Vuelta a Burgos 2019: etap 3. Ivan Sosa zdobywcą Picon Blanco

Ivan Ramiro Sosa (Team Ineos) triumfował na Picon Blanco na mecie trzeciego etapu Vuelta a Burgos.

Kolumbijczyk pokonał Hiszpanów Oscara Rodrigueza (Euskadi Basque Country - Murias) i Antonio Pedrero (Movistar Team), i został nowym liderem wyścigu.

Trzeciego dnia ścigania w rejonie Burgos zawodnicy zmierzyli się z pierwszym górskim etapem z finałem na Picon Blanco (Espinosa de Los Monteros) (7,8 km; 9,3%). Odcinek liczył 150 kilometrów, a przed ostatnim podjazdem kolarzy czekały cztery przystawki 3. kategorii: Alto de la Mota (4,5%; 6%), Alto Escaleron (3,6km; 6%), Alto de Ailanes (2,8 km; 7,5%) i Alto de Retuerta (3,8 km; 7,5%).

Ucieczka w sześcioosobowym składzie: Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence), Matthias Brandle (Israel Cycling Academy), Arnaud Courteille (Vital Concept-B&B Hotels), Angel Madrazo (Burgos-BH), Juan Camacho (Kometa Cycling Team) i Simon Pellaud (IAM Excelsior) uformowała się po pierwszej premii górskiej.

Tempo w grupie zasadniczej kontrolowali zawodnicy Ineos i Dimension Data. Przewaga odjazdu nie urosła powyżej 3 minut. Na przedostatnim podjeździe do pogoni dołączyli kolarze Movistaru, a kontakt z peletonem stracił lider wyścigu, Giacomo Nizzolo.

Kres ucieczki nastąpił tuż po rozpoczęciu finałowej wspinaczki. Na czele pojawili się kolarze Team Ineos, którzy kontrolowali sytuację i stopniowo urywali kolejnych kolarzy. Jako pierwszy ruszył David De La Cruz, ale dwójka z Movistaru: Richard Carapaz i Antonio Pedrero, odpowiedzieli na atak Hiszpana.

Gdy wyścig wjechał w strefę mgły Ivan Ramiro Sosa (Team Ineos) wykorzystał słabość Carapaza i niezdecydowanie Pederero. Kolumbijczyk odjechał po etapowe zwycięstwo. Drugi linię mety przeciął Oscar Rodriguez, który blisko linii mety minął Hiszpana z Movistaru.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Burgos 2019 (2.HC), Sargentes de la Lora - Picon (150 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Iván Ramiro SosaTeam Ineos3:58:21
2.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias00:17
3.Antonio PedreroMovistar Team00:24
4.David de La CruzTeam Ineos00:30
5.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec
6.Richard CarapazMovistar Team00:37
7.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels00:49
8.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team01:07
9.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data01:10
10.Rui VinhasW52 / FC Porto01:12
11.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec01:14
12.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
13.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias01:27
14.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
15.Edward RavasiUAE Team Emirates01:37
16.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA01:59
17.Delio FernandezDelko Marseille Provence
18.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA02:01
19.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA02:16
20.Rui CostaUAE Team Emirates
21.Louis MeintjesDimension Data
22.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
23.Rémy RochasDelko Marseille Provence02:27
24.Joaquim SilvaW52 / FC Porto02:29
25.Txomin JuaristiFundación Euskadi02:34
26.José FernandesBurgos-BH02:38
27.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA02:40
28.Márton DinaKometa Cycling Team02:46
29.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA03:09
30.Kenny ElissondeTeam Ineos03:18
31.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec03:23
32.Ibai AzurmendiFundación Euskadi03:44
33.Anthony RappoIAM Excelsior03:46
34.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team
35.Sebastián HenaoTeam Ineos03:56
36.Jetse BolBurgos-BH04:00
37.Oscar CabedoBurgos-BH
38.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels04:11
39.Isaac CantonKometa Cycling Team04:12
40.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec04:19
41.Remi CapronIAM Excelsior04:32
42.César FonteW52 / FC Porto04:44
43.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
44.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
45.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
46.Julien El FaresDelko Marseille Provence05:05
47.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates05:58
48.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
49.Matthew BeersUAE Team Emirates
50.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
51.Javier MorenoDelko Marseille Provence06:18
52.Jesús EzquerraBurgos-BH06:23
53.Carlos BetancurMovistar Team07:07
54.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy07:11
55.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias07:25
56.Angel MadrazoBurgos-BH07:32
57.Eduardo SepulvedaMovistar Team08:37
58.Simone PetilliUAE Team Emirates08:46
59.Jan PolancUAE Team Emirates
60.Simon PellaudIAM Excelsior
61.Vasil KiryienkaTeam Ineos09:44
62.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
63.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotels
64.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
65.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team
66.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
67.Jokin AranburuFundación Euskadi
68.Iker Ballarin MansoFundación Euskadi
69.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
70.Diego RubioBurgos-BH
71.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
72.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team11:18
73.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè12:07
74.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec14:02
75.Jorge ArcasMovistar Team14:13
76.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
77.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
78.Rafael ReisW52 / FC Porto
79.Imanol ErvitiMovistar Team
80.Diego Pablo SevillaKometa Cycling Team
81.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence14:49
82.Stepan KurianovGazprom-RusVelo15:13
83.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels15:55
84.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels16:08
85.Juan CamachoKometa Cycling Team
86.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy16:10
87.Asier EtxeberriaFundación Euskadi17:57
88.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
89.Alexander KonychevDimension Data18:33
90.Giacomo NizzoloDimension Data18:34
91.Jacques Janse van RensburgDimension Data
92.Corey DavisIAM Excelsior18:36
93.Rory SutherlandUAE Team Emirates
94.Fabian LienhardIAM Excelsior
95.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels
96.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
97.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
98.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè19:33
99.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
100.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy20:26
101.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
102.Ian StannardTeam Ineos
103.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
104.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo
105.Antonio PuppioKometa Cycling Team
106.Antonio Garcia JoséKometa Cycling Team
107.Daniel ViegasKometa Cycling Team
108.Dzmitry ZhyhunouFundación Euskadi
109.Angel SanchezW52 / FC Porto
110.Dylan PageIAM Excelsior
111.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels20:43
112.Mikel AlonsoFundación Euskadi21:37
113.Jaume SuredaBurgos-BH
114.Samuele ZoccaratoIAM Excelsior24:53
115.José FerreiraW52 / FC Porto25:02
116.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Iván Ramiro SosaTeam Ineos11:11:47
2.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias00:17
3.Antonio PedreroMovistar Team00:24
4.David de La CruzTeam Ineos00:30
5.Richard CarapazMovistar Team00:37
6.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team00:59
7.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
8.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data01:07
9.Rui VinhasW52 / FC Porto01:12
10.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo01:14
11.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
12.Edward RavasiUAE Team Emirates01:37
13.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
14.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA01:41
15.Delio FernandezDelko Marseille Provence01:59
16.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA02:01
17.Rui CostaUAE Team Emirates02:06
18.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias02:21
19.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè02:26
20.Rémy RochasDelko Marseille Provence02:27
21.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA02:30
22.Joaquim SilvaW52 / FC Porto02:46
23.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA03:01
24.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec03:23
25.Márton DinaKometa Cycling Team
26.José FernandesBurgos-BH03:32
27.Ibai AzurmendiFundación Euskadi03:44
28.Jetse BolBurgos-BH03:59
29.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels04:05
30.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec04:19
31.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec04:21
32.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team04:23
33.Sebastián HenaoTeam Ineos04:32
34.Anthony RappoIAM Excelsior04:39
35.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo05:05
36.Isaac CantonKometa Cycling Team05:06
37.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates05:52
38.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team05:58
39.Kenny ElissondeTeam Ineos06:15
40.Javier MorenoDelko Marseille Provence06:18
41.Louis MeintjesDimension Data06:20
42.Oscar CabedoBurgos-BH06:24
43.Jhonatan NarvaezTeam Ineos06:45
44.Carlos BetancurMovistar Team07:01
45.Remi CapronIAM Excelsior07:29
46.Angel MadrazoBurgos-BH07:32
47.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias07:46
48.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
49.Jesús EzquerraBurgos-BH08:06
50.César FonteW52 / FC Porto08:08
51.Julien El FaresDelko Marseille Provence08:09
52.Jan PolancUAE Team Emirates08:43
53.Matthew BeersUAE Team Emirates08:51
54.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
55.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy09:16
56.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec09:38
57.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team09:44
58.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotels
59.Ivan RovnyGazprom-RusVelo10:27
60.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team10:52
61.Iker Ballarin MansoFundación Euskadi11:16
62.Simon PellaudIAM Excelsior11:25
63.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA11:29
64.Diego RubioBurgos-BH12:41
65.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team12:54
66.Vasil KiryienkaTeam Ineos12:55
67.Txomin JuaristiFundación Euskadi13:12
68.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA13:51
69.Daniel TurekIsrael Cycling Academy14:11
70.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias14:13
71.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè14:15
72.Rafael ReisW52 / FC Porto14:39
73.Imanol ErvitiMovistar Team14:56
74.Lucas de RossiDelko Marseille Provence15:07
75.Eduardo SepulvedaMovistar Team15:09
76.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec15:18
77.Jorge ArcasMovistar Team15:47
78.Juan CamachoKometa Cycling Team17:02
79.Stepan KurianovGazprom-RusVelo17:41
80.Giacomo NizzoloDimension Data18:16
81.Simone PetilliUAE Team Emirates18:17
82.Fabian LienhardIAM Excelsior18:30
83.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels18:32
84.Asier EtxeberriaFundación Euskadi18:38
85.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA18:47
86.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence18:56
87.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy18:57
88.Jacques Janse van RensburgDimension Data19:24
89.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels19:39
90.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè19:43
91.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy20:26
92.Antonio Garcia JoséKometa Cycling Team20:58
93.Alexis RenardIsrael Cycling Academy20:59
94.Diego Pablo SevillaKometa Cycling Team21:03
95.Dylan PageIAM Excelsior21:12
96.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè21:19
97.Mikel AlonsoFundación Euskadi21:54
98.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè22:43
99.Alexander KonychevDimension Data23:00
100.Ian StannardTeam Ineos23:19
101.Rory SutherlandUAE Team Emirates23:26
102.Corey DavisIAM Excelsior24:42
103.Jaume SuredaBurgos-BH24:47
104.Antonio PuppioKometa Cycling Team24:51
105.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence24:52
106.Jokin AranburuFundación Euskadi24:53
107.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy25:34
108.José FerreiraW52 / FC Porto25:52
109.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels25:59
110.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team26:12
111.Samuele ZoccaratoIAM Excelsior26:16
112.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels26:27
113.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo31:07
114.Daniel ViegasKometa Cycling Team31:23
115.Dzmitry ZhyhunouFundación Euskadi35:13
116.Angel SanchezW52 / FC Porto35:48

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: