W Wałbrzychu startuje Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019

Kryterium "O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha" rozpocznie się w czwartkowe popołudnie 2. edycja Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety.

W dniach 8-11 sierpnia na szosach w południowo-zachodniej Polsce toczyć się będzie rywalizacja w Dolny Śląsk Tour. To jedyna taka etapówka organizowana w naszym kraju dla kobiet i juniorów młodszych. Choć tegoroczna edycja będzie dopiero drugą rozgrywaną pod nową nazwą, historia wyścigu sięga 1992 roku.

Na przestrzeni lat impreza zmieniała swój charakter i nazwę. Początkowo był to jednodniowy wyścig "O Złotą Spinkę Soni", z czasem jego formuła została rozszerzona o dodatkowe etapy i przemianowany został na Wyścig Fortum DZT. Kibice najbardziej kojarzyć mogą jednak to wydarzenie jako Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski.

Przed rokiem po zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych sięgnęli Estończyk Madis Mihels w juniorach młodszych i Monika Brzeźna z MAT Atom Deweloper w kobietach.

Wokół Wałbrzycha...

W tym roku program Dolny Śląsk Tour otworzy uliczne kryterium "O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha", stanowiące nieoficjalny prolog zmagań. Po nim na zawodniczki i zawodników czekać będą cztery wymagające etapy, które rozegrane będą w trzy dni.

W piątek najpierw odbędzie się etap indywidualnej jazdy na czas. Krótki, liczący zaledwie 2600m, odcinek wieść będzie od startu do mety po podjeździe pod Palczyk. Po kilkugodzinnym odpoczynku rywalizacja przeniesie się do Dobromierza, skąd pochodzi Stanisław Szozda. Właśnie jego pamięci poświęcony zostanie popołudniowy etap, który liczyć będzie nieco ponad 80 kilometrów dla obu kategorii.

Sobotni odcinek zapowiada się na najcięższy ze wszystkich zaplanowanych na ten rok. Juniorzy młodsi i kobiety zmagać się będą z 22-kilometrową, górzystą rundą wokół Walimia, którą pokonywać będą czterokrotnie.

Finałem DŚT będzie odcinek rozgrywany na 22-kilometrowej rundzie wokół Świebodzic. Uczestnicy wyścigu pokonają po pięć okrążeń, co przełoży się na łączny dystans przeszło 110 kilometrów.

Drugi Dolny Śląsk Tour zapowiada się na nie lada wyzwanie. Dla kolarek i kolarzy przygotowano wymagające, wiodące po górach etapy, a i zaplanowane dystanse - szczególnie dla juniorów młodszych - są naprawdę solidne.

Trasa Dolny Śląsk Tour - Skoda Auto Sudety 2019:

8 sierpnia 2019 - Kryterium „O Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha” | SM „Podzamcze” Al. Podwale

9 sierpnia 2019 - etap 1: Zagórze Śląskie - Przełęcz Palczyk, jazda indywidualna na czas, 2,8km

9 sierpnia 2019 - etap 2: Dobromierz, 81,2km (4x 20,3km) | Wyścig o Puchar Wójta Dobromierza / Memoriał Stanisława Szozdy

10 sierpnia 2019 - etap 3: Walim, 93,8km (4x 22km) | Puchar Wójta Walimia

11 sierpnia 2019 - etap 4: Świebodzice, 112km (5x 22,4km) | XVIII Memoriał Pawła Sosika

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: