Kategorie: Tour de Pologne

Tour de Pologne 2019. Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu

Michał Kwiatkowski nie pojawi się w sobotę na starcie do Tour de Pologne. Zeszłoroczny zwycięzca nie czuje się na siłach do podjęcia rękawicy.

Kolarz Team Ineos w ostatnią niedzielę zakończył Tour de France, świętując w Paryżu sukces Egana Bernala. Trudno jednak było nie zauważyć na górskich etapach "Wielkiej Pętli", że sama forma "Kwiato" odbiega od tej, którą obserwowaliśmy w lipcu rok, czy dwa lata temu. W tej sytuacji mistrz świata z 2014 roku podjął trudną, ale chyba rozsądną decyzję, postanawiając dać czas swojemu ciału na regenerację.

Nie jestem kimś, kto lubi zmieniać plany, ale to jest właśnie ten moment. Pomimo tego, że uwielbiam Tour de Pologne, a wspomnienia z ubiegłego roku są wciąż żywe, to w tej edycji niestety nie wystąpię. Teraz już wiem, świeżo po przejechaniu Tour de France, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna. Jak dotąd to nie był wymarzony sezon i to chyba dobry moment na refleksję i trochę przemyśleń dotyczących przygotowań do sezonu - chociażby bardzo intensywnego wyścigowo 2018 roku i próby zbudowania na tym tegorocznej formy. Wierzę, że wkrótce znów będę się cieszył rowerem, a wtedy na pewno łatwiej będzie walczyć o kolejne zwycięstwa.
Udanego Tour de Pologne dla wszystkich! To bardzo trudna decyzja i będzie mi brakowało tego niesamowitego uczucia - ścigania się przed polskimi kibicami. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie

– napisał Kwiatkowski w mediach społecznościowych.

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

 • To chyba dobra decyzja. Wyobraźmy sobie jak ucierpiałby wizerunek Kwiatkowskiego, gdyby zajął w Tour de Pologne 147 miejsce ze stratą godziny.

 • To było można obstawiać na 200% jeszcze przed rozpoczęciem touru. To były takie obietnice bez pokrycia. Ja miałby się wyciąć dla swoich liderów w tour de france, to było wiadomo, że na TdP nie pojedzie.

  • Nie. Po prostu nie ma formy. Coś w przygotowaniach nie siadło. W zeszłym roku wyciął się dużo bardziej dla liderów, a potem przyjechał i wygrał wyścig.

   • @michwoz dokładnie tak. W ubiegłym roku fruwał na TdF a potem wygrał TdP. Widać, że dwa poprzednie lata chyba dały się we znaki.

  • Michał Kwiatkowski, z tego co pamiętam, w 2018 r. jechał TdF. Nie trzeba tak daleko sięgać pamięcią ;)

 • Nie ma formy i tyle. A tak na marginesie to kwiato jest tak dobrym kolarze i jest w takim wieku że czas pomyśleć o własnych celach i walce o trofea. Nie mówię o wygraniu wielkiego touru ale o etapach na dużych wyścigach. To zostaje w pamięcikibicow A pomoc froomom, thomasom i innym bernalom już mniej. Ja będę za 20 lat pamiętał że pomagał ale świat nie. O zwyciezcach za sto lat będą wspominać jeśli ziemi szlag nie trafi.

  • Niestety bracie ale dopóki kwiato jeździ w ineosie to zapomnij o zwyciestwie etapowym. On ma sie zajeżdżać regularnie w GT. EWENTUALNIE jakiś klasyk. Albo tygodniówka.

   • Jakby w Ineos wygrał L-B-L to ja bym nie płakał ;) Jedno zwycięstwo, jedno jedyne w takim klasyku i wystarczy ;) szkoda, że nie atakuje Lombardii.

    • Wróci do Quick Step w miejsce Gilberta i będzie atakował i etapy i klasyki. Tak, trzymam za to kciuki.

     • Quick step stawia już na młodszych. Nie chcieli u siebie na dłużej Gilberta (proponowali mu tylko roczny kontrakt), mimo wygrania monumetu, to czemu mieliby inwestować w Kwiatka? Evenepoel teraz będzie ich gwiazdą...

Recent Posts

Tour Bitwa Warszawska 1920: etap 2. Tesfatsion zwycięzcą skróconego odcinka

Natnael Tesfatsion (NTT Continental Cycling Team) został w Serocku zwycięzcą drugiego etapu zmagań na trasie Tour Bitwa Warszawska 1920.

14 sierpnia 2020, 18:28

Kto zostanie królem Il Lombardia anno domini 2020?

Kto wygra Il Lombardia? Kto w tym roku jako pierwszy wedrze się na mury lombardzkiej twierdzy?

14 sierpnia 2020, 17:50

Criterium du Dauphine 2020: etap 3. Udany rajd Davide Formolo

Mistrz Włoch Davide Formolo, po ataku rozpoczętym na Col de la Madeleine, wygrał trzeci etap Criterium du Dauphine.

14 sierpnia 2020, 16:33

Criterium du Dauphine 2020. Dan Martin kontuzjowany

Dan Martin nie przystąpił do trzeciego etapu Criterium du Dauphine, poinformował zespół Israel Start-Up Nation.

14 sierpnia 2020, 12:46

Diamenty są wieczne. Prezentacja Il Lombardia 2020

Monumentalność tegorocznego Il Lombardia przesłania natłok wyścigów wpakowanych w studniowy sezon, ale włoski klasyk to nie kolejny wyścig przygotowawczy.

14 sierpnia 2020, 11:36

Il Lombardia 2020. Majka i Schachmann na czele Bora-hansgrohe

Rafał Majka i Maximilian Schachmann poprowadzą formację Bora-hansgrohe w monumencie Il Lombardia.

14 sierpnia 2020, 09:04