Vuelta a Espana 2019. Marczyński w składzie Lotto Soudal

Tomasz Marczyński

Tomasz Marczyński znalazł się w składzie belgijskiej grupy Lotto Soudal na 74. Vuelta a Espana.

35-letni zawodnik, zwycięzca dwóch etapów hiszpańskiego Grand Touru z 2017 roku, na Półwysep Iberyjski jedzie z myślą o kolejnych atakach i próbach powiększenia sportowego dorobku.

Dla Marczyńskiego to czwarty start w hiszpańskiej imprezie i siódmy w wyścigu trzytygodniowym.

Skład zespołu, który na początku sierpnia stracił Bjorga Lambrechta, złożony jest z kolarzy mających na celu walkę o etapowe zwycięstwa. Sukcesy na trasie Vuelty w przeszłości notowali Marczyński, Sander Armee oraz Jelle Wallays.

Trzeci Grand Tour w tym roku rozpocznie Thomas De Gendt, przed rokiem najlepszy góral wyścigu. Belg, w tym roku zwycięski na odcinkach Volta a Catalunya i Tour de France, w Hiszpanii atakować powinien na górskich odcinkach i do spółki z Marczyńskim spróbuje koordynować ofensywę belgijskiego zespołu.

Debiut w trzytygodniowych zmaganiach zaliczą za to Norweg Carl Frederik Hagen, Harm Vanhoucke oraz Brian van Goethem.

Skład Lotto Soudal na Vuelta a Espana 2019 (24 sierpnia - 15 września): Sander Armée, Thomas De Gendt, Carl Fredrik Hagen, Tomasz Marczyński, Tosh Van der Sande, Brian van Goethem, Harm Vanhoucke i Jelle Wallays.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: