Ivan Ramiro Sosa (Team Ineos) triumfował na Picon Blanco na mecie trzeciego etapu Vuelta a Burgos.
Kolumbijczyk pokonał Hiszpanów Oscara Rodrigueza (Euskadi Basque Country – Murias) i Antonio Pedrero (Movistar Team), i został nowym liderem wyścigu.
Trzeciego dnia ścigania w rejonie Burgos zawodnicy zmierzyli się z pierwszym górskim etapem z finałem na Picon Blanco (Espinosa de Los Monteros) (7,8 km; 9,3%). Odcinek liczył 150 kilometrów, a przed ostatnim podjazdem kolarzy czekały cztery przystawki 3. kategorii: Alto de la Mota (4,5%; 6%), Alto Escaleron (3,6km; 6%), Alto de Ailanes (2,8 km; 7,5%) i Alto de Retuerta (3,8 km; 7,5%).
Ucieczka w sześcioosobowym składzie: Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence), Matthias Brandle (Israel Cycling Academy), Arnaud Courteille (Vital Concept-B&B Hotels), Angel Madrazo (Burgos-BH), Juan Camacho (Kometa Cycling Team) i Simon Pellaud (IAM Excelsior) uformowała się po pierwszej premii górskiej.
Tempo w grupie zasadniczej kontrolowali zawodnicy Ineos i Dimension Data. Przewaga odjazdu nie urosła powyżej 3 minut. Na przedostatnim podjeździe do pogoni dołączyli kolarze Movistaru, a kontakt z peletonem stracił lider wyścigu, Giacomo Nizzolo.
Kres ucieczki nastąpił tuż po rozpoczęciu finałowej wspinaczki. Na czele pojawili się kolarze Team Ineos, którzy kontrolowali sytuację i stopniowo urywali kolejnych kolarzy. Jako pierwszy ruszył David De La Cruz, ale dwójka z Movistaru: Richard Carapaz i Antonio Pedrero, odpowiedzieli na atak Hiszpana.
Gdy wyścig wjechał w strefę mgły Ivan Ramiro Sosa (Team Ineos) wykorzystał słabość Carapaza i niezdecydowanie Pederero. Kolumbijczyk odjechał po etapowe zwycięstwo. Drugi linię mety przeciął Oscar Rodriguez, który blisko linii mety minął Hiszpana z Movistaru.
3ª etapa | #VueltaBurgos
Así ha ganado @ivansosacuervo del @TeamINEOS en #PicónBlanco #EspinosadelosMonteros pic.twitter.com/KszMqkV9KQ
— Vuelta a Burgos (@VueltaABurgos) August 15, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 3:58:21 |
2. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:17 |
3. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 00:24 |
4. | David de La Cruz | Team Ineos | 00:30 |
5. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | |
6. | Richard Carapaz | Movistar Team | 00:37 |
7. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | 00:49 |
8. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:07 |
9. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 01:10 |
10. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | 01:12 |
11. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:14 |
12. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
13. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 01:27 |
14. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
15. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 01:37 |
16. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 01:59 |
17. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
18. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 02:01 |
19. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 02:16 |
20. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
21. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
22. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
23. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 02:27 |
24. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | 02:29 |
25. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | 02:34 |
26. | José Fernandes | Burgos-BH | 02:38 |
27. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 02:40 |
28. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | 02:46 |
29. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 03:09 |
30. | Kenny Elissonde | Team Ineos | 03:18 |
31. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:23 |
32. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | 03:44 |
33. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | 03:46 |
34. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | |
35. | Sebastián Henao | Team Ineos | 03:56 |
36. | Jetse Bol | Burgos-BH | 04:00 |
37. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
38. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 04:11 |
39. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | 04:12 |
40. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:19 |
41. | Remi Capron | IAM Excelsior | 04:32 |
42. | César Fonte | W52 / FC Porto | 04:44 |
43. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
44. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
45. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
46. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 05:05 |
47. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 05:58 |
48. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | |
49. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | |
50. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
51. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 06:18 |
52. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 06:23 |
53. | Carlos Betancur | Movistar Team | 07:07 |
54. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 07:11 |
55. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 07:25 |
56. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 07:32 |
57. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 08:37 |
58. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 08:46 |
59. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
60. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | |
61. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 09:44 |
62. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
63. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | |
64. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | |
65. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | |
66. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
67. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | |
68. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | |
69. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | |
70. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
71. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
72. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:18 |
73. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 12:07 |
74. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 14:02 |
75. | Jorge Arcas | Movistar Team | 14:13 |
76. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
77. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
78. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | |
79. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
80. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | |
81. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | 14:49 |
82. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | 15:13 |
83. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 15:55 |
84. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 16:08 |
85. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | |
86. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 16:10 |
87. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | 17:57 |
88. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
89. | Alexander Konychev | Dimension Data | 18:33 |
90. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 18:34 |
91. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | |
92. | Corey Davis | IAM Excelsior | 18:36 |
93. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
94. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | |
95. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | |
96. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | |
97. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
98. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 19:33 |
99. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
100. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 20:26 |
101. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | |
102. | Ian Stannard | Team Ineos | |
103. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | |
104. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | |
105. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | |
106. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | |
107. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | |
108. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | |
109. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | |
110. | Dylan Page | IAM Excelsior | |
111. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 20:43 |
112. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | 21:37 |
113. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
114. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | 24:53 |
115. | José Ferreira | W52 / FC Porto | 25:02 |
116. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 11:11:47 |
2. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:17 |
3. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 00:24 |
4. | David de La Cruz | Team Ineos | 00:30 |
5. | Richard Carapaz | Movistar Team | 00:37 |
6. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:59 |
7. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
8. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 01:07 |
9. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | 01:12 |
10. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 01:14 |
11. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
12. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 01:37 |
13. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 01:41 |
15. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | 01:59 |
16. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 02:01 |
17. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 02:06 |
18. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 02:21 |
19. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | 02:26 |
20. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 02:27 |
21. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 02:30 |
22. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | 02:46 |
23. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 03:01 |
24. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:23 |
25. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | |
26. | José Fernandes | Burgos-BH | 03:32 |
27. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | 03:44 |
28. | Jetse Bol | Burgos-BH | 03:59 |
29. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | 04:05 |
30. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:19 |
31. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:21 |
32. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:23 |
33. | Sebastián Henao | Team Ineos | 04:32 |
34. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | 04:39 |
35. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 05:05 |
36. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | 05:06 |
37. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 05:52 |
38. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:58 |
39. | Kenny Elissonde | Team Ineos | 06:15 |
40. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | 06:18 |
41. | Louis Meintjes | Dimension Data | 06:20 |
42. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 06:24 |
43. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 06:45 |
44. | Carlos Betancur | Movistar Team | 07:01 |
45. | Remi Capron | IAM Excelsior | 07:29 |
46. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 07:32 |
47. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 07:46 |
48. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
49. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 08:06 |
50. | César Fonte | W52 / FC Porto | 08:08 |
51. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 08:09 |
52. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 08:43 |
53. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | 08:51 |
54. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
55. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 09:16 |
56. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 09:38 |
57. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | 09:44 |
58. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | |
59. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 10:27 |
60. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:52 |
61. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | 11:16 |
62. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | 11:25 |
63. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 11:29 |
64. | Diego Rubio | Burgos-BH | 12:41 |
65. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | 12:54 |
66. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 12:55 |
67. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | 13:12 |
68. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 13:51 |
69. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 14:11 |
70. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 14:13 |
71. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 14:15 |
72. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | 14:39 |
73. | Imanol Erviti | Movistar Team | 14:56 |
74. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | 15:07 |
75. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 15:09 |
76. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 15:18 |
77. | Jorge Arcas | Movistar Team | 15:47 |
78. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | 17:02 |
79. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | 17:41 |
80. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 18:16 |
81. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 18:17 |
82. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | 18:30 |
83. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 18:32 |
84. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | 18:38 |
85. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 18:47 |
86. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | 18:56 |
87. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 18:57 |
88. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | 19:24 |
89. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 19:39 |
90. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 19:43 |
91. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 20:26 |
92. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | 20:58 |
93. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 20:59 |
94. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | 21:03 |
95. | Dylan Page | IAM Excelsior | 21:12 |
96. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 21:19 |
97. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | 21:54 |
98. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | 22:43 |
99. | Alexander Konychev | Dimension Data | 23:00 |
100. | Ian Stannard | Team Ineos | 23:19 |
101. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 23:26 |
102. | Corey Davis | IAM Excelsior | 24:42 |
103. | Jaume Sureda | Burgos-BH | 24:47 |
104. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | 24:51 |
105. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 24:52 |
106. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | 24:53 |
107. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 25:34 |
108. | José Ferreira | W52 / FC Porto | 25:52 |
109. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | 25:59 |
110. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | 26:12 |
111. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | 26:16 |
112. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 26:27 |
113. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 31:07 |
114. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 31:23 |
115. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | 35:13 |
116. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 35:48 |