20-letnia Holenderka Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) wygrała na The Mall 4. edycję Prudential RideLondon Classique.
Finisz z peletonu należał do Kirsten Wild (WNT-Rotor Pro Cycling), która została jednak zdyskwalifikowana. Doświadczona zawodniczka na ostatnich metrach zmieniła tor jazdy, zostając sprawczynią groźnie wyglądającej kraksy.
Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling) zajęła w wyścigu 55. miejsce.
Peleton rywalizował na pokonywanej 20 razy pętli o długości 3,4 kilometra w centrum stolicy Zjednoczonego Królestwa.
🇳🇱@lorenawiebes of 🇳🇱@PushingDreamsNL wins #UCIWWT 🇬🇧@RideLondon Classique after 🇳🇱@kirsten_wild of 🇩🇪@WNT_ROTOR has been DSQed by the jury #RideLondon #PRLClassique (📹@pp_taylor) pic.twitter.com/709k3tmQ7T
— World Cycling Stats (@wcsbike) August 3, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 1:33:56 |
2. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
3. | Coryn Rivera | Team Sunweb | |
4. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | |
5. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | |
6. | Marianne Vos | CCC-Liv | |
7. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:01 |
8. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
9. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
10. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
11. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | |
12. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | |
13. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
14. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
15. | Lucy van der Haar | Hitec Products | |
16. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 00:02 |
17. | Clara Copponi | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
18. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
19. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | 00:03 |
20. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:05 |
21. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:06 |
22. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 00:14 |
23. | Karlijn Swinkels | Alé Cipollini | 00:19 |
24. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 00:20 |
25. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 00:21 |
26. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:23 |
27. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:25 |
28. | Pfeiffer Georgi | Team Sunweb | 00:26 |
29. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:28 |
30. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
31. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
32. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 00:30 |
33. | Christina Siggaard | Team Virtu Cycling | 00:32 |
34. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 00:34 |
35. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | |
36. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 00:36 |
37. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:38 |
38. | Emilie Moberg | Team Virtu Cycling | 00:39 |
39. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 00:41 |
40. | Skylar Schneider | Boels-Dolmans Cycling Team | |
41. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:44 |
42. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 01:04 |
43. | Claudia Koster | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:06 |
44. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
45. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 01:07 |
46. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | |
47. | Grace Garner | Hitec Products | 01:12 |
48. | Giorgia Bariani | Alé Cipollini | 01:13 |
49. | Jessica Raimondi | Alé Cipollini | 01:15 |
50. | Abby-Mae Parkinson | Drops | 01:19 |
51. | Sarah Rijkes | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:21 |
52. | Chantal Hoffmann | Lotto Soudal Ladies | 01:24 |
53. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | 01:29 |
54. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 01:36 |
55. | Katarzyna Pawłowska | Team Virtu Cycling | 01:37 |
56. | Susanne Andersen | Team Sunweb | 01:39 |
57. | Pernille Feldmann | Hitec Products | |
58. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | 01:40 |
59. | Julia Soek | Team Sunweb | 01:44 |
60. | Allison Beveridge | Rally UHC Cycling Women | 01:46 |
61. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 01:53 |
62. | Christa Riffel | Canyon SRAM Racing | |
63. | Sara Bergen | Rally UHC Cycling Women | 01:59 |
64. | Lotta Lepisto | Trek-Segafredo Women | 02:20 |
65. | Valerie Demey | CCC-Liv | 02:48 |
66. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 03:36 |
67. | Elizabeth Bennett | Drops | 03:59 |
68. | Manon Lloyd | Drops | 04:02 |
69. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 04:03 |
70. | Natalie Redmond | Drops | |
71. | Marjolein van 't Geloof | Alé Cipollini | 04:55 |
72. | Katherine Maine | Rally UHC Cycling Women | 05:11 |
73. | Brodie Chapman | Team TIBCO-SVB | 05:36 |
74. | Shannon Malseed | Team TIBCO-SVB | |
75. | Rozanne Slik | Team TIBCO-SVB | |
76. | Gillian Ellsay | Rally UHC Cycling Women | 05:49 |
77. | Summer Moak | Rally UHC Cycling Women | |
78. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 06:02 |
79. | Chloe Hosking | Alé Cipollini | 1:29:48 |
80. | Emma White | Rally UHC Cycling Women | |
81. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 52:01 |
82. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 48:46 |
83. | Dannielle Khan | Lotto Soudal Ladies | 18:48 |
DNF | Elinor Barker | Drops | |
DNF | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
DNF | Megan Barker | Drops | |
DNF | Evy Kuijpers | CCC-Liv | |
DNF | Nina Kessler | Team TIBCO-SVB | |
DNF | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | |
DNF | Kendall Ryan | Team TIBCO-SVB | |
DNF | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
DSQ | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling |