Mistrzostwa Europy 2019. Skład reprezentacji Polski

reprezentacja Polski, polska

Polski Związek Kolarski (PZKol) przedstawił skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym.

Czempionat Starego Kontynentu rozpoczął się dziś w holenderskim Alkmaar.

Trasy i program Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2019

Kadra Polski nie wystartuje w sztafecie drużyn mieszanych. Ta forma rywalizacji to pierwszy test przed zbliżającą się rywalizacją w tymże formacie podczas mistrzostw świata w Yorkshire. W Alkmaarze wyścig ten obsadzony jest słabo, gdyż na starcie stanie tylko osiem zespołów, w większości w rezerwowych składach.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy 2019:

Elita Kobiet – trener Mariusz Mazur

Brzeźna Monika – Mat Atom Deweloper
Humelt Weronika - Mat Atom Deweloper
Karasiewicz Karolina - TKK Pacific Nestle Fitness
Perekitko Karolina - Equano-Wase Zon Cycling Team
Pietrzak Łucja - Mat Atom Deweloper
Przęzak Dorota - LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Sadłecka Magdalena - TKK Pacific Nestle Fitness
Wilkos Katarzyna – Mat Atom Deweloper

Elita Mężczyzn – selekcjoner Piotr Wadecki

Bernas Paweł - CCC Team
Białobłocki Marcin -Nopinz Latchem Race Team (jazda indywidualna na czas)
Brożyna Piotr - CCC Development Team
Gradek Kamil - CCC Team
Małecki Kamil - CCC Development Team
Paluta Michał - CCC Development Team
Sajnok Szymon - CCC Team
Stępniak Grzegorz - Wibatech Merx
Stosz Patryk - CCC Development Team
Ziółkowski Wojciech - NTS Spectrumbike - Elmar- Level Up (jazda indywidualna na czas)

Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur

Jaskulska Marta - BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Kumięga Karolina - TKK Pacific Nestle Fitness
Lach Marta - CCC-Liv Team
Nerlo Aurela - TKK Pacific Nestle Fitness (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Skalniak Agnieszka - CCC-Liv (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Rysz Kaja - Mat Atom Deweloper

Mężczyźni U23 - trener Tomasz Kiendyś

Aniołkowski Stanisław - CCC Development Team
Bogusławski Marceli - Wibatech Merx Wrocław
Kostański Mateusz - KK Tarnovia Tarnowo Podgórne
Maciejuk Filip - Leopard Pro Cycling (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Murias Jakub - TC Chrobry Scott Głogów
Papierski Damian - CCC Development Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)

Juniorki - trener Marcin Adamów

Dąbrowska Małgorzata - LKS Atom Boxmet Dzierżoniow
Kowalska Julia - KTK Kalisz (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Krześlak Natalia - TKK Pacific Nestle Fitness Team (jazda indywidualna na czas, start wspólny)
Olejniczak Zuzanna- KKS Gostyń
Wielowska Nikola - BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Włodarczyk Dominika - MLKS Wieluń

Juniorzy - trener Tomasz Owsian

Byczkowski Jakub - UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
Gałka Michał - UKS Copernicus Toruń CCC (jazda indywidualna na czas)
Górak Dominik - Warszawski Klub Kolarski (jazda indywidualna na czas)
Jaskot Michał - UKS Copernicus Toruń CCC
Noceń Maciej - GKK Opty-Mazowsze
Poniatowski Daniel - UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
Soszka Jakub- GKK Opty-Mazowsze
Trzęsowski Konrad - KTK Kalisz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: