Czech Cycling Tour 2019: etap 1. Mitchelton-Scott najlepszą drużyną

Mitchelton-Scott

Drużyna Mitchelton-Scott zwyciężyła na odcinku jazdy drużynowej na czas, otwierającej Czech Cycling Tour.

W ramach 1. etapu Czech Cycling Tour zawodnicy zmagali się z jazdą drużynową na czas. Rywalizacja toczyła się na 16-kilometrowej, płaskiej pętli wokół Ostravy. Zwycięska drużyna Mitchelton-Scott wykręciła czas 18:35, uzyskując średnią prędkość blisko 52 km/h.

Na 2. miejscu uplasowała się czeska drużyna Elkov-Author Cycling Tour, tracąc do triumfatorów 16 sekund. Bora-Hansgrohe zajęła 3. lokatę, ze stratą 21 sekund, natomiast polska ekipa CCC Development Team zakończyła zmagania na 4. miejscu, tracąc 47 sekund.

Pierwszym liderem wyścigu został zawodnik zwycięskiej drużyny, Luke Durbridge (Mitchelton-Scott).

Na jutrzejszym etapie kolarze zmierzą się z dystansem 186 kilometrów, pokonując aż pięć górskich premii. Najdłuższa wspinaczka pod Pustevny wyniesie 9 kilometrów ze średnim nachyleniem 6,1%.

Wyniki 1. etapu Czech Cycling Tour 2019 (2.1), Ostrava — Ostrava (16 km), jazda drużynowa na czas:

Poz.GrupaCzas
1.Mitchelton-Scott18:35
2.Elkov-Author00:16
3.Bora-hansgrohe00:21
4.CCC Development Team00:47
5.Team Vorarlberg Santic00:51
6.Metec-TKH00:54
7.Gazprom-RusVelo00:58
8.Leopard Pro Cycling01:01
9.Neri Sottoli-Selle Italia-KTM01:07
10.Ljubljana Gusto Santic01:09
11.Adria Mobil01:10
12.Voster ATS Team01:17
13.Team Felbermayr-Simplon Wels01:21
14.Wibatech Merx01:22
15.SEG Racing Academy01:25
16.Uno-X Norwegian Development Team01:27
17.Reprezentacja Japonii01:39
18.Monkey Town-à Bloc
19.Nippo Vini Fantini Faizanè01:41
20.Pannon Cycling Team04:23

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Luke DurbridgeMitchelton-Scott18:35
2.Christopher Juul-jensenMitchelton-Scott
3.Daryl ImpeyMitchelton-Scott
4.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
5.Jack HaigMitchelton-Scott
6.Brent BookwalterMitchelton-Scott00:09
7.Karel HnikElkov-Author00:16
8.Michael KukrleElkov-Author
9.Jan BartaElkov-Author
10.Jakub OtrubaElkov-Author
11.František SisrElkov-Author
12.Dominik NeumannElkov-Author
13.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:21
14.Erik BaskaBora-hansgrohe
15.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
16.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
17.Patryk StoszCCC Development Team00:47
18.Kamil MałeckiCCC Development Team
19.Szymon TraczCCC Development Team
20.Piotr BrożynaCCC Development Team
21.Michał PalutaCCC Development Team
22.Jannik SteimleTeam Vorarlberg Santic00:51
23.Patrick SchellingTeam Vorarlberg Santic
24.Roland ThalmannTeam Vorarlberg Santic
25.Manuel Diaz JoséTeam Vorarlberg Santic
26.Stef KrulMetec-TKH00:54
27.Sjoerd BaxMetec-TKH
28.Jens van Den DoolMetec-TKH
29.Marijn van Den BergMetec-TKH
30.Danny van der TuukMetec-TKH
31.Maximilian KuenTeam Vorarlberg Santic00:57
32.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:58
33.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
34.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
35.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
36.Igor BoevGazprom-RusVelo
37.Michael HepburnMitchelton-Scott01:01
38.Alexander KriegerLeopard Pro Cycling
39.Jan MaasLeopard Pro Cycling
40.Jack BurkeLeopard Pro Cycling
41.Szymon RekitaLeopard Pro Cycling
42.Filip MaciejukLeopard Pro Cycling
43.Juraj SaganBora-hansgrohe01:03
44.Colin StussiTeam Vorarlberg Santic01:04
45.Matej ZahalkaElkov-Author01:07
46.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
47.Davide GabburoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
48.Giuseppe FonziNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
49.Etienne van EmpelNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
50.Viktor PotockiLjubljana Gusto Santic01:09
51.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
52.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
53.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
54.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
55.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
56.Radoslav RoginaAdria Mobil01:10
57.Aljaž OmrzelAdria Mobil
58.Dušan RajovicAdria Mobil
59.David PerAdria Mobil
60.Ziga GroseljAdria Mobil
61.Mateusz TaciakVoster ATS Team01:17
62.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
63.Mateusz GrabisVoster ATS Team
64.Adam StachowiakVoster ATS Team
65.Szymon KrawczykVoster ATS Team
66.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels01:21
67.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
68.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
69.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
70.Paweł CieślikWibatech Merx01:22
71.Maciej PaterskiWibatech Merx
72.Anatoliy BudyakWibatech Merx
73.Piotr KonwaWibatech Merx
74.Adam HartleySEG Racing Academy01:25
75.Tiago AntunesSEG Racing Academy
76.Alberto DaineseSEG Racing Academy
77.Georgios StavrakakisSEG Racing Academy
78.Wessel KrulSEG Racing Academy
79.Adne HolterUno-X Norwegian Development Team01:27
80.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
81.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
82.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
83.Sindre KulsetUno-X Norwegian Development Team
84.Iver SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
85.Luca PacioniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM01:31
86.Atsushi OkaReprezentacja Japonii01:39
87.Nariyuki MasudaReprezentacja Japonii
88.Manabu IshibashiReprezentacja Japonii
89.Shoi MatsudaReprezentacja Japonii
90.Maarten de JongeMonkey Town-à Bloc
91.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc
92.Alex MolenaarMonkey Town-à Bloc
93.Rick PluimersMonkey Town-à Bloc
94.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
95.Hideto NakaneNippo Vini Fantini Faizanè01:41
96.Masakazu ItoNippo Vini Fantini Faizanè
97.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
98.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
99.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc01:45
100.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc
101.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels01:50
102.Bartosz WarcholWibatech Merx
103.Hayato YoshidaNippo Vini Fantini Faizanè01:51
104.Massimo RosaNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:06
105.Keigo KusabaNippo Vini Fantini Faizanè02:07
106.Dylan BouwmansMetec-TKH02:13
107.Folkert OostraMonkey Town-à Bloc02:17
108.Yuan Tang PengLjubljana Gusto Santic02:19
109.Petr RikunovGazprom-RusVelo02:46
110.Jason van DalenMetec-TKH02:47
111.Misch LeyderLeopard Pro Cycling02:49
112.Gaëtan PonsLeopard Pro Cycling
113.Roberto Carlos GonzalezNeri Sottoli-Selle Italia-KTM02:54
114.Marko KumpAdria Mobil02:56
115.Gašper KatrasnikAdria Mobil
116.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe03:21
117.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team03:33
118.Damian PapierskiCCC Development Team
119.Sven BurgerSEG Racing Academy03:39
120.Marek RutkiewiczWibatech Merx
121.Paweł FranczakVoster ATS Team03:40
122.Davide OrricoTeam Vorarlberg Santic03:52
123.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
124.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:05
125.Viktor FilutasPannon Cycling Team04:23
126.János PelikanPannon Cycling Team
127.Miklos SzaboPannon Cycling Team
128.Gergő OroszPannon Cycling Team
129.Grzegorz StępniakWibatech Merx04:32
130.Daniel MoriczPannon Cycling Team05:20
131.Jan KollerTeam Felbermayr-Simplon Wels06:23
132.Minne VerboomSEG Racing Academy06:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: