Vuelta a Burgos 2019: etap 1. Giacomo Nizzolo na Alto del Castillo

Giacomo Nizzolo (Dimension Data) wygrał po wspinaczce na Alto del Castillo w Burgos pierwszy etap hiszpańskiego wyścigu Vuelta a Burgos i został jego pierwszym liderem.

Włoch wyprzedził na krótkim podjeździe Alexa Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Eduarda Michaela Grous (Delko Marseille Provence).

Wyścig w rejonie Burgos tradycyjnie otworzył etap wokół miasta Burgos. Płaski, 162-kilometrowy odcinek, w finale marszczyły dwie wspinaczki pod Alto del Castillo (900 m, 6,1%). Kolarze pierwszy raz na zamek wjeżdżali po 148 kilometrach, a drugi raz na ostatnim kilometrze etapu.

Po starcie uformowała się pięcioosobowa ucieczka w składzie: Roy Goldstein (Israel Cycling Academy), Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Jesus Ezquerra (Burgos-BH), Jokin Aranburu (Fundacion Euskadi) i Diego Pablo Sevilla (Kometa Cycling Team). Uciekinierzy szybko osiągnęli nieco ponad 6 minut przewagi.

W peletonie kontrolę nad tempem przejęli kolarze Movistaru i Team Ineos i różnica między odjazdem a grupą zasadniczą stopniowo malała. Grupce 30 kilometrów przed metą pozostała minuta zapasu, a akcję zakończono 7 kilometrów przed metą.

Kolarze zespołu Ineos wprowadzili grupę na ostatnie kilometry, przepychając się z zawodnikami Movistaru i Gazprom-RusVelo. Na podjeździe, 500 metrów przed finiszem, pierwszy atak przypuścili kolarze Delko Marseille Provence. Kontrował Alex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA), na kole majac Eduarda Grosu i Giacomo Nizzolo (Diemnsion Data). Hiszpańskiemu kolarzowi szło świetnie do ostatniego zakrętu, w którym lepiej poradził sobie Nizzolo i rzutem roweru na kresce wyrwał etapowe zwycięstwo.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Burgos 2019 (2.HC), Burgos – Burgos / Mirador del Castillo (162 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Giacomo NizzoloDimension Data3:39:17
2.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
3.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence00:05
4.Rui CostaUAE Team Emirates
5.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
6.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA00:07
7.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
8.Francesco GavazziAndroni Giocattoli-Sidermec00:09
9.Fabian LienhardIAM Excelsior
10.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
11.Carlos BetancurMovistar Team
12.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
13.Jan PolancUAE Team Emirates00:12
14.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
15.Jetse BolBurgos-BH00:14
16.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy00:15
17.Antonio PedreroMovistar Team
18.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
19.Rui VinhasW52 / FC Porto
20.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
21.Delio FernandezDelko Marseille Provence
22.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
23.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
24.Iván Ramiro SosaTeam Ineos
25.Angel MadrazoBurgos-BH
26.Daniel MunozAndroni Giocattoli-Sidermec
27.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
28.Richard CarapazMovistar Team
29.Alessandro BisoltiAndroni Giocattoli-Sidermec
30.Edward RavasiUAE Team Emirates
31.Jimmy TurgisVital Concept-B&B Hotels
32.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec
33.David de La CruzTeam Ineos
34.Javier MorenoDelko Marseille Provence
35.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
36.Rémy RochasDelko Marseille Provence
37.Ibai AzurmendiFundación Euskadi
38.Artem NychGazprom-RusVelo
39.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias00:25
40.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
41.Juan José LobatoNippo Vini Fantini Faizanè
42.Jacques Janse van RensburgDimension Data
43.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
44.Sebastián HenaoTeam Ineos00:29
45.Joaquim SilvaW52 / FC Porto00:32
46.Iker Ballarin MansoFundación Euskadi
47.Mikel AlonsoFundación Euskadi
48.Ivan RovnyGazprom-RusVelo00:36
49.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
50.Asier EtxeberriaFundación Euskadi
51.Imanol ErvitiMovistar Team
52.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
53.Rafael ReisW52 / FC Porto00:41
54.José FerreiraW52 / FC Porto00:43
55.Anthony RappoIAM Excelsior00:46
56.Isaac CantonKometa Cycling Team00:47
57.Juan CamachoKometa Cycling Team
58.Antonio Garcia JoséKometa Cycling Team
59.José FernandesBurgos-BH
60.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
61.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
62.Bart de ClercqWanty-Gobert Cycling Team00:52
63.Márton DinaKometa Cycling Team
64.Diego RubioBurgos-BH00:54
65.Remi CapronIAM Excelsior00:57
66.Marco MinnaardWanty-Gobert Cycling Team01:01
67.Dylan PageIAM Excelsior
68.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
69.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA01:10
70.Samuele ZoccaratoIAM Excelsior01:16
71.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team01:21
72.Jorge ArcasMovistar Team01:27
73.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy01:34
74.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
75.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè01:39
76.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy01:41
77.Alejandro OsorioNippo Vini Fantini Faizanè01:43
78.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels01:48
79.Arnaud CourteilleVital Concept-B&B Hotels
80.Theo DelacroixWanty-Gobert Cycling Team01:51
81.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy01:58
82.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
83.Jesús EzquerraBurgos-BH
84.Oscar CabedoBurgos-BH02:17
85.Jhonatan NarvaezTeam Ineos02:19
86.Simon PellaudIAM Excelsior02:32
87.Stepan KurianovGazprom-RusVelo02:43
88.Alexander KonychevDimension Data
89.Rory SutherlandUAE Team Emirates02:46
90.Matthew BeersUAE Team Emirates
91.Ian StannardTeam Ineos
92.Vasil KiryienkaTeam Ineos
93.Kenny ElissondeTeam Ineos02:50
94.Julien El FaresDelko Marseille Provence02:57
95.Jaume SuredaBurgos-BH03:25
96.Louis MeintjesDimension Data03:39
97.César FonteW52 / FC Porto
98.Kevin RiveraAndroni Giocattoli-Sidermec03:44
99.Daniel TurekIsrael Cycling Academy03:46
100.Ramūnas NavardauskasDelko Marseille Provence04:00
101.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
102.Jefferson Alveiro CepedaCaja Rural-Seguros RGA
103.Hiroki NishimuraNippo Vini Fantini Faizanè
104.Antonio PuppioKometa Cycling Team
105.Justin MottierVital Concept-B&B Hotels05:59
106.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels
107.Corey DavisIAM Excelsior
108.Evgeny KobernyakGazprom-RusVelo
109.Enrique SanzEuskadi Basque Country-Murias06:19
110.Stefan de BodDimension Data06:25
111.Eduardo SepulvedaMovistar Team
112.Diego Pablo SevillaKometa Cycling Team
113.Daniel ViegasKometa Cycling Team
114.Masahiro IshigamiNippo Vini Fantini Faizanè06:45
115.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA09:06
116.Simone PetilliUAE Team Emirates
117.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec10:07
118.Scott DaviesDimension Data10:13
119.Txomin JuaristiFundación Euskadi10:31
120.Angel SanchezW52 / FC Porto13:09
121.Dzmitry ZhyhunouFundación Euskadi13:44
122.Mamyr StashGazprom-RusVelo14:04
123.Jokin AranburuFundación Euskadi15:24

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: