Vuelta a Burgos 2019: etap 2. Jon Aberasturi przed Giacomo Nizzolo

Jon Aberasturi (Caja Rural-Seguros RGA) triumfował w miejscowości Lerma na mecie drugiego etapu Vuelta a Burgos.

Hiszpan po finiszu pokonał Giacomo Nizzolo (Team Dimension Data) i Ekwadorczyka Jonathana Narvaeza (Team Ineos). Włoch utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugiego dnia ścigania w rejonie Burgos peleton mierzył się ze 155-kilometrowym, płaskim odcinkiem. Na mecie w Lermie czekała jednak niespodzianka, ostatnie 400 metrów prowadziło po brukowanym podjeździe o nachyleniu 6%.

Wczoraj, na skutek groźnego upadku na 2 km przed metą, wycofał się Rafael Valls (Movistar Team), który nie był w stanie o własnych siłach przekroczyć linii mety, więc do dzisiejszego etapu przystapilo 123 kolarzy.

Od samego początku do ataku ruszyło czterech kolarzy, którzy stworzyli ucieczkę dnia w składzie: Matthias Brändle (Israel Cycling Academy), Evgeny Kobernyak (Gazprom-RusVelo), Iker Ballarin (Fundacion Euskadi) i Daniel Viegas (Kometa Cycling Team).

Tempo w peletonie kontrolowała drużyna lidera, Team Dimension Data, a przewaga odjazdu wynosiła około 2 minut. W środkowej fazie etapu do pogoni włączyły się zespoły Nippo Vini Fantini i Delko Marseille Provence, które liczyły na swoich sprinterów, i różnica zaczęła stopniowo spadać.

27 kilometrów przed metą z ucieczki zaatakował Matthias Brändle, a jego tempo przez chwilę zdołał utrzymać jedynie Iker Ballarin. Zawzięty Austriak wykorzystał umiejętności jazdy na czas i został złapany zaledwie 1,6 kilometra przed metą.

Na ostatnim kilometrze kontrolę przejęli kolarze Team Ineos, którzy stracili pozycję na zakręcie przy wjeździe na finałową ściankę. Zza pleców Eduarda Grosu (Delko Marseille Provence) na 200 metrów przed metą wyskoczył Jon Aberasturi i pewnie sięgnął po etapowy sukces. 2 sekundy za nim zjawiła się grupka przyprowadzona przez Giacomo Nizzolo, który utrzymał pozycję lidera przed Alexem Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA).

Jutro zawodników czeka pierwszy górski etap.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Burgos 2019 (2.HC), Gumiel de Izán – Lerma (155 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA3:33:49
2.Giacomo NizzoloDimension Data00:02
3.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
4.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
5.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
6.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè00:05
7.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy
8.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels
9.Fabian LienhardIAM Excelsior
10.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
11.Richard CarapazMovistar Team
12.Mikel AlonsoFundación Euskadi
13.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
14.Jetse BolBurgos-BH
15.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
16.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
17.Rui CostaUAE Team Emirates
18.Jan PolancUAE Team Emirates
19.Carlos BetancurMovistar Team
20.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
21.Stepan KurianovGazprom-RusVelo
22.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
23.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
24.Delio FernandezDelko Marseille Provence
25.Márton DinaKometa Cycling Team
26.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
27.Antonio PedreroMovistar Team
28.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
29.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec
30.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
31.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
32.David de La CruzTeam Ineos
33.Ibai AzurmendiFundación Euskadi
34.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
35.Edward RavasiUAE Team Emirates
36.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
37.Rémy RochasDelko Marseille Provence
38.César FonteW52 / FC Porto
39.Rui VinhasW52 / FC Porto
40.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
41.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec
42.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
43.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
44.Dylan PageIAM Excelsior
45.Antonio Garcia JoséKometa Cycling Team
46.Jesús EzquerraBurgos-BH
47.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
48.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
49.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
50.Jokin AranburuFundación Euskadi
51.Artem NychGazprom-RusVelo
52.Jaume SuredaBurgos-BH
53.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
54.Javier MorenoDelko Marseille Provence
55.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team
56.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotels
57.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
58.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team
59.Rafael ReisW52 / FC Porto
60.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
61.Asier EtxeberriaFundación Euskadi00:25
62.Matthew BeersUAE Team Emirates00:27
63.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
64.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
65.Julien El FaresDelko Marseille Provence
66.Isaac CantonKometa Cycling Team
67.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team
68.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
69.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
70.Anthony RappoIAM Excelsior
71.Simon PellaudIAM Excelsior
72.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
73.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
74.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
75.Oscar CabedoBurgos-BH
76.José FernandesBurgos-BH
77.José FerreiraW52 / FC Porto
78.Kenny ElissondeTeam Ineos
79.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
80.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
81.Juan CamachoKometa Cycling Team
82.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
83.Eduardo SepulvedaMovistar Team
84.Imanol ErvitiMovistar Team
85.Jorge ArcasMovistar Team
86.Samuele ZoccaratoIAM Excelsior
87.Corey DavisIAM Excelsior
88.Sebastián HenaoTeam Ineos
89.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec
90.Txomin JuaristiFundación Euskadi
91.Masahiro IshigamiNippo Vini Fantini Faizanè
92.Ian StannardTeam Ineos
93.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
94.Alexis RenardIsrael Cycling Academy00:45
95.Vasil KiryienkaTeam Ineos
96.Simone PetilliUAE Team Emirates
97.Louis MeintjesDimension Data
98.Antonio PuppioKometa Cycling Team
99.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè
100.Diego Pablo SevillaKometa Cycling Team
101.Jacques Janse van RensburgDimension Data
102.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels00:56
103.Daniel TurekIsrael Cycling Academy01:01
104.Iker Ballarin MansoFundación Euskadi01:20
105.Angel MadrazoBurgos-BH00:05
106.Dzmitry ZhyhunouFundación Euskadi01:23
107.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias01:40
108.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels01:44
109.Alexander KonychevDimension Data02:04
110.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy02:06
111.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels02:16
112.Remi CapronIAM Excelsior02:20
113.Diego RubioBurgos-BH02:23
114.Rory SutherlandUAE Team Emirates02:24
115.Stefan de BodDimension Data
116.Angel SanchezW52 / FC Porto02:33
117.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy03:54
118.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team04:45
119.Daniel ViegasKometa Cycling Team04:52
120.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo05:02
121.Scott DaviesDimension Data07:30

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Giacomo NizzoloDimension Data7:13:08
2.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
3.Rui CostaUAE Team Emirates00:08
4.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
5.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
6.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA00:10
7.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
8.Fabian LienhardIAM Excelsior00:12
9.Carlos BetancurMovistar Team
10.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec
11.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
12.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
13.Jan PolancUAE Team Emirates00:15
14.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
15.Jetse BolBurgos-BH00:17
16.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy00:18
17.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
18.Richard CarapazMovistar Team
19.Antonio PedreroMovistar Team
20.Delio FernandezDelko Marseille Provence
21.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
22.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec
23.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
24.Rui VinhasW52 / FC Porto
25.David de La CruzTeam Ineos
26.Edward RavasiUAE Team Emirates
27.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec
28.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
29.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
30.Ibai AzurmendiFundación Euskadi
31.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
32.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
33.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
34.Rémy RochasDelko Marseille Provence
35.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotels
36.Javier MorenoDelko Marseille Provence
37.Artem NychGazprom-RusVelo
38.Angel MadrazoBurgos-BH
39.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè00:28
40.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
41.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
42.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
43.Mikel AlonsoFundación Euskadi00:35
44.Joaquim SilvaW52 / FC Porto
45.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias00:39
46.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
47.Rafael ReisW52 / FC Porto00:44
48.Antonio Garcia JoséKometa Cycling Team00:50
49.Sebastián HenaoTeam Ineos00:54
50.Márton DinaKometa Cycling Team00:55
51.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team
52.Asier EtxeberriaFundación Euskadi00:59
53.Ivan RovnyGazprom-RusVelo01:01
54.Imanol ErvitiMovistar Team
55.Dylan PageIAM Excelsior01:04
56.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA01:08
57.José FerreiraW52 / FC Porto
58.Jacques Janse van RensburgDimension Data
59.Anthony RappoIAM Excelsior01:11
60.Isaac CantonKometa Cycling Team01:12
61.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
62.José FernandesBurgos-BH
63.Juan CamachoKometa Cycling Team
64.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
65.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team01:26
66.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec01:34
67.Samuele ZoccaratoIAM Excelsior01:41
68.Iker Ballarin MansoFundación Euskadi01:50
69.Jorge ArcasMovistar Team01:52
70.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team01:54
71.Jesús EzquerraBurgos-BH02:01
72.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè02:04
73.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy02:06
74.Jhonatan NarvaezTeam Ineos02:19
75.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy02:23
76.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè02:26
77.Alexis RenardIsrael Cycling Academy02:41
78.Oscar CabedoBurgos-BH02:42
79.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels
80.Stepan KurianovGazprom-RusVelo02:46
81.Simon PellaudIAM Excelsior02:57
82.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy03:05
83.Matthew BeersUAE Team Emirates03:11
84.Ian StannardTeam Ineos
85.Kenny ElissondeTeam Ineos03:15
86.Remi CapronIAM Excelsior
87.Diego RubioBurgos-BH
88.Julien El FaresDelko Marseille Provence03:22
89.Jaume SuredaBurgos-BH03:28
90.Vasil KiryienkaTeam Ineos03:29
91.César FonteW52 / FC Porto03:42
92.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels04:02
93.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec04:09
94.Louis MeintjesDimension Data04:22
95.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias04:25
96.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
97.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence
98.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
99.Antonio PuppioKometa Cycling Team04:43
100.Alexander KonychevDimension Data04:45
101.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
102.Rory SutherlandUAE Team Emirates05:08
103.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy05:26
104.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels06:02
105.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team06:04
106.Corey DavisIAM Excelsior06:24
107.Eduardo SepulvedaMovistar Team06:50
108.Diego Pablo SevillaKometa Cycling Team07:08
109.Masahiro IshigamiNippo Vini Fantini Faizanè07:10
110.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels07:41
111.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias07:57
112.Stefan de BodDimension Data08:47
113.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA09:31
114.Simone PetilliUAE Team Emirates09:49
115.Txomin JuaristiFundación Euskadi10:56
116.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo10:59
117.Daniel ViegasKometa Cycling Team11:15
118.Dzmitry ZhyhunouFundación Euskadi15:05
119.Jokin AranburuFundación Euskadi15:27
120.Angel SanchezW52 / FC Porto15:40
121.Scott DaviesDimension Data17:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: