Trzy nowe twarze w AG2R La Mondiale

Dłoń na kierownicy w rękawiczce grupy Ag2r la Mondiale

Clément Champoussin, Andrea Vendrame i Lawrence Naesen dołączą do AG2R od przyszłego sezonu.

Clément Champoussin to utalentowany góral, który od 2017 roku jeździ w juniorskim zespole Chambery CF. Na jego koncie jest kilka dobrych wyników w mniejszych wyścigach we Francji, a także w młodzieżowym peletonie.

Polscy kibicie mieli okazję obserwować Francuza podczas Orlen Wyścigu Narodów, gdzie razem z reprezentacją wygrał drużynową jazdą na czas. W klasyfikacji generalnej zajął 6. miejsce, a zwycięstwo uniemożliwił mu defekt w decydującym fragmencie finałowego etapu. To również 5. zawodnik zeszłorocznego Tour de l'Avenir.

W tym sezonie 21-letni Champoussin po raz drugi będzie stażystą w zespole AG2R La Mondiale. Pełnoprawnym zawodnikiem francuskiej grupy zostanie 1 sierpnia 2020 roku, a jego kontrakt obowiązywał będzie do końca sezonu 2022.

Andrea Vendrame to kolejny zawodnik, który na szerokie wody wychodzi spod ręki Gianniego Savio. Dla włoskiego zespołu prokontynentalnego Androni ściga się od 2017 roku. Pierwsze dwa lata obfitowały w dobre wyniki, ale dopiero obecny sezon przyniósł eksplozję talentu 25-latka. Włoch wygrał etap Circuit Cycliste Sarthe (2.1) i prestiżowy klasyk w Bretanii Tro Bro Leon (1.1).

Vendrame był bliski sukcesu podczas Giro d'Italia, gdzie defekt pozbawił go szansy na odniesienie etapowego triumfu. Z drużyną AG2R związał się na dwa następne sezony.

Lawrence Naesen dołączy do swojego brata Olivera, który jest jedną z gwiazd francuskiej grupy. 26-latek największe sukcesy osiągał w klasykach. W 2017 na 3. miejscu ukończył Ride Bruges (1.1), co zaowocowało transferem do Lotto Soudal. W tym sezonie był 8. we Frankfurcie i 7. w Bredene Koksijde Classic (1.HC). Z AG2R podpisał kontrakt do 2021 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: