119. | Barnabás Peák | Węgry | 11:57 |
120. | Niklas Märkl | Niemcy | |
121. | Nils Eekhoff | Holandia | |
122. | Maxime Weyrich | Luksemburg | |
123. | Johan Price-Pejtersen | Dania | |
124. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | 14:50 |
125. | Ilya Volkau | Białoruś | |
126. | Xavier Cañellas | Hiszpania | |
127. | Nicholas White | Australia | |
128. | Robert Scott | Wielka Brytania | |
129. | Nik Cemazar | Słowenia | |
130. | Johan Jacobs | Szwajcaria | |
131. | Michael Hernandez | USA | |
132. | Colin Heiderscheid | Luksemburg | |
133. | Kaden Groves | Australia | |
134. | Balázs Vas | Węgry | |
135. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
136. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | |
137. | Riley Sheehan | USA | |
138. | Daniel Dina | Węgry | |
139. | Markus Wildauer | Austria | 14:54 |
140. | Søren Wærenskjold | Norwegia | 15:54 |
DNF | Ken Conter | Luksemburg | - |
DNF | Uladzislai Tsimoshyk | Białoruś | |
DNF | Andreas Kron | Dania | |
DNF | Timofei Sherstnev | Rosja | |
DNF | Lilian Langella | Nouvelle Aquitaine | |
DNF | Igor Sidorov | Rosja | |
DNF | Siarhei Shauchenka | Białoruś | |
DNF | Denis Nekrasov | Rosja | |
DNF | Aliaksandr Saroka | Białoruś |
Poz. | Zawodnik | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tobias Foss | Norwegia | 7:40:55 |
2. | Torjus Sleen | Norwegia | |
3. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
4. | Stefano Oldani | Włochy | 00:24 |
5. | Samuele Battistella | Włochy | |
6. | Andrea Bagioli | Włochy | |
7. | Ethan Hayter | Wielka Brytania | 00:26 |
8. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | |
9. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | 00:32 |
10. | Clément Champoussin | Francja | 00:38 |
11. | Alexander Evans | Australia | 00:55 |
12. | Jonas Rutsch | Niemcy | 00:59 |
13. | Mauri Vansevenant | Belgia | 01:02 |
14. | Sylvain Moniquet | Belgia | |
15. | Ilan Van Wilder | Belgia | |
16. | Filippo Conca | Włochy | 01:10 |
17. | Lars van Den Berg | Holandia | 01:12 |
18. | Thymen Arensman | Holandia | 01:13 |
19. | Felix Gall | Austria | 01:17 |
20. | Nicolas Prodhomme | Francja | 01:20 |
21. | Mathieu Burgaudeau | Francja | 01:22 |
22. | Simon Guglielmi | Francja | 01:23 |
23. | Giovanni Aleotti | Włochy | 01:24 |
24. | Attila Valter | Węgry | 01:45 |
25. | Stan Van Tricht | Belgia | 01:46 |
26. | Urko Berrade | Hiszpania | 01:47 |
27. | Tobias Bayer | Austria | 01:49 |
28. | Alan Boileau | Francja | 01:54 |
29. | Georg Zimmermann | Niemcy | 01:59 |
30. | Viktor Verschaeve | Belgia | 02:02 |
31. | Matteo Jorgenson | USA | 02:05 |
32. | Harold Tejada | Kolumbia | 02:09 |
33. | Jhojan García | Kolumbia | |
34. | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
35. | Moran Vermeulen | Austria | 02:17 |
36. | Samuel Jenner | Australia | 02:21 |
37. | Michel Ries | Luksemburg | 02:22 |
38. | Nicolas Zukowsky | Kanada | 02:32 |
39. | José Félix Parra | Hiszpania | |
40. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | |
41. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | 02:40 |
42. | Liam Magennis | Australia | 02:41 |
43. | Juan Diego Alba | Kolumbia | 02:42 |
44. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Dania | 02:44 |
45. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | 02:47 |
46. | Ben Katerberg | Kanada | |
47. | Erik Fetter | Węgry | 03:01 |
48. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | |
49. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | 03:02 |
50. | Kristjan Hočevar | Słowenia | 03:10 |
51. | Lance Haidet | USA | 03:11 |
52. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | 03:14 |
53. | Patrick Gamper | Austria | 03:15 |
54. | Adrián Bustamante | Kolumbia | 03:21 |
55. | Andreas Stokbro | Dania | 03:23 |
56. | Adam Roberge | Kanada | 03:30 |
57. | Ide Schelling | Holandia | 03:32 |
58. | Joel Suter | Szwajcaria | 03:35 |
59. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | |
60. | Jon Agirre | Hiszpania | 03:37 |
61. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | 03:45 |
62. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | 03:48 |
63. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | 03:51 |
64. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | 04:09 |
65. | Guilherme Mota | Portugalia | |
66. | Tilen Finkšt | Słowenia | 04:10 |
67. | Aljaž Jarc | Słowenia | 04:11 |
68. | Yakob Debesay | Erytrea | 04:15 |
69. | Gage Hecht | USA | 04:19 |
70. | Robel Tewelde | Erytrea | 04:21 |
71. | Jaka Primožič | Słowenia | 04:26 |
72. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | 04:42 |
73. | Jorge Magalhães | Portugalia | 04:55 |
74. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | 04:59 |
75. | Wilson Haro | Ekwador | 05:00 |
76. | Patrick Haller | Niemcy | 05:02 |
77. | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | 05:04 |
78. | Oier Lazkano | Hiszpania | |
79. | Morten Hulgaard | Dania | 05:10 |
80. | Alessandro Covi | Włochy | 05:13 |
81. | Alfred Wright | Wielka Brytania | 05:17 |
82. | Valerii Fatkullin | Rosja | 05:30 |
83. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | 05:35 |
84. | Santiago Montenegro | Ekwador | |
85. | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | 05:49 |
86. | Jens Reynders | Belgia | 05:53 |
87. | Michael Potter | Australia | 05:56 |
88. | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | 05:58 |
89. | Yahor Shpalouski | Białoruś | 06:03 |
90. | Arthur Kluckers | Luksemburg | 06:10 |
91. | Idar Andersen | Norwegia | 06:16 |
92. | Cristian Alexander Caicedo | Ekwador | 06:33 |
93. | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine | 06:36 |
94. | Daan Hoole | Holandia | 06:44 |
95. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | 07:24 |
96. | Pier-André Coté | Kanada | 07:32 |
97. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | 07:56 |
98. | Dzianis Marchuk | Białoruś | 08:00 |
99. | Jim Brown | Wielka Brytania | 08:08 |
100. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 08:26 |
101. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 08:34 |
102. | Ludvik Holstad | Norwegia | 08:36 |
103. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | 08:49 |
104. | Eric Voigt | USA | 09:07 |
105. | Leon Heinschke | Niemcy | 09:25 |
106. | Marco Friedrich | Austria | 09:27 |
107. | Mikhail Fokin | Rosja | 10:09 |
108. | Antoine Debons | Szwajcaria | 10:16 |
109. | Miguel Heidemann | Niemcy | 10:30 |
110. | Cedric Pries | Luksemburg | 10:34 |
111. | Laurent Gervais | Kanada | 10:54 |
112. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 11:26 |
113. | Martin Urianstad | Norwegia | 11:43 |
114. | Henok Mulubrhan | Erytrea | 12:42 |
115. | Johan Price-Pejtersen | Dania | 12:44 |
116. | Niklas Märkl | Niemcy | 12:56 |
117. | Aurélien Doleatto | Francja | |
118. | Barnabás Peák | Węgry | 13:42 |
119. | Ziga Horvat | Słowenia | 13:51 |
120. | Robert Scott | Wielka Brytania | 15:16 |
121. | Kaden Groves | Australia | 15:45 |
122. | Søren Wærenskjold | Norwegia | 15:54 |
123. | Francisco Campos | Portugalia | 16:29 |
124. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | 16:30 |
125. | Nik Cemazar | Słowenia | 16:34 |
126. | Daniel Dina | Węgry | 16:35 |
127. | Michael Hernandez | USA | 16:36 |
128. | Colin Heiderscheid | Luksemburg | 17:12 |
129. | Nils Eekhoff | Holandia | |
130. | Xavier Cañellas | Hiszpania | 17:43 |
131. | Ilya Volkau | Białoruś | 17:59 |
132. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | 18:37 |
133. | Markus Wildauer | Austria | 19:30 |
134. | Johan Jacobs | Szwajcaria | 19:45 |
135. | Nicholas White | Australia | 21:42 |
136. | Riley Sheehan | USA | 23:57 |
137. | Maxime Weyrich | Luksemburg | 24:17 |
138. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | 25:10 |
139. | Balázs Vas | Węgry | 29:40 |
140. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 34:08 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.