Dolny Śląsk Tour 2019: Królewski etap dla Płosaj i Skoczylasa

Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Łukasz Skoczylas (LKS Trasa Zielona Góra) triumfowali na 3. etapie wyścigu Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019.

Trasa królewskiego etapu wałbrzyskiego wyścigu poprowadziła dziś zawodników po pętli wiodącej przez podjazdy pod Niedźwiedzicę i Przełęcz "Drzymały". Zarówno juniorzy młodsi, jak i kobiety, musieli pokonać po trzy wymagające rundy, co oznaczało, że do przejechania mają w sumie po 60 kilometrów. Niewiele, ale za to naprawdę intensywnie.

Po dwójkowej akcji zwycięstwo w rywalizacji kobiet, podobnie jak na dwóch poprzednich etapach, wywalczyła Nikol Płosaj. Zawodniczka klubu TPF Jedyna Kórnik pokonała w końcówce uciekającą z nią Karolinę Sowę z MAT Atom Deweloper. Miejsca na podium dopełniła spóźniona o przeszło trzy minuty Wiktoria Polak z Kórnika.

Płosaj, dla której dzisiejsze zwycięstwo jest trzecim, etapowym łupem w tegorocznej odsłonie Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety, umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Z kolei w wyścigu juniorów triumfował dziś Łukasz Skoczylas (LKS Trasa Zielona Góra), który również sukces zapewnił sobie po akcji zaczepnej. Na metę dotarł on sam, kilka sekund przed uciekającym z nim wcześniej Filipem Brzósko KKW Nexelo Wałbrzych) i Kacprem Maciejukiem (KS Pogoń Puławy). Ten ostatni objął z kolei prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 3. etapu Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019 (2.NE), Walim - Niedźwiedzica (60 km):

PEŁNE WYNIKI

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Nikol PłosajUKS Jedynka Kórnik2:06:15
2.Karolina SowaMAT Atom Deweloper00:10
3.Wiktoria PolakUKS Jedynka Kórnik03:23
4.Karolina StępnieńLSKK Bełchatów04:25
5.Wiktoria KieratMAT Atom Deweloper04:56
6.Joanna GolecUKS Jedynka Kórnik
7.Dominika BykowskaUKS Jedynka Kórnik05:05
8.Agnieszka SzpocińskaLSKK Bełchatów05:07
9.Nike PeteriFehervar Cycling Team05:09
10.Adrienn SzaboFehervar Cycling Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: