BinckBank Tour 2019: etap 4. Zwycięstwo Tima Wellensa po ucieczce

Tim Wellens (Lotto Soudal) sięgnął w Houffalize po zwycięstwo na mecie 4. etapu BinckBank Tour 2019, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Etapowego zwycięzcę wyłoniła rywalizacja pomiędzy trójką uciekających zawodników. Mocno na metę szedł Marc Hirschi (Team Sunweb), ale koło na kresce wystawił mu bardziej doświadczony Tim Wellens, zgarniając etapowy skalp. Miejsca na podium dnia dopełnił Laurens de Plus (Jumbo - Visma).

To był krótki, dynamiczny odcinek rozgrywany na ardeńskich szosach. Wokół Houffalize kolarze wykonali 3 rundy, z kilkoma krótkimi podjazdami, w tym dwukrotnie Mur de Saint-Roch (1,1 km; 11,5%), leżącym 29 kilometrów przed kreską. W sumie do przejechania było raptem 96 kilometrów.

Niedługo po starcie na prowadzenie wyskoczyli Iljo Keisse (Deceuninck - Quick Step) i Stan Dewulf (Lotto Soudal), którzy mimo zgodnej pracy nie uzyskali nawet 2 minut przewagi. Na tak krótkim etapie peleton jechał czujnie i nie pozostawiał harcownikom zbyt wiele pola do popisów.

Jeszcze przed dotarciem na półmetek czwartkowego odcinka akcja prowadzącej dwójki została zakończona, a peleton na nowo rozdawał karty. Tym razem w odjazd zabrała się dziewiątka zawodników. Byli to: Zdenek Stybar (Deceuninck - Quick Step), Tim Wellens (Lotto Soudal), Laurens De Plus (Jumbo-Visma), Greg van Avermaet (CCC Team), Soren Kragh Andersen (Team Sunweb), Jay McCarthy (Bora - hansgrohe), Simon Clarke (EF Education First) oraz ponownie Dewulf i Keisse. Ten ostatni jednak szybko pożegnał się z czołówką.

Kłopoty z utrzymaniem się w głównej grupie miał dziś lider klasyfikacji generalnej Sam Bennett (Bora - hansgrohe), dla którego trasa wokół Houffalize okazała się jednak zbyt wymagająca, by móc myśleć o zachowaniu zielonej koszulki.

33 kilometry przed metą mocniej na pedały nadepnął jadący w czołówce Wellens, który przez jakiś czas samotnie kręcił na czele. Jego akcja nie wytrzymała próby czasu i 6 kilometrów dalej wrócił do wcześniejszej grupki.

Powodzenie jednej akcji nie zniechęciło jednak Belga, który niebawem podążył za kołem De Plusa, atakującego pod Saint-Roch. Z tą dwójką ruszył jeszcze zeszłoroczny mistrz Europy U23, Marc Hirschi.

Na 15 kilometrów przed metą prowadząca trójka miała w zapasie pół minuty nad kolejnymi kolarzami i wszystko wskazywało na to, że jest to akcja na metę. Z tyłu współpraca nie układała się tak dobrze jak z przodu i jasne stało się, że to Wellens, De Plus i Hirschi między sobą rozstrzygną o losach wyścigu.

Wyniki 4. etapu BinckBank Tour 2019 (2.WT), Houffalize – Houffalize (96,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tim WellensLotto Soudal2:20:41
2.Marc HirschiTeam Sunweb
3.Laurens de PlusJumbo-Visma00:05
4.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida00:23
5.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
6.Michael ValgrenDimension Data00:26
7.Mike TeunissenJumbo-Visma
8.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb00:33
9.Dion SmithMitchelton-Scott
10.Greg van AvermaetCCC Team
11.Simon ClarkeEF Education First
12.Fabio FellineTrek-Segafredo
13.Sep VanmarckeEF Education First
14.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
15.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
16.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
18.Stefan KungGroupama-FDJ
19.Maxime MonfortLotto Soudal
20.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
21.Martijn TusveldTeam Sunweb
22.Kevin GenietsGroupama-FDJ01:33
23.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe02:01
24.Carlos VeronaMovistar Team02:18
25.Dylan van BaarleTeam Ineos
26.Yevgeniy GidichAstana Pro Team02:22
27.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
28.Stan DewulfLotto Soudal
29.Timo RoosenJumbo-Visma
30.Jan BakelantsTeam Sunweb
31.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
32.Michał GołaśTeam Ineos
33.Marco MarcatoUAE Team Emirates
34.Nico DenzAG2R La Mondiale
35.Jay MccarthyBora-hansgrohe
36.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team05:00
37.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
38.Robert StannardMitchelton-Scott05:03
39.Manuele BoaroAstana Pro Team
40.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
41.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
42.Willie SmitKatusha-Alpecin
43.Dorian GodonAG2R La Mondiale
44.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
45.Josef CernyCCC Team
46.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step05:08
47.Mads PedersenTrek-Segafredo05:10
48.Cameron MeyerMitchelton-Scott
49.Callum ScotsonMitchelton-Scott05:12
50.Valentin MadouasGroupama-FDJ08:43
51.Jack BauerMitchelton-Scott
52.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
53.Michael ScharCCC Team11:08
54.Sacha ModoloEF Education First
55.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
56.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
57.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
58.Senne LeysenRoompot-Charles11:15
59.Jasha SutterlinMovistar Team
60.Heinrich HausslerBahrain-Merida
61.Rémy MertzLotto Soudal
62.Jesper AsselmanRoompot-Charles
63.Moreno HoflandEF Education First
64.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
65.Laurens de VreeseAstana Pro Team
66.Casper PedersenTeam Sunweb
67.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
68.Davide BalleriniAstana Pro Team
69.Mitchell DockerEF Education First
70.Nikolas MaesLotto Soudal
71.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
72.Jos van EmdenJumbo-Visma
73.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
74.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
75.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
76.Paul MartensJumbo-Visma
77.Filippo GannaTeam Ineos
78.Jempy DruckerBora-hansgrohe
79.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
80.Lars BoomRoompot-Charles15:07
81.Julien DuvalAG2R La Mondiale
82.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
83.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
84.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
85.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
86.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
87.Artyom ZakharovAstana Pro Team
88.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
89.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
90.Romain CardisTeam Total Direct Energie
91.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
92.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
93.Julien VermoteDimension Data
94.Łukasz WiśniowskiCCC Team
95.Grega BoleBahrain-Merida
96.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
97.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
98.Marcel SiebergBahrain-Merida
99.Roy CurversTeam Sunweb
100.Ryan GibbonsDimension Data
101.Gijs van HoeckeCCC Team
102.Marcus BurghardtBora-hansgrohe
103.Rui OliveiraUAE Team Emirates
104.Christian KneesTeam Ineos
105.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
106.Meiyin WangBahrain-Merida
107.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
108.Phil BauhausBahrain-Merida
109.Arnaud DemareGroupama-FDJ
110.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
111.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
112.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
113.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
114.Tom BohliUAE Team Emirates
115.Jaime CastrilloMovistar Team
116.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
117.Lluís MasMovistar Team
118.Héctor CarreteroMovistar Team
119.Jürgen RoelandtsMovistar Team
120.Jakub MareczkoCCC Team
121.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
122.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
123.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
124.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
125.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
126.Alex FrameTrek-Segafredo
127.Edward TheunsTrek-Segafredo
128.Miles ScotsonGroupama-FDJ
129.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
130.Logan OwenEF Education First
131.Lars Ytting BakDimension Data
132.Mark RenshawDimension Data
133.Leonardo BassoTeam Ineos
134.Oscar GattoBora-hansgrohe
135.Julius van Den BergEF Education First
136.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
137.Stijn SteelsRoompot-Charles
138.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
139.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie
140.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
141.Boy van PoppelRoompot-Charles
142.Frederik FrisonLotto Soudal
143.Brian van GoethemLotto Soudal
144.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
145.Sam BennettBora-hansgrohe
146.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
147.Alex KirschTrek-Segafredo
148.Roberto FerrariUAE Team Emirates
149.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles15:18
150.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tim WellensLotto Soudal13:32:46
2.Marc HirschiTeam Sunweb00:04
3.Laurens de PlusJumbo-Visma00:14
4.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida00:36
5.Mike TeunissenJumbo-Visma00:38
6.Oliver NaesenAG2R La Mondiale00:39
7.Michael ValgrenDimension Data00:42
8.Greg van AvermaetCCC Team00:49
9.Simon ClarkeEF Education First
10.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
11.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
12.Stefan KungGroupama-FDJ
13.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
14.Dion SmithMitchelton-Scott
15.Fabio FellineTrek-Segafredo
16.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
17.Maxime MonfortLotto Soudal
18.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
19.Martijn TusveldTeam Sunweb
20.Sep VanmarckeEF Education First
21.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe02:17
22.Dylan van BaarleTeam Ineos02:34
23.Jan BakelantsTeam Sunweb02:38
24.Jay MccarthyBora-hansgrohe
25.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
26.Stan DewulfLotto Soudal
27.Marco MarcatoUAE Team Emirates
28.Timo RoosenJumbo-Visma
29.Michał GołaśTeam Ineos
30.Nico DenzAG2R La Mondiale
31.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
32.Kevin GenietsGroupama-FDJ04:28
33.Yevgeniy GidichAstana Pro Team04:44
34.Josef CernyCCC Team05:12
35.Robert StannardMitchelton-Scott05:13
36.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
37.Larry WarbasseAG2R La Mondiale05:19
38.Willie SmitKatusha-Alpecin
39.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
40.Manuele BoaroAstana Pro Team
41.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
42.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step05:24
43.Mads PedersenTrek-Segafredo05:26
44.Cameron MeyerMitchelton-Scott
45.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team06:43
46.Dorian GodonAG2R La Mondiale07:38
47.Carlos VeronaMovistar Team07:50
48.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team08:37
49.Callum ScotsonMitchelton-Scott08:40
50.Valentin MadouasGroupama-FDJ08:59
51.Jack BauerMitchelton-Scott
52.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
53.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates11:21
54.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb11:24
55.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
56.Michael ScharCCC Team
57.Jesper AsselmanRoompot-Charles11:29
58.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise11:31
59.Nikolas MaesLotto Soudal
60.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
61.Casper PedersenTeam Sunweb
62.Jasha SutterlinMovistar Team
63.Senne LeysenRoompot-Charles
64.Moreno HoflandEF Education First
65.Davide BalleriniAstana Pro Team
66.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
67.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
68.Mitchell DockerEF Education First
69.Heinrich HausslerBahrain-Merida
70.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
71.Jempy DruckerBora-hansgrohe
72.Rémy MertzLotto Soudal
73.Filippo GannaTeam Ineos12:41
74.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise13:14
75.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step14:07
76.Jos van EmdenJumbo-Visma14:24
77.Sam BennettBora-hansgrohe14:53
78.Dylan GroenewegenJumbo-Visma15:13
79.Łukasz WiśniowskiCCC Team15:15
80.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
81.Harry TanfieldKatusha-Alpecin15:16
82.Lars Ytting BakDimension Data
83.Edward TheunsTrek-Segafredo15:17
84.Stijn SteelsRoompot-Charles15:20
85.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team15:23
86.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
87.Jakub MareczkoCCC Team
88.Ryan GibbonsDimension Data
89.Jürgen RoelandtsMovistar Team
90.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
91.Julien DuvalAG2R La Mondiale
92.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
93.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
94.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
95.Phil BauhausBahrain-Merida
96.Julien VermoteDimension Data
97.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
98.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
99.Lluís MasMovistar Team
100.Boy van PoppelRoompot-Charles
101.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
102.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
103.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
104.Artyom ZakharovAstana Pro Team
105.Gijs van HoeckeCCC Team
106.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
107.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
108.Lars BoomRoompot-Charles
109.Alex KirschTrek-Segafredo
110.Romain CardisTeam Total Direct Energie
111.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
112.Miles ScotsonGroupama-FDJ
113.Leonardo BassoTeam Ineos
114.Christian KneesTeam Ineos
115.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
116.Roberto FerrariUAE Team Emirates
117.Logan OwenEF Education First
118.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo16:27
119.Sacha ModoloEF Education First16:28
120.Marcel SiebergBahrain-Merida16:32
121.Reto HollensteinKatusha-Alpecin16:35
122.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ16:39
123.Paul MartensJumbo-Visma16:44
124.Alex FrameTrek-Segafredo
125.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale16:49
126.Brian van GoethemLotto Soudal16:55
127.Frederik FrisonLotto Soudal17:06
128.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles17:32
129.Mark RenshawDimension Data17:39
130.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise17:46
131.Laurens de VreeseAstana Pro Team17:48
132.Rui OliveiraUAE Team Emirates17:50
133.Tom BohliUAE Team Emirates19:12
134.Julius van Den BergEF Education First19:15
135.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise19:32
136.Roy CurversTeam Sunweb20:14
137.Héctor CarreteroMovistar Team20:21
138.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles20:24
139.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles20:33
140.Arnaud DemareGroupama-FDJ20:48
141.Meiyin WangBahrain-Merida22:33
142.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale24:29
143.Grega BoleBahrain-Merida
144.Marcus BurghardtBora-hansgrohe26:15
145.Damien GaudinTeam Total Direct Energie29:12
146.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie32:00
147.Matteo MoschettiTrek-Segafredo32:13
148.Jaime CastrilloMovistar Team32:40
149.Oscar GattoBora-hansgrohe33:41
150.Pim LigthartTeam Total Direct Energie35:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: