Tour de Wallonie 2019: etap 1. Sukces Timothy’ego Duponta

Belg Timothy Dupont (Wanty - Gobert) zdobył pierwszy etap 40. wyścigu Tour de Wallonie.

Drugie miejsce zajął Roy Jans (Corendon – Circus), a Jakub Mareczko (CCC Team) przeciął kreskę jako trzeci.

Wyniki 1. etapu VOO-Tour de Wallonie 2019 (2.HC), Le Roeulx - Dottingnies (186,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Timothy DupontWanty-Gobert Cycling Team4:22:44
2.Roy JansCorendon-Circus
3.Jakub MareczkoCCC Team
4.Julien DuvalAG2R La Mondiale
5.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
6.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
7.Tosh van der SandeLotto Soudal
8.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
9.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team
10.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
11.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
12.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits
13.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
14.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
15.Bert van LerbergheCofidis, Solutions Crédits
16.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
17.Corné van KesselTelenet Fidea Lions
18.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
19.Zico WaeytensCofidis, Solutions Crédits
20.Loïc ChetoutCofidis, Solutions Crédits
21.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
22.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
23.Arnaud DemareGroupama-FDJ
24.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
25.Lionel TaminiauxWallonie-Bruxelles
26.Tom MeeusenCorendon-Circus
27.Willie SmitKatusha-Alpecin
28.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
29.Romain CardisTeam Total Direct Energie
30.Nico DenzAG2R La Mondiale
31.Dorian GodonAG2R La Mondiale
32.Elmar ReindersRoompot-Charles
33.Floris GertsTarteletto-Isorex
34.Aurélien Paret-peintreAG2R La Mondiale
35.Quinten HermansTelenet Fidea Lions
36.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
37.Senne LeysenRoompot-Charles
38.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
39.Szymon SajnokCCC Team
40.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
41.Philipp WalslebenCorendon-Circus
42.Michiel StockmanTarteletto-Isorex
43.Abram StockmanTarteletto-Isorex
44.Fabien DoubeyWanty-Gobert Cycling Team
45.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
46.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
47.Nikolas MaesLotto Soudal
48.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
49.Nicolas CleppeTelenet Fidea Lions
50.Joeri StallaertCorendon-Circus
51.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
52.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
53.Tom WirtgenWallonie-Bruxelles
54.Chris LawlessTeam Ineos
55.Stijn SteelsRoompot-Charles
56.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
57.Thijs AertsTelenet Fidea Lions
58.David de La CruzTeam Ineos
59.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
60.Cyril GautierVital Concept-B&B Hotels
61.Diego RosaTeam Ineos
62.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
63.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
64.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
65.Jelle VanendertLotto Soudal
66.Jérôme BaugniesWanty-Gobert Cycling Team
67.Ludwig de WinterWanty-Gobert Cycling Team
68.Eliot LietaerWallonie-Bruxelles
69.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
70.Steff CrasKatusha-Alpecin
71.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
72.Stan DewulfLotto Soudal
73.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
74.Reto HollensteinKatusha-Alpecin
75.Christian KneesTeam Ineos
76.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
77.Miles ScotsonGroupama-FDJ
78.Stijn DevolderCorendon-Circus
79.Niels de RoozeTarteletto-Isorex
80.Dries de BondtCorendon-Circus
81.Benjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
82.Angelo TulikTeam Total Direct Energie
83.Pierre GouaultNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
84.Nathan van HooydonckCCC Team
85.Eddie DunbarTeam Ineos
86.Gijs van HoeckeCCC Team
87.Pierre RollandVital Concept-B&B Hotels
88.Quentin PacherVital Concept-B&B Hotels
89.Baptiste PlanckaertWallonie-Bruxelles
90.Stijn VandenberghAG2R La Mondiale
91.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
92.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
93.Olivier Le GacGroupama-FDJ
94.Silvan DillierAG2R La Mondiale
95.Lars BoomRoompot-Charles
96.Oscar RiesebeekRoompot-Charles
97.Huub DuijnRoompot-Charles
98.Paweł BernasCCC Team
99.Jordi van DingenenTarteletto-Isorex
100.Filippo GannaTeam Ineos
101.Thomas BoudatTeam Total Direct Energie
102.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
103.Brent van MoerLotto Soudal
104.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
105.Clément CariseyIsrael Cycling Academy
106.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
107.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
108.Toon AertsTelenet Fidea Lions
109.Julien AntomarchiNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
110.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
111.Frederik FrisonLotto Soudal
112.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex
113.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
114.Jonas van GenechtenVital Concept-B&B Hotels
115.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
116.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy00:26
117.Kamil GradekCCC Team00:40
118.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy01:01
119.Maarten van TrijpCorendon-Circus06:47
120.Lars van der HaarTelenet Fidea Lions
121.Yentl BekaertTelenet Fidea Lions
122.Christophe MassonNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
123.Samuel LerouxNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
124.Nathan HaasKatusha-Alpecin
125.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
126.Justin JulesWallonie-Bruxelles
127.Benoît VaugrenardGroupama-FDJ
128.Damien GaudinTeam Total Direct Energie11:28
129.Julien van Den BrandeTarteletto-Isorex15:22
130.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
131.Tom DerniesNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
132.Pim LigthartTeam Total Direct Energie

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: