Sam Bennett (Bora – hansgrohe) jak dotąd niepodzielnie rządzi na BinckBank Tour. Irlandczyk sięgnął dziś w Aalter po trzecie etapowe zwycięstwo.
Tym razem lider klasyfikacji generalnej BinckBank Tour wyprzedził Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) o milimetry. Trzeci finiszował Jasper Philipsen (UAE Team Emitares).
Kolarze pokonywali trzy okrążenia wokół miasteczka Aalter, a po drodze ich czujność sprawdzały niewielkie sektory bruku. Na ostatnich 20 kilometrach czekały kolejno Neringenstraat (1750 m; 18,4 km przed metą), Kastelstraat (200 m; 10,5 km przed metą) i Poekedorpstraat (200 m; 5,7 km przed metą).
Bardziej wymagający teren sprawił, że szanse powodzenia ucieczki były dziś z całą pewnością większe, niż w dniach poprzednich. W odjazd dnia zabrali się ochoczo Laurens De Vreese (Astana Pro Team), Jan-Willem Van Schip (Roompot – Charles), Aaron Verwilst (Sport Vlaanderen – Baloise) oraz Viacheslav Kuznetsov (Katusha – Alpecin).
Podczas gdy Kuznetsov długo miejsca w czołówce nie zagrzał, pozostała trójka harcowników utrzymywała się z przodu. Uzyskana przez nich przewaga sięgnęła jednak zaledwie 2 minut, co nie wróżyło dobrze akcji.
W połowie dystansu przewodzące stawce trio miało już tylko pół minuty zapasu nad peletonem, a na 72 kilometry do mety było już po ucieczce.
Niestety, na miejscami mokrej od deszczu szosie nie brakowało dziś kraks. Było ich kilka i choć obyło się raczej bez większych urazów, wielu zawodników mocno się poobijało. Upadki zaliczyli m.in. Ivan Garcia Cortina (Bahrain-Merida), Marc Hirschi (Team Sunweb) czy Ruben Guerreiro (Katusha – Alpecin). Leżał również Xandro Meurisse (Wanty – Gobert), jednak w jego przypadku kraksa oznaczała koniec dalszej rywalizacji.
Do mety pozostawało 70 kilometrów, a wyścig rozpoczął się na nowo. Sytuację w końcu wykorzystali Stijn Steels (Roompot – Charles), Guillaume Van Keirsbulck (CCC Team) i Harry Tanfield (Katusha – Alpecin), którzy 20 kilometrów dalej odskoczyli od głównej grupy i uzyskali niespełna minutę przewagi.
Brukowe sektory sprawiały, że peletonowi trudno było dojść czołówkę, a kolejna kraksa na 40 kilometrów przed finiszem nie ułatwiała pogoni. W końcu jednak uciekinierzy zostali doścignięci, a sprinterzy zaczęli ustawiać się do końcowej rozgrywki.
Na 90-stopniowym zakręcie w lewo, na kilkaset metrów przed metą, doszło do małej kraksy. Źle w niego wszedł jeden z zawodników EF Education First, przez którego wielu zawodników zostało zablokowanych, tracąc szansę na walkę w końcówce.
Na ostatniej prostej jako pierwszy ruszył Jasper Philipsen (UAE Team Emitares), jednak ponownie nie wyczuł on momentu do skoku. Chwilę później, tuż zza jego pleców, wyłonili się rozpędzeni Dylan Groenewegen (Jumbo – Visma) i lider wyścigu Sam Bennett (Bora – hansgrohe), wpadając na kreskę niemalże jednocześnie.
🎥 Footage of the last kilometer of the third stage in the BinckBank Tour, Aalter-Aalter. won by @Sammmy_Be (@BORAhansgrohe) in a very close sprint with @GroenewegenD (@JumboVismaRoad). #BinckBankTour pic.twitter.com/DVnC0eWUAi
— BinckBank Tour (@BinckBankTour) August 14, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 3:44:04 |
2. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
3. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
4. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
5. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
7. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
9. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
10. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
11. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
12. | Simon Clarke | EF Education First | |
13. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
14. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
15. | Moreno Hofland | EF Education First | |
16. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
17. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
18. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | |
19. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
20. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
21. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
22. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
23. | Julien Vermote | Dimension Data | |
24. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
25. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
26. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
27. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
28. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
29. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
30. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
31. | Lluís Mas | Movistar Team | |
32. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
33. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
34. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
35. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
36. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
37. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
38. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
39. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
40. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
41. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
42. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
43. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
44. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
45. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
46. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
47. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
48. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
49. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
50. | Christian Knees | Team Ineos | |
51. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
52. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
53. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
54. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
55. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
56. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
57. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
58. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
59. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
60. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
61. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
62. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | |
63. | Josef Cerny | CCC Team | |
64. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
65. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
66. | Michael Valgren | Dimension Data | |
67. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
68. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
69. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
70. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
71. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
72. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
73. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
74. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | |
75. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
76. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
77. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
78. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
79. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
80. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
81. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
82. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
83. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
84. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
85. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
86. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
87. | Logan Owen | EF Education First | |
88. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
89. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
90. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
91. | Mitchell Docker | EF Education First | |
92. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
93. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
94. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | |
95. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
96. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
97. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
98. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
99. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
100. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
101. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
102. | Michael Schar | CCC Team | |
103. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
104. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
105. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
106. | Alex Frame | Trek-Segafredo | |
107. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
108. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
109. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | |
110. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
111. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 00:52 |
112. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | 00:00 |
113. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
114. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 01:04 |
115. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 01:10 |
116. | Filippo Ganna | Team Ineos | |
117. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 01:24 |
118. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
119. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 01:26 |
120. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
121. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 01:32 |
122. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | |
123. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | 00:00 |
124. | Julius van Den Berg | EF Education First | 01:41 |
125. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:43 |
126. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
127. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 00:00 |
128. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 02:09 |
129. | Roy Curvers | Team Sunweb | 02:10 |
130. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 02:12 |
131. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
132. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
133. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | 02:14 |
134. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 02:15 |
135. | Mark Renshaw | Dimension Data | 02:16 |
136. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 00:00 |
137. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 02:19 |
138. | Héctor Carretero | Movistar Team | 02:25 |
139. | Sacha Modolo | EF Education First | 02:29 |
140. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 02:39 |
141. | Carlos Verona | Movistar Team | 03:19 |
142. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 03:21 |
143. | Sep Vanmarcke | EF Education First | 00:00 |
144. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 04:44 |
145. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | |
146. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 09:06 |
147. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
148. | Jaime Castrillo | Movistar Team | |
149. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
150. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
151. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
152. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
153. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
154. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 11:11:51 |
2. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 00:20 |
3. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
4. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 00:22 |
5. | Guillaume van Keirsbulck | CCC Team | |
6. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 00:23 |
7. | Josef Cerny | CCC Team | |
8. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
9. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:24 |
10. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
11. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:26 |
12. | Stijn Steels | Roompot-Charles | 00:27 |
13. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
14. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | 00:28 |
15. | Timothy Dupont | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:30 |
16. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
17. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
18. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
19. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
20. | Jürgen Roelandts | Movistar Team | |
21. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
22. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
23. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
24. | Simon Clarke | EF Education First | |
25. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
26. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | |
27. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
28. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
29. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
31. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
32. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
33. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
34. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
35. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
36. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
37. | Kristoffer Halvorsen | Team Ineos | |
38. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
39. | Phil Bauhaus | Bahrain-Merida | |
40. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
41. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
42. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
43. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
44. | Stan Dewulf | Lotto Soudal | |
45. | Boy van Poppel | Roompot-Charles | |
46. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
47. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
48. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
49. | Julien Vermote | Dimension Data | |
50. | Lluís Mas | Movistar Team | |
51. | Jan-Willem van Schip | Roompot-Charles | |
52. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
53. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
54. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
55. | Moreno Hofland | EF Education First | |
56. | Senne Leysen | Roompot-Charles | |
57. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
58. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
59. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
60. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
61. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
62. | Davide Ballerini | Astana Pro Team | |
63. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
64. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
65. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
66. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
67. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
68. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
69. | Thomas Boudat | Team Total Direct Energie | |
70. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
71. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
72. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
73. | Sep Vanmarcke | EF Education First | |
74. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
75. | Dmitriy Gruzdev | Astana Pro Team | |
76. | Pieter Vanspeybrouck | Wanty-Gobert Cycling Team | |
77. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
78. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
79. | Artyom Zakharov | Astana Pro Team | |
80. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
81. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
82. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
83. | Gijs van Hoecke | CCC Team | |
84. | Leonardo Basso | Team Ineos | |
85. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
86. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
87. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
88. | Michael Valgren | Dimension Data | |
89. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
90. | Mitchell Docker | EF Education First | |
91. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
92. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
93. | Roberto Ferrari | UAE Team Emirates | |
94. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
95. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
96. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
97. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
98. | Logan Owen | EF Education First | |
99. | Michael Schar | CCC Team | |
100. | Christian Knees | Team Ineos | |
101. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
102. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
103. | Eliot Lietaer | Wallonie-Bruxelles | |
104. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
105. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | |
106. | Oscar Riesebeek | Roompot-Charles | |
107. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
108. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 01:22 |
109. | Fumiyuki Beppu | Trek-Segafredo | 01:34 |
110. | Marcel Sieberg | Bahrain-Merida | 01:39 |
111. | Filippo Ganna | Team Ineos | 01:40 |
112. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 01:42 |
113. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:46 |
114. | Alex Frame | Trek-Segafredo | 01:51 |
115. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 01:56 |
116. | Brian van Goethem | Lotto Soudal | 02:02 |
117. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:13 |
118. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
119. | Yevgeniy Gidich | Astana Pro Team | 02:36 |
120. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 02:39 |
121. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:42 |
122. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | 02:44 |
123. | Mark Renshaw | Dimension Data | 02:46 |
124. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 02:49 |
125. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 02:57 |
126. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 03:09 |
127. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 03:13 |
128. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 03:23 |
129. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 03:42 |
130. | Tom Devriendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:51 |
131. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 04:19 |
132. | Julius van Den Berg | EF Education First | 04:22 |
133. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 04:39 |
134. | Roy Curvers | Team Sunweb | 05:21 |
135. | Héctor Carretero | Movistar Team | 05:28 |
136. | Lionel Taminiaux | Wallonie-Bruxelles | 05:29 |
137. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | 05:31 |
138. | Sacha Modolo | EF Education First | 05:34 |
139. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 05:43 |
140. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:46 |
141. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 05:55 |
142. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 06:24 |
143. | Laurens de Vreese | Astana Pro Team | 06:47 |
144. | Meiyin Wang | Bahrain-Merida | 07:40 |
145. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 09:36 |
146. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
147. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 11:22 |
148. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 14:19 |
149. | Alexandre Pichot | Team Total Direct Energie | 17:07 |
150. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 17:20 |
151. | Jaime Castrillo | Movistar Team | 17:47 |
152. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 18:48 |
153. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 19:57 |
154. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | 20:39 |
Simoni
14 sierpnia 2019, 17:34 o 17:34
Szkoda, że go CCC nie wzięło na ten sezon. W ubiegłym mówił, że nie chce jeździć dla Bory.
TomAsz
14 sierpnia 2019, 21:33 o 21:33
W CCC nie byłby tak skuteczny.
Adrian4900
14 sierpnia 2019, 23:47 o 23:47
Pytanie z innej beczki.
Dlaczego nie ma wyników z wyścigu Tour of Utah ? Transmisje z tego wyścigu są nawet na Eurosporcie a wyników ani śladu.
TomAsz
15 sierpnia 2019, 14:38 o 14:38
Bo wyścig ma słabą obsadę, a tylko dziś mamy do ogarnięcia 6 innych wyścigów. Redakcja nie jest z gumy.