Kolarstwo kobiet

Mistrzostwa Europy 2019. Ilse Pluimers najlepsza w rywalizacji juniorek

Ilse Pluimers, po solowym rajdzie, wygrała w Alkmaar złoty medal mistrzostw Europy juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Holenderka pokonała koleżankę z reprezentacji Sofie van Rooijen oraz Francuzkę Kristine Nenadovic. 34. miejsce zajęła Julia Kowalska.

Rywalizacja przebiegała na pokonywanej 6 razy rundzie o długości 11,5 kilometra. Trasa była miejscami techniczna, w części kręciła się po centrum Alkmaar, prowadziła również po brukowanym Munnikenweg (1100 metrów), leżącym niedaleko mety na Kanaalkade.

Wyścig dał się młodym kolarkom we znaki, początkowo przebiegając w deszczu, co na śliskiej nawierzchni sprokurowało kilka groźnie wyglądających kraks. Wszystkie reprezentantki Polski szybko straciły kontakt z pierwszą, liczną grupą, której ton nadawały Holenderki i Francuzki.

Na przedostatnim kółku samotnie odskoczyła Maeva Squiban, jednak pościg za Francuzką okazał się skuteczny. Podobny manewr zastosowała na końcowej rundzie Ilse Pluimers, która 10 ostatnich kilometrów przejechała z przewagą nie większą jak 10 sekund.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2019 – start wspólny juniorek(6 x 11,5 km; 69 km):

Zapowiedź Ronde van Vlaanderen 2024

Zapowiedź Ronde van Vlaanderen: drugiego w sezonie kolarskiego monumentu, wyścigu jednoczącego całą Flandrię i kolarskich kibiców na świecie.

29 marca 2024, 13:57

Ronde van Vlaanderen 2024. Canyon//SRAM w poszukiwaniu zwycięstwa

Ekipa Canyon//SRAM przystępuje do Ronde van Vlaanderen z dużymi ambicjami. Czy Katarzyna Niewiadoma i Chloe Dygert włączą się do walki…

29 marca 2024, 13:16

Lista nieoczywista. Kto zabłyśnie podczas Ronde van Vlaanderen?

Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.

29 marca 2024, 12:53

Magnus Bäckstedt o Kasi Niewiadomej | Van Aert i Stuyven po operacjach

Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.

28 marca 2024, 17:35

Trasa Giro d’Abruzzo | Arnaud Demare musi odpocząć

Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.

27 marca 2024, 20:51

Dwars door Vlaanderen 2024. Matteo Jorgenson z chaosu

Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.

27 marca 2024, 16:46