Mistrzostwa Europy 2019. Elia Viviani: „To jedno z moich najlepszych zwycięstw”

Elia Viviani należał do grupy kandydatów do zwycięstwa w mistrzostwach Europy na trasie w Alkmaar, ale zrobił to inaczej niż można było się spodziewać. Nie czekał na finisz z grupy, lecz po aktywnej jeździe na końcu objechał tylko Belga Yvesa Lamperta.

Włoski sprinter przyznał na mecie, że plan na wyścig w jego drużynie był inny.

Uzgodniliśmy zupełnie inną taktykę. Obstawialiśmy sprint, ale później postanowiliśmy utrudnić wyścig. To była wymagająca trasa, z wieloma zakrętami, brukiem i wiatrem. Pięć okrążeń przed końcem ruszyliśmy do ofensywy. Grupa pękła, a zmiana strategii okazała się słuszna.

Z przodu znalazło się 13 zawodników, z czterema reprezentantami Włoch, utrzymujących około 30 sekund przewagi. Niespełna 3 rundy przed metą, Viviani odskoczył z Lampaertem i Pascalem Ackermannem.

Na ostatnich rundach liczyła się taktyka i to co pozostało w nogach. To jedno z moich najlepszych zwycięstw, ponieważ nie wyszło z masowego sprintu.

– dodał.

Nowy mistrz Europy powoli będzie już kończył sezon i żegnał z grupą Deceuninck-Quick Step, w której odżył, odnosząc największe sukcesy w karierze. W przyszłym roku 30-latka zobaczymy w koszulce Cofidisu.

Jadę teraz do Hamburga i Plouay. To są moje ostatnie dwa duże cele w tym sezonie. Potem odpocznę, zanim wrócę do pracy.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10