Tour de Pologne 2019: etap 4. W hołdzie Bjorgowi Lambrechtowi

Czwarty etap 76. Tour de Pologne został zneutralizowany, w związku z tragiczną śmiercią Bjorga Lambrechta na trzecim odcinku wyścigu.

Tour de Pologne okrył się żałobą. Czwarty etap stał się hołdem złożonym 22-letniemu uzdolnionemu Belgowi. Wyścig rozpoczęła minuta ciszy, w niejednych oczach pojawiły się łzy.

Peleton, na trasie z Jaworzna na Kocierz, od początku prowadzili koledzy Lambrechta z zespołu Lotto Soudal, aż do symbolicznego 48 kilometra, na którym wczoraj doszło do wypadku. Tam wyścig na dłuższą chwilę zatrzymał się. Po wznowieniu jazdy, co kilka kilometrów, kolejne zespoły zmieniały się na prowadzeniu, a przed metą ponownie oddano miejsce szóstce zawodników Lotto Soudal, którzy zjednoczeni przecięli linię mety.

Dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang, poinformował, że numer 143, z jakim Bjorg Lambrecht przystąpił do wyścigu, zostanie zastrzeżony, czyli nie będzie przyznawany podczas przyszłych edycji.

Wyniki 4. etapu Tour de Pologne 2019 (2.UWT), Jaworzno – Śląskie, Kocierz (133,7 km):

etap zneutralizowany

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Piter

    6 sierpnia 2019, 20:45 o 20:45

    Kto by pomślał taki młody kolarz,całe życie i kariera było przed nim.Spoczywaj w pokoju.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: