Alex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) wygrał w Ciudad Romana de Clunia czwarty etap wyścigu w Burgos.
Hiszpan po wyczerpującym finiszu pokonał dwóch kolarzy UAE Team Emirates. Drugi był Alexandr Riabushenko, a trzeci Rui Costa. W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Ivan Ramiro Sosa (Team Ineos).
Czwartego dnia rywalizacji w Burgos peleton mierzył się z 174-kilometrowym odcinkiem do Clunii. Na trasie wyrosła jedna górska premia w środkowej fazie rywalizacji: Alto del Majadal (7,1 km; 2,8%), a największą trudnością były dwa końcowe kilometry z ostatnim o średnim nachyleniu 5,1%.
Po starcie uformowała się siedmioosobowa ucieczka w składzie: Alexis Renard (Israel Cycling Academy), Jimmy Turgis (Vital Concept-B&B Hotels), Angel Madrazo (Burgos-BH), Ibai Azurmendi, Asier Etxeberria (obaj Fudacion Euskadi), Antonio Puppio (Kometa Cycling Team) i Simon Pellaud (Iam Excelsior). W peletonie największą aktywność wykazywały zespoły etapowych faworytów: Caja Rural, Dimension Data i Delko Marseille Provence, które kontrolowały poczynania odjazdu. Na górskiej premii kontakt z ucieczką stracił Etxeberria i został wchłonięty przez grupę.
Harcownicy współpracowali ze sobą do 15 kilometra przed metą kiedy na atak zdecydowali się Renard i Pellaud. Dwójka przed peletonem utrzymała się jeszcze przez kilka minut. Na 1,5 kilometra na atak zdecydował się Imanol Erviti (Movistar Team), ale peleton szybko go wchłonął.
Na ostatnich metrach pracę swoich kolegów dynamicznym finiszem wykończył Alex Aranburu, któremu nie straszne było nachylenie na końcowych metrach. Za jego plecami linię mety minęli kolarze UAE Team Emirates: Riabushenko i Costa. To drugi etapowy sukces hiszpańskiej drużyny Caja Rural i dobry zwiastun przed zbliżającą się Vueltą.
🇪🇸@aranburualex of 🇪🇸@CajaRural_RGA wins stage 4 of 🇪🇸@VueltaABurgos #VueltaBurgos pic.twitter.com/Sk7iJDfgpQ
— World Cycling Stats (@wcsbike) August 16, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 4:07:55 |
2. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
3. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
4. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | |
5. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
6. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
7. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 00:06 |
8. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
9. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
10. | César Fonte | W52 / FC Porto | |
11. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
12. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
13. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 00:09 |
14. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
16. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
17. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | |
18. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
19. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | 00:13 |
20. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
21. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | |
22. | Jetse Bol | Burgos-BH | 00:17 |
23. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
24. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:18 |
25. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
26. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 00:20 |
27. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
28. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
29. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | |
30. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | |
31. | Carlos Betancur | Movistar Team | 00:23 |
32. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | |
33. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
34. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | 00:27 |
35. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | |
36. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | 00:30 |
37. | José Fernandes | Burgos-BH | |
38. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | |
39. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
40. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | |
41. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | |
43. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
44. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
45. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
46. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
47. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 00:35 |
48. | Sebastián Henao | Team Ineos | 00:36 |
49. | Corey Davis | IAM Excelsior | 00:42 |
50. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 00:45 |
51. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | 00:09 |
52. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 00:52 |
53. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | |
54. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
55. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:05 |
56. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
57. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 01:07 |
58. | Kenny Elissonde | Team Ineos | |
59. | David de La Cruz | Team Ineos | 00:09 |
60. | Imanol Erviti | Movistar Team | 01:07 |
61. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 01:25 |
62. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | |
63. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
64. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
65. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | |
66. | Remi Capron | IAM Excelsior | |
67. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
68. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:09 |
69. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:34 |
70. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | |
71. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | |
72. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 01:45 |
73. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
74. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
75. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | |
76. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:48 |
77. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:09 |
78. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | 02:10 |
79. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 02:20 |
80. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
81. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | |
82. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | |
83. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
84. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | |
85. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
86. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | |
87. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | 02:32 |
88. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 02:46 |
89. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 03:03 |
90. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | |
91. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 03:15 |
92. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | 03:43 |
93. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | 03:45 |
94. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | |
95. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | |
96. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:55 |
97. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | |
98. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | |
99. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 04:03 |
100. | Dylan Page | IAM Excelsior | |
101. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | |
102. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 04:09 |
103. | Ian Stannard | Team Ineos | 04:10 |
104. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 04:19 |
105. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
106. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | 04:27 |
107. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 04:29 |
108. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 04:32 |
109. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 04:44 |
110. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | 04:56 |
111. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | |
112. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | 05:04 |
113. | Alexander Konychev | Dimension Data | 05:18 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 15:19:51 |
2. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:17 |
3. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 00:24 |
4. | Richard Carapaz | Movistar Team | 00:28 |
5. | David de La Cruz | Team Ineos | 00:30 |
6. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 00:56 |
7. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:59 |
8. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 01:04 |
9. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 01:11 |
10. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | 01:12 |
11. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:23 |
12. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 01:32 |
13. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 01:57 |
14. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 01:58 |
15. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 02:03 |
16. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 02:12 |
17. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | 02:47 |
18. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 02:48 |
19. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | 03:07 |
20. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 03:17 |
21. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 03:27 |
22. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | 03:34 |
23. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:44 |
24. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 03:46 |
25. | José Fernandes | Burgos-BH | 03:53 |
26. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 03:56 |
27. | Jetse Bol | Burgos-BH | 04:07 |
28. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:28 |
29. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:44 |
30. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | 04:57 |
31. | Sebastián Henao | Team Ineos | 04:59 |
32. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | 05:17 |
33. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 05:43 |
34. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 05:57 |
35. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 06:36 |
36. | Louis Meintjes | Dimension Data | 06:41 |
37. | Kenny Elissonde | Team Ineos | 07:13 |
38. | Carlos Betancur | Movistar Team | 07:15 |
39. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 07:16 |
40. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | 07:20 |
41. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | 07:37 |
42. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 07:46 |
43. | César Fonte | W52 / FC Porto | 08:05 |
44. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 08:17 |
45. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 08:20 |
46. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 08:29 |
47. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 08:35 |
48. | Remi Capron | IAM Excelsior | 08:45 |
49. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 09:08 |
50. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | 09:12 |
51. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
52. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 09:35 |
53. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 09:41 |
54. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 10:38 |
55. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 10:41 |
56. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:52 |
57. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:09 |
58. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 12:03 |
59. | Diego Rubio | Burgos-BH | 12:55 |
60. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 13:05 |
61. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | 13:18 |
62. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | 13:27 |
63. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | 13:36 |
64. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 15:06 |
65. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 15:18 |
66. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 15:27 |
67. | Imanol Erviti | Movistar Team | 15:54 |
68. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 16:23 |
69. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 16:26 |
70. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 16:28 |
71. | Jorge Arcas | Movistar Team | 16:30 |
72. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:40 |
73. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 17:20 |
74. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | 17:59 |
75. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | 18:02 |
76. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 18:13 |
77. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | 18:15 |
78. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 18:23 |
79. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | 18:44 |
80. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 18:47 |
81. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 18:53 |
82. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | 19:03 |
83. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 19:51 |
84. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 20:22 |
85. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 20:43 |
86. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | 21:16 |
87. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 21:42 |
88. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | 21:50 |
89. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | 22:37 |
90. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | 23:25 |
91. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | 23:42 |
92. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 23:49 |
93. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | 24:49 |
94. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | 24:57 |
95. | Dylan Page | IAM Excelsior | 25:06 |
96. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 25:13 |
97. | Corey Davis | IAM Excelsior | 25:15 |
98. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 25:22 |
99. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 25:38 |
100. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 26:08 |
101. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | 27:08 |
102. | Ian Stannard | Team Ineos | 27:20 |
103. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 27:26 |
104. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | 27:38 |
105. | Alexander Konychev | Dimension Data | 28:09 |
106. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | 28:39 |
107. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | 28:45 |
108. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | 29:35 |
109. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 31:02 |
110. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 34:01 |
111. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 35:09 |
112. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | 36:29 |
113. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 38:54 |