Jon Aberasturi (Caja Rural-Seguros RGA) triumfował w miejscowości Lerma na mecie drugiego etapu Vuelta a Burgos.
Hiszpan po finiszu pokonał Giacomo Nizzolo (Team Dimension Data) i Ekwadorczyka Jonathana Narvaeza (Team Ineos). Włoch utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Drugiego dnia ścigania w rejonie Burgos peleton mierzył się ze 155-kilometrowym, płaskim odcinkiem. Na mecie w Lermie czekała jednak niespodzianka, ostatnie 400 metrów prowadziło po brukowanym podjeździe o nachyleniu 6%.
Wczoraj, na skutek groźnego upadku na 2 km przed metą, wycofał się Rafael Valls (Movistar Team), który nie był w stanie o własnych siłach przekroczyć linii mety, więc do dzisiejszego etapu przystapilo 123 kolarzy.
Od samego początku do ataku ruszyło czterech kolarzy, którzy stworzyli ucieczkę dnia w składzie: Matthias Brändle (Israel Cycling Academy), Evgeny Kobernyak (Gazprom-RusVelo), Iker Ballarin (Fundacion Euskadi) i Daniel Viegas (Kometa Cycling Team).
Tempo w peletonie kontrolowała drużyna lidera, Team Dimension Data, a przewaga odjazdu wynosiła około 2 minut. W środkowej fazie etapu do pogoni włączyły się zespoły Nippo Vini Fantini i Delko Marseille Provence, które liczyły na swoich sprinterów, i różnica zaczęła stopniowo spadać.
27 kilometrów przed metą z ucieczki zaatakował Matthias Brändle, a jego tempo przez chwilę zdołał utrzymać jedynie Iker Ballarin. Zawzięty Austriak wykorzystał umiejętności jazdy na czas i został złapany zaledwie 1,6 kilometra przed metą.
Na ostatnim kilometrze kontrolę przejęli kolarze Team Ineos, którzy stracili pozycję na zakręcie przy wjeździe na finałową ściankę. Zza pleców Eduarda Grosu (Delko Marseille Provence) na 200 metrów przed metą wyskoczył Jon Aberasturi i pewnie sięgnął po etapowy sukces. 2 sekundy za nim zjawiła się grupka przyprowadzona przez Giacomo Nizzolo, który utrzymał pozycję lidera przed Alexem Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA).
Jutro zawodników czeka pierwszy górski etap.
2ª etapa | #VueltaBurgos
🥇Gana @jonaberasturi del @CajaRural_RGA
💜 Se mantiene líder @Giacomonizzolo del @TeamDiData pic.twitter.com/dfXvXB7BU8
— Vuelta a Burgos (@VueltaABurgos) August 14, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 3:33:49 |
2. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 00:02 |
3. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
4. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
5. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
6. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 00:05 |
7. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | |
8. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | |
9. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | |
10. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
11. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
12. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | |
13. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
14. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
15. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
16. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
17. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
18. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
19. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
20. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | |
21. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | |
22. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
24. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
25. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | |
26. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
27. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
28. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
29. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
31. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | |
32. | David de La Cruz | Team Ineos | |
33. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | |
34. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
35. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
36. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | |
37. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
38. | César Fonte | W52 / FC Porto | |
39. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | |
40. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
41. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
43. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
44. | Dylan Page | IAM Excelsior | |
45. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | |
46. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
47. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
48. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
49. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
50. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | |
51. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | |
52. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
53. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
54. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
55. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | |
56. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | |
57. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | |
58. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | |
59. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | |
60. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
61. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | 00:25 |
62. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | 00:27 |
63. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
64. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
65. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
66. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | |
67. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | |
68. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
69. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
70. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | |
71. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | |
72. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | |
73. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
74. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | |
75. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
76. | José Fernandes | Burgos-BH | |
77. | José Ferreira | W52 / FC Porto | |
78. | Kenny Elissonde | Team Ineos | |
79. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
80. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
81. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | |
82. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
83. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
84. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
85. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
86. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | |
87. | Corey Davis | IAM Excelsior | |
88. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
89. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | |
90. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | |
91. | Masahiro Ishigami | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
92. | Ian Stannard | Team Ineos | |
93. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
94. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 00:45 |
95. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | |
96. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | |
97. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
98. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | |
99. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
100. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | |
101. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | |
102. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 00:56 |
103. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | 01:01 |
104. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | 01:20 |
105. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 00:05 |
106. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | 01:23 |
107. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | 01:40 |
108. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | 01:44 |
109. | Alexander Konychev | Dimension Data | 02:04 |
110. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 02:06 |
111. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 02:16 |
112. | Remi Capron | IAM Excelsior | 02:20 |
113. | Diego Rubio | Burgos-BH | 02:23 |
114. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 02:24 |
115. | Stefan de Bod | Dimension Data | |
116. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 02:33 |
117. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 03:54 |
118. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:45 |
119. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 04:52 |
120. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 05:02 |
121. | Scott Davies | Dimension Data | 07:30 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 7:13:08 |
2. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
3. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 00:08 |
4. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
5. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
6. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 00:10 |
7. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Fabian Lienhard | IAM Excelsior | 00:12 |
9. | Carlos Betancur | Movistar Team | |
10. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
11. | Cyril Gautier | Vital Concept-B&B Hotels | |
12. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
13. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 00:15 |
14. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | |
15. | Jetse Bol | Burgos-BH | 00:17 |
16. | Mihkel Raim | Israel Cycling Academy | 00:18 |
17. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | |
18. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
19. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
20. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
21. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
22. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | Fabien Doubey | Wanty-Gobert Cycling Team | |
24. | Rui Vinhas | W52 / FC Porto | |
25. | David de La Cruz | Team Ineos | |
26. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
27. | Daniel Munoz | Androni Giocattoli-Sidermec | |
28. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
29. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
30. | Ibai Azurmendi | Fundación Euskadi | |
31. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
32. | Thomas Degand | Wanty-Gobert Cycling Team | |
33. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
34. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
35. | Jimmy Turgis | Vital Concept-B&B Hotels | |
36. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
37. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | |
38. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
39. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 00:28 |
40. | Pierre Rolland | Vital Concept-B&B Hotels | |
41. | Joan Bou | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
42. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
43. | Mikel Alonso | Fundación Euskadi | 00:35 |
44. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | |
45. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 00:39 |
46. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | |
47. | Rafael Reis | W52 / FC Porto | 00:44 |
48. | Antonio Garcia José | Kometa Cycling Team | 00:50 |
49. | Sebastián Henao | Team Ineos | 00:54 |
50. | Márton Dina | Kometa Cycling Team | 00:55 |
51. | Bart de Clercq | Wanty-Gobert Cycling Team | |
52. | Asier Etxeberria | Fundación Euskadi | 00:59 |
53. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 01:01 |
54. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
55. | Dylan Page | IAM Excelsior | 01:04 |
56. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 01:08 |
57. | José Ferreira | W52 / FC Porto | |
58. | Jacques Janse van Rensburg | Dimension Data | |
59. | Anthony Rappo | IAM Excelsior | 01:11 |
60. | Isaac Canton | Kometa Cycling Team | 01:12 |
61. | Lucas de Rossi | Delko Marseille Provence | |
62. | José Fernandes | Burgos-BH | |
63. | Juan Camacho | Kometa Cycling Team | |
64. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
65. | Marco Minnaard | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:26 |
66. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:34 |
67. | Samuele Zoccarato | IAM Excelsior | 01:41 |
68. | Iker Ballarin Manso | Fundación Euskadi | 01:50 |
69. | Jorge Arcas | Movistar Team | 01:52 |
70. | Theo Delacroix | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:54 |
71. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 02:01 |
72. | Imerio Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 02:04 |
73. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 02:06 |
74. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 02:19 |
75. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 02:23 |
76. | Alejandro Osorio | Nippo Vini Fantini Faizanè | 02:26 |
77. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 02:41 |
78. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 02:42 |
79. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | |
80. | Stepan Kurianov | Gazprom-RusVelo | 02:46 |
81. | Simon Pellaud | IAM Excelsior | 02:57 |
82. | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | 03:05 |
83. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | 03:11 |
84. | Ian Stannard | Team Ineos | |
85. | Kenny Elissonde | Team Ineos | 03:15 |
86. | Remi Capron | IAM Excelsior | |
87. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
88. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 03:22 |
89. | Jaume Sureda | Burgos-BH | 03:28 |
90. | Vasil Kiryienka | Team Ineos | 03:29 |
91. | César Fonte | W52 / FC Porto | 03:42 |
92. | Arnaud Courteille | Vital Concept-B&B Hotels | 04:02 |
93. | Kevin Rivera | Androni Giocattoli-Sidermec | 04:09 |
94. | Louis Meintjes | Dimension Data | 04:22 |
95. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 04:25 |
96. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
97. | Ramūnas Navardauskas | Delko Marseille Provence | |
98. | Hiroki Nishimura | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
99. | Antonio Puppio | Kometa Cycling Team | 04:43 |
100. | Alexander Konychev | Dimension Data | 04:45 |
101. | Daniel Turek | Israel Cycling Academy | |
102. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 05:08 |
103. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 05:26 |
104. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 06:02 |
105. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:04 |
106. | Corey Davis | IAM Excelsior | 06:24 |
107. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 06:50 |
108. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Cycling Team | 07:08 |
109. | Masahiro Ishigami | Nippo Vini Fantini Faizanè | 07:10 |
110. | Justin Mottier | Vital Concept-B&B Hotels | 07:41 |
111. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | 07:57 |
112. | Stefan de Bod | Dimension Data | 08:47 |
113. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 09:31 |
114. | Simone Petilli | UAE Team Emirates | 09:49 |
115. | Txomin Juaristi | Fundación Euskadi | 10:56 |
116. | Evgeny Kobernyak | Gazprom-RusVelo | 10:59 |
117. | Daniel Viegas | Kometa Cycling Team | 11:15 |
118. | Dzmitry Zhyhunou | Fundación Euskadi | 15:05 |
119. | Jokin Aranburu | Fundación Euskadi | 15:27 |
120. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 15:40 |
121. | Scott Davies | Dimension Data | 17:41 |