Daniel - odzież kolarska

Andrey Zeits w Mitchelton-Scott, Jonas Koch pozostanie w CCC Team

Andrey Zeits, po 12 latach jazdy dla Astany, w nowym sezonie zmieni otoczenie. Kazach podpisał na 2 sezony kontrakt z Mitchelton-Scott.

Doświadczony, 32-letni zawodnik, w australijskiej ekipie ma służyć pomocą w największych wyścigach etapowych, których zaliczył dotąd osiemnaście. W tym roku Zeits jechał w Giro d'Italia, zajmując 26. pozycję.

CCC Team postanowił zatrzymać Jonasa Kocha. 26-letni Niemiec, który z polską formacją związany jest od 2017 roku, pozostanie na następne 2 sezony.

Jonas zanotował wiele dobrych występów w wyścigach jednodniowych, włączając w to Klasyki Ardeńskie, czy też Halle Ingooigem, gdzie był siódmy. Dysponuje mocnym sprintem, co potwierdził lokatą w pierwszej dziesiątce na pierwszym etapie Critérium du Dauphiné, a także w Int. Österreich-Rundfahrt, gdzie kilka razy finiszował w czołówce i wygrał klasyfikację punktową, a przez jeden dzień prowadził w generalce. Przyszłość cały czas przed nim i z wielką chęcią pomożemy mu jeszcze bardziej się rozwinąć w najbliższych dwóch latach

– powiedział szef drużyny Jim Ochowicz.

Movistar Team potwierdził natomiast transfery Dario Cataldo i Davida Villelly. Obaj Włosi, którzy opuszczą Astanę, podpisali 2-letnie umowy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: