Kolarstwo kobiet

Mistrzostwa Europy 2019. Sukces Hannah Ludwig, Aurela Nerlo tuż za podium

Niemka Hannah Ludwig zdobyła w holenderskim Alkmaar tytuł mistrzyni Europy w jeździe indywidualnej na czas zawodniczek do lat 23.

19-letnia kolarka, na co dzień reprezentująca grupę Canyon SRAM Racing, o 37 sekund pokonała reprezentantkę Rosji Marię Novolodskayę. Brąz wywalczyła Włoszka Elena Pirrone.

W stawce 29 dziewczyn udany wyścig zaliczyła Aurela Nerlo. 21-latka, obecna mistrzyni Polski orliczek w jeździe na czas, wywalczyła 4. miejsce, poprawiając się o 18 pozycji w porównaniu do zeszłorocznych ME. Do medalu Nerlo zabrakło 2 sekund.

Dobrze pojechała również Agnieszka Skalniak, zapisując 8. wynik dnia.

Trasę jazdy indywidualnej na czas stanowił zupełnie płaski odcinek o długości 22 kilometrów i 400 metrów. Zaprojektowana przez organizatorów pętla prowadziła z serca Alkmaar na obrzeża i z powrotem, a długie proste umożliwiały rozwinięcie sporych prędkości i premiowały specjalistki w jeździe na czas.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2019 – jazda indywidualna na czas kobiet U23 (CC), Alkmaar (22,4 km):

Magnus Bäckstedt o Kasi Niewiadomej | Van Aert i Stuyven po operacjach

Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.

28 marca 2024, 17:35

Trasa Giro d’Abruzzo | Arnaud Demare musi odpocząć

Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.

27 marca 2024, 20:51

Dwars door Vlaanderen 2024. Matteo Jorgenson z chaosu

Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.

27 marca 2024, 16:46

[Aktualizacja] Wout van Aert kontuzjowany

Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…

27 marca 2024, 15:41

Anatomia zwycięstwa. Jak Mads Pedersen wygrał Gandawa-Wevelgem?

Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…

27 marca 2024, 08:55