Tiesj Benoot w Team Sunweb

Tiesj Benoot

Tiesj Benoot podpisał dwuletni kontrakt z Team Sunweb.

Belgijski kolarz w niemieckiej ekipie zabawi do końca 2021. Dotychczas, od 2015 roku, Benoot reprezentował belgijski zespół Lotto Soudal.

Szukałem ekipy, która oferuje naukowe podejście do treningu i w której będę mógł zrobić kolejny krok naprzód w mojej karierze. Dlatego wybrałem Team Sunweb. Miło mi dołączyć do silnej grupy klasykowców, wierze, że w tym składzie jesteśmy w stanie odnieść spore sukcesy

– zadeklarował.

25-letni zawodnik to specjalista od wyścigów klasycznych na brukach, acz w ostatnich sezonach próbuje przeistoczyć się w kolarza mogącego walczyć w wyścigach etapowych. Benoot do czołówki klasykowców wskoczył w roku 2015, zajmując 5. miejsce w Ronde van Vlaanderen, 8. w Eneco Tour czy 5. w GP de Montreal i 2. w Baloise Belgium Tour. Rok później stał na podium Omloop Het Nieuwsblad i na 7. miejscu ukończył E3 Harelbeke, a w sezonie 2017 finiszował m.in. trzeci w Brabanckiej Strzale.

Przełamanie przyszło w 2018 roku, gdy po solowym rajdzie wygrał Strade Bianche, na 4. miejscu skończył Tirreno-Adriatico, w dziesiątkach do mety dojechał w E3 Harelbeke, Dwars door Vlaanderen i Ronde van Vlaanderen i ponownie zapisał trzecie miejsce w Brabanckiej Strzale.

Wiosny Benoota przebiegały zatem w podobnym rytmie: Belg jechał w czołówce, acz nie udało mu się jeszcze wskoczyć na podium dużego klasyku. W pewnym stopniu jest to wypadkowa próby budowania bardziej uniwersalnego profilu i koncentracji na wyścigach etapowych. W tym sezonie Belg zapisał na koncie 5. miejsce w Dwars door Vlaanderen i 9. w Ronde van Vlaanderen, ale na znakomitym 4. miejscu zakończył Tour de Suisse.

W nowych barwach na trasach wiosennych klasyków Benoot połączy siły z Michaelem Matthewsem oraz Sorenem Kraghiem Andresenem.

Od kiedy przeszedł na zawodowstwo, pokazał szybko, ze jest jednym z zawodników, którzy liczą się w finałach flandryjskich klasyków. Tiesj jest uniwersalnym zawodnikiem, pokazał to na trasach Tirreno-Adriatico, Critérium du Dauphiné oraz Tour de Suisse. Wzmocni naszą formację klasykowców, ale będzie miał także okazje walki w etapówkach

– zapowiedział trener Sunwebu, Marc Reef.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: