BinckBank Tour 2019: etap 2. Sam Bennett po raz drugi

Sam Bennett (Bora - hansgrohe) jako pierwszy przeciął linię mety w Ardooie, wygrywając drugi odcinek BinckBank Tour.

Irlandczyk pokonał na ostatnich metrach pewnie wyprzedził Jaspera Philipsena (UAE-Team Emirates) i Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma). Tym samym Bennett umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej BinckBank Tour.

Drugiego dnia etapowego wyścigu na szosach Belgii i Holandii, peleton pokonywał płaski odcinek pomiędzy Brugią, Ostendą i Roeselare. Pod względem profilu etap ten nie stanowił szczególnego wyzwania, a z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe także tu na próżno było szukać dodatkowych utrudnień.

Ucieczka dnia z łatwością uformowała się niedługo po starcie zawodników. W sześcioosobowym odjeździe znaleźli się: Josef Cerny (CCC Team), Robert Stannard (Mitchelton-Scott), Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Jasper Asselman (Roompot - Charles), Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen - Baloise) oraz Damien Gaudin (Team Total Direct Energie).

Szóstka kolarzy spokojnie wykręciła kilkuminutową przewagę i między sobą rozegrała wszelkie premie wyznaczone na odcinku.

Wtorkowy etap wieńczyły dwie 16-kilometrowe rundy. Podczas wjazdy na pierwszą z nich czołówka miała w zapasie jeszcze półtorej minuty przewagi, ale w peletonie tempo rosło. Do pościgu włączyła się ekipa Sunweb, doprowadzając do skasowania akcji na 5 kilometrów przed finiszem.

W końcówce mocno pracowali kolarze Jumbo-Visma, za którymi migały koszulki Trek-Segaredo i Lotto Soudal. Sprinterzy czujnie pilnowali czołowych miejsc na krętym odcinku na półtora kilometra przed metą.

Jako pierwszy na kreskę ruszył Jasper Philipsen (UAE-Team Emirates), jednak ponownie przecenił on swoje możliwości. Tuż przed kreską, z niezwykłą łatwością, wyprzedził go lider klasyfikacji generalnej BinckBank Tour, Sam Bennett (Bora - hansgrohe).

Wyniki 2. etapu BinckBank Tour 2019 (2.WT), Blankenberge - Ardooie (169,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe3:45:20
2.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates
3.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
4.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
5.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
6.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
7.Phil BauhausBahrain-Merida
8.Nikolas MaesLotto Soudal
9.Arnaud DemareGroupama-FDJ
10.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
11.Mads PedersenTrek-Segafredo
12.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
13.Davide BalleriniAstana Pro Team
14.Boy van PoppelRoompot-Charles
15.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
16.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
17.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
18.Jürgen RoelandtsMovistar Team
19.Jakub MareczkoCCC Team
20.Greg van AvermaetCCC Team
21.Jack BauerMitchelton-Scott
22.Mike TeunissenJumbo-Visma
23.Stan DewulfLotto Soudal
24.Moreno HoflandEF Education First
25.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
26.Ryan GibbonsDimension Data
27.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
28.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
29.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
30.Simon ClarkeEF Education First
31.Laurens de VreeseAstana Pro Team
32.Sep VanmarckeEF Education First
33.Julien DuvalAG2R La Mondiale
34.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
35.Stefan KungGroupama-FDJ
36.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
37.Jan BakelantsTeam Sunweb
38.Edward TheunsTrek-Segafredo
39.Julien VermoteDimension Data
40.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
41.Jasha SutterlinMovistar Team
42.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
43.Cameron MeyerMitchelton-Scott
44.Łukasz WiśniowskiCCC Team
45.Tim WellensLotto Soudal
46.Lluís MasMovistar Team
47.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
48.Valentin MadouasGroupama-FDJ
49.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
50.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
51.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
52.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
53.Gijs van HoeckeCCC Team
54.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
55.Laurens de PlusJumbo-Visma
56.Jay MccarthyBora-hansgrohe
57.Dion SmithMitchelton-Scott
58.Maxime MonfortLotto Soudal
59.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
60.Casper PedersenTeam Sunweb
61.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
62.Fabio FellineTrek-Segafredo
63.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
64.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
65.Willie SmitKatusha-Alpecin
66.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
67.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
68.Lars BoomRoompot-Charles
69.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
70.Marco MarcatoUAE Team Emirates
71.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
72.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
73.Filippo GannaTeam Ineos
74.Senne LeysenRoompot-Charles
75.Stijn SteelsRoompot-Charles
76.Martijn TusveldTeam Sunweb
77.Robert StannardMitchelton-Scott
78.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
79.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
80.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
81.Michael ValgrenDimension Data
82.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
83.Kevin GenietsGroupama-FDJ
84.Olivier Le GacGroupama-FDJ
85.Leonardo BassoTeam Ineos
86.Marc HirschiTeam Sunweb
87.Sacha ModoloEF Education First
88.Artyom ZakharovAstana Pro Team
89.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
90.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
91.Alex KirschTrek-Segafredo
92.Michael ScharCCC Team
93.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
94.Lars Ytting BakDimension Data
95.Mitchell DockerEF Education First
96.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
97.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
98.Michał GołaśTeam Ineos
99.Heinrich HausslerBahrain-Merida
100.Frederik FrisonLotto Soudal
101.Timo RoosenJumbo-Visma
102.Brian van GoethemLotto Soudal
103.Manuele BoaroAstana Pro Team
104.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
105.Dorian GodonAG2R La Mondiale
106.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
107.Josef CernyCCC Team
108.Jesper AsselmanRoompot-Charles
109.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
110.Miles ScotsonGroupama-FDJ
111.Nico DenzAG2R La Mondiale
112.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
113.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
114.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
115.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
116.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
117.Jempy DruckerBora-hansgrohe
118.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
119.Christian KneesTeam Ineos
120.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
121.Mark RenshawDimension Data
122.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
123.Rémy MertzLotto Soudal
124.Héctor CarreteroMovistar Team
125.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
126.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
127.Rui OliveiraUAE Team Emirates
128.Romain CardisTeam Total Direct Energie
129.Logan OwenEF Education First
130.Callum ScotsonMitchelton-Scott
131.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
132.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
133.Grega BoleBahrain-Merida
134.Carlos VeronaMovistar Team
135.Marcus BurghardtBora-hansgrohe
136.Roberto FerrariUAE Team Emirates
137.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team
138.Alex FrameTrek-Segafredo00:24
139.Marcel SiebergBahrain-Merida00:44
140.Jos van EmdenJumbo-Visma00:56
141.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles01:19
142.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
143.Dylan van BaarleTeam Ineos00:00
144.Julius van Den BergEF Education First02:11
145.Roy CurversTeam Sunweb02:41
146.Damien GaudinTeam Total Direct Energie03:40
147.Paul MartensJumbo-Visma03:49
148.Meiyin WangBahrain-Merida
149.Tom BohliUAE Team Emirates
150.Jaime CastrilloMovistar Team05:38
151.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
152.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
153.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie
154.Oscar GattoBora-hansgrohe09:12
155.Daniel OssBora-hansgrohe

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe7:27:57
2.Łukasz WiśniowskiCCC Team00:12
3.Lars Ytting BakDimension Data00:13
4.Josef CernyCCC Team
5.Jasper PhilipsenUAE Team Emirates00:14
6.Edward TheunsTrek-Segafredo
7.Robert StannardMitchelton-Scott
8.Dylan GroenewegenJumbo-Visma00:16
9.Mike TeunissenJumbo-Visma
10.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise00:17
11.Jesper AsselmanRoompot-Charles00:18
12.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos00:20
13.Phil BauhausBahrain-Merida
14.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
15.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
16.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team
17.Mads PedersenTrek-Segafredo
18.Oliver NaesenAG2R La Mondiale
19.Aksel NommelaWallonie-Bruxelles
20.Nikolas MaesLotto Soudal
21.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
22.Jakub MareczkoCCC Team
23.Stan DewulfLotto Soudal
24.Ryan GibbonsDimension Data
25.Julien DuvalAG2R La Mondiale
26.Jürgen RoelandtsMovistar Team
27.Greg van AvermaetCCC Team
28.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
29.Søren Kragh AndersenTeam Sunweb
30.Simon ClarkeEF Education First
31.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
32.Stefan KungGroupama-FDJ
33.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
34.Davide BalleriniAstana Pro Team
35.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
36.Valentin MadouasGroupama-FDJ
37.Casper PedersenTeam Sunweb
38.Sep VanmarckeEF Education First
39.Jan BakelantsTeam Sunweb
40.Jack BauerMitchelton-Scott
41.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
42.Boy van PoppelRoompot-Charles
43.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
44.Jasha SutterlinMovistar Team
45.Tim WellensLotto Soudal
46.Jay MccarthyBora-hansgrohe
47.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
48.Iván Garcia CortinaBahrain-Merida
49.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
50.Dion SmithMitchelton-Scott
51.Jan-Willem van SchipRoompot-Charles
52.Marco MarcatoUAE Team Emirates
53.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
54.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
55.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
56.Maxime MonfortLotto Soudal
57.Lluís MasMovistar Team
58.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
59.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
60.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
61.Martijn TusveldTeam Sunweb
62.Fabio FellineTrek-Segafredo
63.Senne LeysenRoompot-Charles
64.Julien VermoteDimension Data
65.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
66.Artyom ZakharovAstana Pro Team
67.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
68.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
69.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
70.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
71.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
72.Leonardo BassoTeam Ineos
73.Alex KirschTrek-Segafredo
74.Laurens de PlusJumbo-Visma
75.Gijs van HoeckeCCC Team
76.Willie SmitKatusha-Alpecin
77.Marc HirschiTeam Sunweb
78.Moreno HoflandEF Education First
79.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
80.Roberto FerrariUAE Team Emirates
81.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
82.Brian van GoethemLotto Soudal
83.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
84.Cameron MeyerMitchelton-Scott
85.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
86.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
87.Filippo GannaTeam Ineos
88.Dmitriy GruzdevAstana Pro Team
89.Mitchell DockerEF Education First
90.Manuele BoaroAstana Pro Team
91.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
92.Heinrich HausslerBahrain-Merida
93.Olivier Le GacGroupama-FDJ
94.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
95.Michael ValgrenDimension Data
96.Kevin GenietsGroupama-FDJ
97.Frederik FrisonLotto Soudal
98.Timo RoosenJumbo-Visma
99.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
100.Stijn SteelsRoompot-Charles
101.Michael ScharCCC Team
102.Miles ScotsonGroupama-FDJ
103.Dorian GodonAG2R La Mondiale
104.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
105.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
106.Logan OwenEF Education First
107.Michał GołaśTeam Ineos
108.Mark RenshawDimension Data
109.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
110.Lars BoomRoompot-Charles
111.Jempy DruckerBora-hansgrohe
112.Romain CardisTeam Total Direct Energie
113.Nico DenzAG2R La Mondiale
114.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
115.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
116.Rémy MertzLotto Soudal
117.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
118.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
119.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
120.Dylan van BaarleTeam Ineos
121.Christian KneesTeam Ineos
122.Grega BoleBahrain-Merida
123.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
124.Marcel SiebergBahrain-Merida01:29
125.Reto HollensteinKatusha-Alpecin01:32
126.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ01:36
127.Alex FrameTrek-Segafredo01:41
128.Jos van EmdenJumbo-Visma01:47
129.Laurens de VreeseAstana Pro Team01:53
130.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
131.Marcus BurghardtBora-hansgrohe02:06
132.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise02:17
133.Carlos VeronaMovistar Team
134.Tom DevriendtWanty-Gobert Cycling Team
135.Yevgeniy GidichAstana Pro Team02:26
136.Julius van Den BergEF Education First02:31
137.Rui OliveiraUAE Team Emirates02:47
138.Héctor CarreteroMovistar Team02:53
139.Sacha ModoloEF Education First02:55
140.Roy CurversTeam Sunweb03:01
141.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles03:04
142.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles03:09
143.Callum ScotsonMitchelton-Scott03:32
144.Paul MartensJumbo-Visma04:09
145.Tom BohliUAE Team Emirates
146.Meiyin WangBahrain-Merida
147.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team04:42
148.Arnaud DemareGroupama-FDJ05:45
149.Alexandre PichotTeam Total Direct Energie07:51
150.Matteo MoschettiTrek-Segafredo08:04
151.Jaime CastrilloMovistar Team08:31
152.Damien GaudinTeam Total Direct Energie09:25
153.Oscar GattoBora-hansgrohe09:32
154.Daniel OssBora-hansgrohe10:41
155.Pim LigthartTeam Total Direct Energie11:23

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. PiwPaw

    14 sierpnia 2019, 12:46 o 12:46

    Trochę dziwna sytuacja w Treku że Theuns rozprowadzał słabego dziś Pedersena. Bardzo przenywująca wygrana Benetta

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: