Georg Zimmermann pewny miejsca w CCC Team

Niemiecki 21-latek Georg Zimmermann, który dołączył do CCC Team jako stażysta, pozostanie w polskim zespole do 2021 roku.

Zimmermann zadebiutuje w pomarańczowych barwach we wrześniowym Tour of Slovakia.

Cieszymy się, że możemy powitać Georga Zimmermanna w CCC Team najpierw jako stażystę, a od przyszłego roku jako zawodnika neo-pro. Georg pokazał, że ma ogromny talent i potencjał m.in. wygrywając klasyfikację górską w Int. Österreich-Rundfahrt-Tour of Austria, gdzie rywalizował przeciwko naszej ekipie. Triumfował również w tegorocznym Trofeo Piva i Coppa della Pace. Liczymy na to, że odbyty u nas staż przyspieszy jego rozwój i pozwoli mu zobaczyć jak funkcjonuje grupa WorldTour, zanim wykona ważny krok w swojej karierze i przejdzie na zawodowstwo. Georg ma już na koncie starty przeciwko zespołom WorldTour i pomimo młodego wieku prezentuje sporą dojrzałość. Wierzymy, że przed nim świetlana przyszłość w CCC Team. Niemcy to bardzo ważny rynek dla naszego sponsora tytularnego, CCC oraz Reno, więc tym bardziej jesteśmy podekscytowani, że dołączy do nas kolarz z tego kraju

– powiedział generalny menadżer CCC Team, Jim Ochowicz.

Zimmermann bardzo się cieszy z awansu na poziom WorldTour po czterech latach spędzonych w ekipach Continental.

Trudno powiedzieć coś więcej niż tylko to, że jestem bardzo podekscytowany przejściem do CCC Team. Spełnia się tym samym moje marzenie, gdyż każdy kolarz marzy o osiągnięciu najwyższego poziomu w tym sporcie. To niesamowite uczucie, gdy cel zamienia się w rzeczywistość. Cieszę się, że będę miał możliwość zobaczyć, jak ekipa działa, ściga się i trenuje w zawodowym środowisku, z najlepszymi trenerami i sprzętem. Ten staż będzie dla mnie świetną okazją, by jak najwięcej się nauczyć zanim oficjalnie dołączę do zespołu w 2020. Moim celem jest dalszy kolarski rozwój. Chcę się uczyć tego, jak w pełni wykorzystać swój potencjał i chciałbym pomóc ekipie najlepiej jak będę w stanie. Myślę, że aktualnie najbardziej odpowiadają mi wyścigi jednodniowe, ale teraz chcę skupić się na tym, by zebrać jak najwięcej doświadczenia i wtedy zobaczymy w jakim kierunku się rozwinę.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: