Dolny Śląsk Tour 2019. Płosaj i Varenyk wygrywają w Dobromierzu

Nikol Płosaj (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Maksym Varenyk (Ukrainian Myunnt Argo) okazali się najlepsi także na 2. etapie wyścigu Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019.

Drugi z piątkowych etapów wyścigu Dolny Śląsk Tour rozegrany został ze startu wspólnego. Zarówno kobiety, jak i juniorzy młodsi, czterokrotnie pokonywali 20-kilometrową rundę wokół Dobromierza.

Dla rywalizacji kobiet decydująca okazała się 6-osobowa ucieczka zawiązana na drugim z okrążeń. Na prowadzenie wysunęły się wówczas Karolina Sowa i Oliwia Majewska (MAT Atom Deweloper Wrocław), Adrienn Szabo (Fehervar Cycling Team) oraz Joanna Golec, Nikol Płosaj i Wiktoria Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik).

Ucieczka uzyskała ponad 4 minuty przewagi nad resztą zawodniczek, ale w na ostatnim okrążeniu podzieliła się. O zwycięstwo ostatecznie walczyły Sowa i Płosaj, a lepsza ponownie okazała się zawodniczka z Jedynki Kórnik. Tym samym Płosaj umocniła się też na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Juniorom młodszym było zdecydowanie trudniej zawiązać konkretną ucieczkę. Na trzeciej z czterech rund na czele, z niewielką przewagą, kręciła piątka zawodników, od której kilka kilometrów dalej odskoczyli Kacper Maciejuk (KS Pogoń Puławy) i Maksym Varenyk (Ukrainian Myunnt Argo). I tak jak u kobiet, także tu po zwycięstwo sięgnął ostatecznie ten sam zawodnik, który najmocniejszy okazał sie podczas porannej czasówki. Varenyk pewnie pokonał Maciejuka na kresce, a miejsca na podium dopełnił jego drużynowy kolega Vitalii Kost.

Wyniki 2. etapu Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019 (2.NE), Dobromierz - Dobromierz (81,2km / 4x20,3km):

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: