Daniel - odzież kolarska

Tour de France 2019: etap 21 – przekroje/mapki

Zapowiedź 21. etapu Tour de France. 28 lipca: Rambouillet – Paryż (128 km).

Pożegnanie z wyścigiem, parada zwycięzców, ale także sprinterska rozgrywka na Polach Elizejskich.

Paryż finał Tour de France gości od 1975 roku, natomiast miejscowość goszcząca start ostatniego odcinka zmienia się co roku. Jutro kolarze ruszą z Rambouillet, a do Paryża droga prowadzi po delikatnie pofałdowanym terenie. Na 73-kilometrowym odcinku dojazdowym organizatorzy znaleźli nawet dwie górskie premie czwartej kategorii.

Finał obędzie się na znanej rundzie, prezentującej dziedzictwo kulturowe i architektoniczne Paryża. Osiem kółek po 6,8 kilometra to ściganie między Placem Zgody oraz Placem Charlesa de Gaulle'a, podczas którego realizatorzy serwują międzynarodowej publiczności pokaz najpiękniejszych zabytków stolicy Francji. Etap, podobnie jak w ostatnich latach, rozgrywany jest wieczorem, a największy wyścig świata pożegna transmitowana w całości ceremonia podiumowa oraz odbijające się w lustrze Sekwany światła Paryża.

Premie górskie na trasie
Côte de Saint-Remy-les-Chevreuse (34 km – 94 km przed metą; 1,3 km, 6,1%; kat. 4)
Cote de Chateaufort (38 km – 90 km przed metą; 900 m, 4,9%; kat. 4)

Lotna premia
Paryż (89,5 km)

Start honorowy do etapu o godz. 18:05, start ostry o godz. 18:10 po 3-kilometrowym odcinku neutralnym. Planowany finisz: 21:10-21:29.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: