Tour de Wallonie 2019: etap 2. Sukces Loïca Vliegena

Loïc Vliegen

Loïc Vliegen (Wanty - Gobert) wygrał drugi, deszczowy etap Tour de Wallonie oraz objął prowadzenie w wyścigu.

25-letni Belg na pagórkowatej końcówce był lepszy od Chrisa Lawlessa (Team Ineos) i Quinten Hermansa (Telenet Fidea Lions).

Z powodu choroby wyścig opuścili Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) oraz Gijs Van Hoecke i Guillaume Van Keirsbulck (CCC Team).

Wyniki 2. etapu VOO-Tour de Wallonie 2019 (2.HC), Waremme - Beyne Heusay (170,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team4:04:37
2.Chris LawlessTeam Ineos00:08
3.Quinten HermansTelenet Fidea Lions00:12
4.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
5.Dorian GodonAG2R La Mondiale
6.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
7.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
8.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
9.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
10.Eddie DunbarTeam Ineos
11.Nico DenzAG2R La Mondiale
12.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
13.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
14.Diego RosaTeam Ineos
15.Tosh van der SandeLotto Soudal
16.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
17.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
18.Nathan van HooydonckCCC Team
19.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
20.Dries de BondtCorendon-Circus
21.Jelle VanendertLotto Soudal
22.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
23.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
24.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions
25.Paweł BernasCCC Team
26.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
27.Oscar RiesebeekRoompot-Charles00:23
28.Senne LeysenRoompot-Charles00:29
29.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
30.Philipp WalslebenCorendon-Circus00:33
31.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:39
32.Brent van MoerLotto Soudal00:44
33.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
34.Miles ScotsonGroupama-FDJ
35.Toon AertsTelenet Fidea Lions00:49
36.Olivier Le GacGroupama-FDJ01:15
37.Nikolas MaesLotto Soudal01:30
38.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise01:38
39.Christian KneesTeam Ineos
40.Floris GertsTarteletto-Isorex03:12
41.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team
42.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
43.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team03:32
44.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
45.Willie SmitKatusha-Alpecin
46.Abram StockmanTarteletto-Isorex03:41
47.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
48.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits03:43
49.Stan DewulfLotto Soudal
50.Reto HollensteinKatusha-Alpecin04:08
51.Julien DuvalAG2R La Mondiale
52.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
53.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
54.Elmar ReindersRoompot-Charles
55.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
56.Stijn SteelsRoompot-Charles
57.Romain CardisTeam Total Direct Energie
58.Kamil GradekCCC Team04:36
59.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
60.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
61.Arnaud DemareGroupama-FDJ04:52
62.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
63.Filippo GannaTeam Ineos05:30
64.Huub DuijnRoompot-Charles
65.Tom MeeusenCorendon-Circus06:09
66.David de La CruzTeam Ineos06:29
67.Clément CariseyIsrael Cycling Academy06:42
68.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles07:42
69.Justin JulesWallonie-Bruxelles
70.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy08:26
71.Michiel StockmanTarteletto-Isorex08:59
72.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
73.Thijs AertsTelenet Fidea Lions
74.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles09:44
75.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions11:22
76.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team12:22
77.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team12:43
78.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits
79.Jakub MareczkoCCC Team
80.Roy JansCorendon-Circus
81.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
82.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
83.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
84.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
85.Stijn DevolderCorendon-Circus
86.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
87.Frederik FrisonLotto Soudal
88.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions
89.Nathan HaasKatusha-Alpecin
90.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
91.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
92.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
93.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
94.Corné van KesselTelenet Fidea Lions
95.Joeri StallaertCorendon-Circus
96.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
97.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
98.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
99.Silvan DillierAG2R La Mondiale
100.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
101.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
102.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
103.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
104.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
105.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team15:13
106.Szymon SajnokCCC Team
107.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
108.Maarten van TrijpCorendon-Circus15:15
109.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
110.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
111.Lars BoomRoompot-Charles15:18
112.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
113.Benoît VaugrenardGroupama-FDJ
114.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie15:22
115.Pim LigthartTeam Total Direct Energie
116.Jonas van GenechtenVital Concept-B&B Hotels17:14
117.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
118.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
119.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex
120.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
121.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
122.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
123.Damien GaudinTeam Total Direct Energie
124.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie18:03
125.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex22:54
126.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles23:09
127.Steff CrasKatusha-Alpecin23:36
DNFGuillaume van KeirsbulckCCC Team
DNFLoïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
DNSGijs van HoeckeCCC Team
DNSTom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
DNSTomasz MarczyńskiLotto Soudal

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team8:27:11
2.Chris LawlessTeam Ineos00:12
3.Quinten HermansTelenet Fidea Lions00:18
4.Dries de BondtCorendon-Circus00:19
5.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits00:22
6.Tosh van der SandeLotto Soudal
7.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
8.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
9.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
10.Dorian GodonAG2R La Mondiale
11.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
12.Nico DenzAG2R La Mondiale
13.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
14.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
15.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
16.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
17.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions
18.Diego RosaTeam Ineos
19.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
20.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
21.Jelle VanendertLotto Soudal
22.Eddie DunbarTeam Ineos
23.Nathan van HooydonckCCC Team
24.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
25.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
26.Paweł BernasCCC Team
27.Oscar RiesebeekRoompot-Charles00:33
28.Senne LeysenRoompot-Charles00:39
29.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
30.Philipp WalslebenCorendon-Circus00:43
31.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:49
32.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels00:54
33.Miles ScotsonGroupama-FDJ
34.Brent van MoerLotto Soudal
35.Toon AertsTelenet Fidea Lions00:59
36.Olivier Le GacGroupama-FDJ01:25
37.Nikolas MaesLotto Soudal01:40
38.Christian KneesTeam Ineos01:48
39.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
40.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team03:22
41.Floris GertsTarteletto-Isorex
42.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
43.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise03:42
44.Willie SmitKatusha-Alpecin
45.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
46.Abram StockmanTarteletto-Isorex03:50
47.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team03:51
48.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits03:53
49.Stan DewulfLotto Soudal
50.Julien DuvalAG2R La Mondiale04:18
51.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
52.Elmar ReindersRoompot-Charles
53.Romain CardisTeam Total Direct Energie
54.Stijn SteelsRoompot-Charles
55.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
56.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
57.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
58.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise04:42
59.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy04:46
60.Arnaud DemareGroupama-FDJ05:02
61.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
62.Kamil GradekCCC Team05:26
63.Huub DuijnRoompot-Charles05:40
64.Filippo GannaTeam Ineos
65.Tom MeeusenCorendon-Circus06:19
66.David de La CruzTeam Ineos06:39
67.Clément CariseyIsrael Cycling Academy06:52
68.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles07:52
69.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy08:36
70.Michiel StockmanTarteletto-Isorex09:09
71.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
72.Thijs AertsTelenet Fidea Lions
73.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles09:54
74.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team12:32
75.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team12:43
76.Roy JansCorendon-Circus12:47
77.Jakub MareczkoCCC Team12:49
78.Corné van KesselTelenet Fidea Lions12:51
79.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
80.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits12:53
81.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
82.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
83.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
84.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
85.Joeri StallaertCorendon-Circus
86.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
87.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
88.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
89.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
90.Stijn DevolderCorendon-Circus
91.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
92.Silvan DillierAG2R La Mondiale
93.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
94.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
95.Frederik FrisonLotto Soudal
96.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
97.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
98.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy13:19
99.Justin JulesWallonie-Bruxelles14:39
100.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole15:16
101.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise15:17
102.Szymon SajnokCCC Team15:23
103.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team
104.Lars BoomRoompot-Charles15:27
105.Angelo TulikTeam Total Direct Energie15:28
106.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie15:32
107.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits17:24
108.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
109.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
110.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
111.Jonas van GenechtenVital Concept-B&B Hotels
112.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions18:19
113.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy18:25
114.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions19:40
115.Nathan HaasKatusha-Alpecin
116.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
117.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team20:00
118.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole22:10
119.Maarten van TrijpCorendon-Circus22:12
120.Benoît VaugrenardGroupama-FDJ22:15
121.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex23:04
122.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles23:13
123.Steff CrasKatusha-Alpecin23:46
124.Damien GaudinTeam Total Direct Energie28:52
125.Pim LigthartTeam Total Direct Energie30:54
126.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex32:46
127.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie33:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: