Mistrzostwa Europy 2019. Shirin van Anrooij najlepszą juniorką w jeździe na czas

Shirin van Anrooij

Shirin van Anrooij zdobyła w holenderskim Alkmaar tytuł mistrzyni Europy juniorek w jeździe indywidualnej na czas.

Reprezentantka gospodarzy o niespełna 3 sekundy pokonała Rosjankę Aigulę Gareevą. Brązowy medal przypadł Szwedce Wilmie Olausson, wolniejszej od Van Anrooij o 42 sekundy.

W gronie 42 zawodniczek Polki wylądowały w środku stawki. 21. miejsce zajęła Julia Kowalska, a dwie pozycje niżej została sklasyfikowana Natalia Krześlak.

Trasę jazdy indywidualnej na czas stanowił zupełnie płaski odcinek o długości 22 kilometrów i 400 metrów. Zaprojektowana przez organizatorów pętla prowadziła z serca Alkmaaru na obrzeża i z powrotem, a długie proste umożliwiały rozwinięcie sporych prędkości i premiowały specjalistki w jeździe na czas.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2019 – jazda indywidualna na czas juniorek (CC), Alkmaar (22,4 km):