Kategorie: WorldTourWyniki

BinckBank Tour 2019: etap 5. Alvaro Hodeg lepszy od Bennetta

Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick-Step) po finiszu z peletonu wygrał w Venray piąty odcinek BinckBank Tour.

Kolumbijczyk pokonał Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Edwarda Theunsa (Trek – Segafredo).

W klasyfikacji generalnej nie zaszły ważne zmiany, liderem wyścigu pozostał Tim Welens (Lotto Soudal).

Najdłuższy etap tegorocznej rywalizacji (191 km) prowadził na holenderskiej ziemi, z leżącego pod Masstricht miasteczka Riemst. Po kilku akcjach zaczepnych odjechali Jasha Sütterlin (Movistar Team), Robert Stannard (Mitchelton-Scott), Oscar Riesebeek (Roompot - Charles) i Willie Smit (Katusha-Alpecin), zyskując blisko 3 minuty przewagi.

Płaski teren nie sprzyjał czwórce, a co gorsza dla nich w pościg zaangażowanych było kilka ekip, zainteresowanych masowym sprintem. 27 kilometrów przed metą peletonowi pozostała do odrobienia minuta.

Z zakończeniem akcji nie było jednak pośpiechu, to wreszcie nastąpiło 4 kilometry przed kreską. Na finiszu nieźle ustawił się Jakub Mareczko, ale kolarzowi CCC Team tylko na krótką chwilę wystarczyło pary w nogach. Po etap sięgnął Hodeg, któremu udało się ograć zwycięzcę trzech pierwszych etapów Sama Bennetta.

Wyniki 5. etapu BinckBank Tour 2019 (2.WT), Riemst – Venray (191,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step3:54:48
2.Sam BennettBora-hansgrohe
3.Edward TheunsTrek-Segafredo
4.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
5.Arnaud DemareGroupama-FDJ
6.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
7.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
8.Stan DewulfLotto Soudal
9.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
10.Boy van PoppelRoompot-Charles
11.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
12.Ryan GibbonsDimension Data
13.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
14.Jakub MareczkoCCC Team
15.Julien DuvalAG2R La Mondiale
16.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
17.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
18.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
19.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
20.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
21.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
22.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
23.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
24.Mike TeunissenJumbo-Visma
25.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
26.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
27.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
28.Davide BalleriniAstana Pro Team
29.Dion SmithMitchelton-Scott
30.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
31.Jürgen RoelandtsMovistar Team
32.Mads PedersenTrek-Segafredo
33.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
34.Roy CurversTeam Sunweb
35.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
36.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
37.Jack BauerMitchelton-Scott
38.Greg van AvermaetCCC Team
39.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team
40.Kevin GenietsGroupama-FDJ
41.Fabio FellineTrek-Segafredo
42.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
43.Stefan KungGroupama-FDJ
44.Willie SmitKatusha-Alpecin00:06
45.Artyom ZakharovAstana Pro Team00:11
46.Lluís MasMovistar Team
47.Simon ClarkeEF Education First
48.Jos van EmdenJumbo-Visma
49.Filippo GannaTeam Ineos
50.Dorian GodonAG2R La Mondiale
51.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
52.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
53.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
54.Christian KneesTeam Ineos
55.Sacha ModoloEF Education First
56.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
57.Laurens de PlusJumbo-Visma
58.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
59.Michael ValgrenDimension Data
60.Sep VanmarckeEF Education First
61.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
62.Jesper AsselmanRoompot-Charles
63.Senne LeysenRoompot-Charles
64.Maxime MonfortLotto Soudal
65.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
66.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
67.Brian van GoethemLotto Soudal
68.Nikolas MaesLotto Soudal
69.Jay MccarthyBora-hansgrohe
70.Tim WellensLotto Soudal
71.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
72.Casper PedersenTeam Sunweb
73.Julien VermoteDimension Data
74.Marcel SiebergBahrain-Merida
75.Michael ScharCCC Team
76.Marc HirschiTeam Sunweb
77.Lars BoomRoompot-Charles
78.Timo RoosenJumbo-Visma
79.Nico DenzAG2R La Mondiale00:00
80.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
81.Leonardo BassoTeam Ineos
82.Gijs van HoeckeCCC Team
83.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
84.Dylan van BaarleTeam Ineos
85.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
86.Mark RenshawDimension Data
87.Josef CernyCCC Team00:26
88.Frederik FrisonLotto Soudal00:00
89.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
90.Lars Ytting BakDimension Data
91.Michał GołaśTeam Ineos
92.Łukasz WiśniowskiCCC Team
93.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
94.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
95.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
96.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
97.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
98.Martijn TusveldTeam Sunweb
99.Miles ScotsonGroupama-FDJ
100.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
101.Jempy DruckerBora-hansgrohe
102.Marco MarcatoUAE Team Emirates
103.Valentin MadouasGroupama-FDJ
104.Jan BakelantsTeam Sunweb
105.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
106.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale00:50
107.Manuele BoaroAstana Pro Team00:00
108.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise00:50
109.Paul MartensJumbo-Visma
110.Pim LigthartTeam Total Direct Energie00:00
111.Stijn SteelsRoompot-Charles00:50
112.Jaime CastrilloMovistar Team00:00
113.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie00:50
114.Grega BoleBahrain-Merida
115.Héctor CarreteroMovistar Team00:00
116.Meiyin WangBahrain-Merida00:50
117.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
118.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
119.Robert StannardMitchelton-Scott01:00
120.Tom BohliUAE Team Emirates
121.Mitchell DockerEF Education First01:06
122.Roberto FerrariUAE Team Emirates01:14
123.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles01:37
124.Oscar GattoBora-hansgrohe
125.Rémy MertzLotto Soudal01:58
126.Oscar RiesebeekRoompot-Charles02:02
127.Laurens de VreeseAstana Pro Team
128.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
129.Carlos VeronaMovistar Team
130.Jasha SutterlinMovistar Team
131.Marcus BurghardtBora-hansgrohe02:15
132.Cameron MeyerMitchelton-Scott02:19
133.Callum ScotsonMitchelton-Scott
134.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
135.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
136.Julius van Den BergEF Education First02:26
137.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
138.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
139.Angelo TulikTeam Total Direct Energie02:52
140.Moreno HoflandEF Education First00:00
141.Rui OliveiraUAE Team Emirates03:04
142.Alex FrameTrek-Segafredo03:16
143.Alex KirschTrek-Segafredo00:00
144.Heinrich HausslerBahrain-Merida
145.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team03:57
146.Matteo MoschettiTrek-Segafredo04:04
DNFEliot LietaerWallonie-Bruxelles
DNFPhil BauhausBahrain-Merida
DNSLogan OwenEF Education First
DNSRomain CardisTeam Total Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tim WellensLotto Soudal17:27:34
2.Marc HirschiTeam Sunweb00:04
3.Laurens de PlusJumbo-Visma00:14
4.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida00:36
5.Oliver NaesenAG2R La Mondiale00:39
6.Michael ValgrenDimension Data00:42
7.Mike TeunissenJumbo-Visma00:45
8.Greg van AvermaetCCC Team00:49
9.Simon ClarkeEF Education First
10.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
11.Stefan KungGroupama-FDJ
12.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
13.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
14.Dion SmithMitchelton-Scott
15.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
16.Fabio FellineTrek-Segafredo
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
18.Maxime MonfortLotto Soudal
19.Sep VanmarckeEF Education First
20.Martijn TusveldTeam Sunweb
21.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe02:17
22.Dylan van BaarleTeam Ineos02:34
23.Stan DewulfLotto Soudal02:38
24.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
25.Jay MccarthyBora-hansgrohe
26.Jan BakelantsTeam Sunweb
27.Marco MarcatoUAE Team Emirates
28.Timo RoosenJumbo-Visma
29.Michał GołaśTeam Ineos
30.Nico DenzAG2R La Mondiale
31.Kevin GenietsGroupama-FDJ04:28
32.Yevgeniy GidichAstana Pro Team04:44
33.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise05:13
34.Willie SmitKatusha-Alpecin05:14
35.Larry WarbasseAG2R La Mondiale05:19
36.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
37.Manuele BoaroAstana Pro Team
38.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
39.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step05:24
40.Mads PedersenTrek-Segafredo05:26
41.Josef CernyCCC Team05:38
42.Robert StannardMitchelton-Scott06:09
43.Dorian GodonAG2R La Mondiale07:38
44.Cameron MeyerMitchelton-Scott07:45
45.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team08:57
46.Jack BauerMitchelton-Scott08:59
47.Valentin MadouasGroupama-FDJ
48.Michael AlbasiniMitchelton-Scott09:49
49.Carlos VeronaMovistar Team09:52
50.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team10:40
51.Callum ScotsonMitchelton-Scott10:59
52.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates11:21
53.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb11:24
54.Michael ScharCCC Team
55.Jesper AsselmanRoompot-Charles11:29
56.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise11:31
57.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
58.Nikolas MaesLotto Soudal
59.Casper PedersenTeam Sunweb
60.Davide BalleriniAstana Pro Team
61.Senne LeysenRoompot-Charles
62.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
63.Moreno HoflandEF Education First
64.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
65.Jempy DruckerBora-hansgrohe
66.Heinrich HausslerBahrain-Merida
67.Mitchell DockerEF Education First12:37
68.Filippo GannaTeam Ineos12:41
69.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise13:14
70.Jasha SutterlinMovistar Team13:29
71.Rémy MertzLotto Soudal
72.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team13:50
73.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step14:07
74.Angelo TulikTeam Total Direct Energie14:23
75.Jos van EmdenJumbo-Visma14:24
76.Sam BennettBora-hansgrohe14:47
77.Dylan GroenewegenJumbo-Visma15:13
78.Edward TheunsTrek-Segafredo
79.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
80.Guillaume van KeirsbulckCCC Team15:15
81.Łukasz WiśniowskiCCC Team
82.Harry TanfieldKatusha-Alpecin15:16
83.Lars Ytting BakDimension Data
84.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team15:23
85.Jakub MareczkoCCC Team
86.Ryan GibbonsDimension Data
87.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
88.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
89.Jürgen RoelandtsMovistar Team
90.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
91.Julien DuvalAG2R La Mondiale
92.Boy van PoppelRoompot-Charles
93.Lluís MasMovistar Team
94.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
95.Julien VermoteDimension Data
96.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
97.Artyom ZakharovAstana Pro Team
98.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
99.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
100.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
101.Gijs van HoeckeCCC Team
102.Lars BoomRoompot-Charles
103.Christian KneesTeam Ineos
104.Leonardo BassoTeam Ineos
105.Miles ScotsonGroupama-FDJ
106.Alex KirschTrek-Segafredo
107.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles15:43
108.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
109.Stijn SteelsRoompot-Charles16:10
110.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo16:27
111.Sacha ModoloEF Education First16:28
112.Marcel SiebergBahrain-Merida16:32
113.Reto HollensteinKatusha-Alpecin16:35
114.Roberto FerrariUAE Team Emirates16:37
115.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ16:39
116.Brian van GoethemLotto Soudal16:55
117.Frederik FrisonLotto Soudal17:06
118.Oscar RiesebeekRoompot-Charles17:20
119.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team17:25
120.Paul MartensJumbo-Visma17:34
121.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale17:39
122.Mark RenshawDimension Data
123.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise17:42
124.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles19:09
125.Laurens de VreeseAstana Pro Team19:50
126.Alex FrameTrek-Segafredo20:00
127.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise20:12
128.Tom BohliUAE Team Emirates
129.Roy CurversTeam Sunweb20:14
130.Héctor CarreteroMovistar Team20:21
131.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise20:22
132.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles20:33
133.Arnaud DemareGroupama-FDJ20:48
134.Rui OliveiraUAE Team Emirates20:54
135.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles21:14
136.Julius van Den BergEF Education First21:41
137.Meiyin WangBahrain-Merida23:23
138.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale24:29
139.Grega BoleBahrain-Merida25:19
140.Marcus BurghardtBora-hansgrohe28:30
141.Damien GaudinTeam Total Direct Energie31:31
142.Jaime CastrilloMovistar Team32:40
143.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie32:50
144.Oscar GattoBora-hansgrohe35:18
145.Pim LigthartTeam Total Direct Energie35:32
146.Matteo MoschettiTrek-Segafredo36:17
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Jakub Kaczmarek zwycięzcą Cycling Tour of Szeklerland

Jakub Kaczmarek z grupy Mazowsze serce Polski wygrał rumuński wyścig etapowy Cycling Tour of Szeklerland (2.2).

9 sierpnia 2020, 21:32

Tour de Pologne 2020. Remco i Davide dla Fabio

Kolarze Deceuninck-Quick-Step wygrali trzy z pięciu etapów i klasyfikację generalną Tour de Pologne, mimo że po wypadku swojego kolegi na…

9 sierpnia 2020, 20:04

Czech Tour 2020: etap 4. Podwójny sukces Damiena Howsona

Damien Howson (Mitchelton-Scott) wygrał ostatni, królewski etap, Wyścigu Dookoła Czech oraz triumfował w klasyfikacji generalnej.

9 sierpnia 2020, 19:25

Tour de Pologne 2020: etap 5. Sukces Davida Balleriniego w Krakowie

Remco Evenepoel wygrał 77. edycję Tour de Pologne. Na ostatnim etapie w sprinterskim pojedynku w Krakowie najlepszy okazał się Włoch…

9 sierpnia 2020, 19:04

Tour de l'Ain 2020: etap 3. Roglic pokonał Bernala

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) triumfował na Grand Colombier i sięgnął po wygraną w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de l’Ain.

9 sierpnia 2020, 15:29

Tour de Pologne 2020. Richard Carapaz nie pojedzie do Krakowa

Richard Carapaz wycofał się w Tour de Pologne. Brytyjski zespół Ineos poinformował, że zwycięzca Giro d'Italia nie przystąpił do ostatniego…

9 sierpnia 2020, 15:07