BinckBank Tour 2019. Greg Van Avermaet z myślą o generalce

Greg van Avermaet w poniedziałek do wyścigu BinckBank Tour przystąpi z zamiarem walki o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Belg z grupy CCC w przeszłości zajmował 2. (2015), 4. (2016 i 2017) 5. (2014) oraz 7. (2018) miejsca w klasyfikacji generalnej wyścigu do 2016 roku znanego jako Eneco Tour. W 2014 roku wygrał także jeden z etapów, a prowadząca dobrze mu znanymi drogami Flandrii trasa powinna premiować jego umiejętności.

BinckBank Tour rozegrany zostanie w dniach 12-18 sierpnia na szosach Belgii i Holandii.

To jest wyścig, który w przeszłości zawsze mi odpowiadał. Lubię tu wracać. Jestem zadowolony z tego, co pokazałem w San Sebastian, miałem moc pod nogą. Na trasie BinckBank Tour celem będzie dobry wynik w klasyfikacji generalnej. Myślę, że etapy do Houffalize i Geraardsbergen oraz krótka czasówka będą tu kluczowe. Jestem zmotywowany, zobaczymy jak zareaguje mój organizm

– powiedział Van Avermaet w komunikacie ekipy.

Lider zespołu CCC kontynuuje dość intensywny sezon. Mistrz olimpijski po kampanii wiosennych klasyków startował w Tour de Yorkshire, zdobywając etap i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Miesiąc odpoczynku przed Tour de Suisse i Tour de France był jedyna większą przerwą, gdyż po "Wielkiej Pętli" 34-latek wywalczył jeszcze drugie miejsce w Clasica San Sebastian.

Van Avermaet na trasie BinckBank Tour pojawi się w otoczeniu Gijs Van Hoecke, Guillaume'a Van Keirsbulcka i Łukasza Wiśniowskiego. Na brukach pomóc mu mają także Michael Schär, Josef Černý i Jakub Mareczko.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: