Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) wygrał po wspinaczce do ośrodka narciarskiego Val Thorens dwudziesty etap Tour de France.
Włoch, który jako jedyny przyjechał z ucieczki, wyprzedził zawodników Movistar, mistrza świata Alejando Valverde i Mikela Lande.
Lider wyścigu, Egan Bernal (Team Ineos), zajął czwarte miejsce i od zwycięstwa w „Wielkiej Pętli” dzieli go etap na Polach Elizejskich.
Załamanie pogody w Alpach i związane z tym osuwiska ziemne spowodowały, że ostatni górski odcinek został skrócony do 59 kilometrów i jednego podjazdu do Val Thorens (33,4 km, 5,5%, kat. HC), usytuowanego na wysokości 2365 metrów.
Ledwo kolarze wystartowali z Albertville, a już znaleźli się na bardzo długiej, acz dość łagodnej wspinaczce. Z przodu znajdowała się wówczas grupa 29 zawodników, z przewagą 2:31: Elia Viviani (Deceuninck-Quick Step), Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Vincenzo Nibali i Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Nelson Oliveira (Movistar), Omar Fraile, Magnus Cort i Gorka Izagirre (Astana), Alberto Bettiol i Michael Woods (EF Education First), Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Joey Rosskopf (CCC Team), Rui Costa i Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Nicolas Roche (Sunweb), Pierre-Luc Périchon (Cofidis), Jens Keukeleire (Lotto-Soudal), Lilian Calmejane, Niccolo Bonifazio i Anthony Turgis (Total Direct Energie), Ilnur Zakarin i Nils Politt (Katusha-Alpecin), Frederik Backaert i Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Stephen Cummings i Ben King (Dimension Data) oraz Maxime Bouet (Arkéa-Samsic).
W peletonie zabrali się do pracy kolarze Jumbo-Visma, których lider Steven Kruijswijk wciąż miał realne szanse na podium TdF. 20 kilometrów przed metą na czele pozostali Zakarin, Nibali, Gallopin, Woods i Périchon, utrzymując 2 minuty w zapasie.
Peleton systematycznie topniał. Dość szybko odpadł Richie Porte (Trek-Segafredo), a 13,5 kilometra przed metą jego los podzielił Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step). Plan ekipy Jumbo wypalił. W tym samym czasie jadący z przodu Nibali zaatakował po etap. „Rekin z Mesyny” końcowe 8 kilometrów rozpoczął z zapasem minuty.
Z grupy lidera ruszyli się Simon Yates (Mitchelton-Scoot), Warren Barguil (Arkéa-Samsic), Marc Soler i Nairo Quintana (Movistar), jednak tempo Gregora Muhlbergera (Bora-hansgrohe) powstrzymało ich zapędy. Wszyscy jechali na limicie, dlatego do końca zabrakło soczystego ataku. Pomogło to Nibalemu obronić topniejące prowadzenie i tym samym sięgnąć po szósty etap w historii startów włoskiego mistrza w TdF.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 1:51:53 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:10 |
3. | Mikel Landa | Movistar Team | 00:14 |
4. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:17 |
5. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
6. | Rigoberto Uran | EF Education First | 00:23 |
7. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 00:25 |
9. | Wout Poels | Team Ineos | 00:30 |
10. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
11. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 00:46 |
12. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 01:09 |
13. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 01:30 |
14. | Marc Soler | Movistar Team | 01:33 |
15. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:49 |
16. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 01:52 |
17. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 01:56 |
18. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 02:07 |
19. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 02:10 |
20. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
21. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 02:26 |
22. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 03:01 |
23. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
24. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 03:13 |
25. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
26. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 03:17 |
27. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 03:45 |
28. | Andrey Amador | Movistar Team | |
29. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
30. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
31. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 04:10 |
32. | Carlos Verona | Movistar Team | 04:25 |
33. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 04:59 |
34. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Joey Rosskopf | CCC Team | 05:06 |
36. | Michael Woods | EF Education First | |
37. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 05:20 |
38. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 05:54 |
39. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:07 |
40. | Tanel Kangert | EF Education First | |
41. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 07:02 |
42. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
43. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
44. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 07:04 |
45. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 07:14 |
46. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 07:24 |
47. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 08:25 |
48. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 08:27 |
49. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 08:32 |
50. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
51. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
52. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 08:50 |
53. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
54. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 08:53 |
55. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 08:55 |
56. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
57. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
58. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
59. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
60. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
61. | Ben King | Dimension Data | 09:56 |
62. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
63. | Steve Cummings | Dimension Data | |
64. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
65. | Michael Valgren | Dimension Data | 10:10 |
66. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
67. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 10:20 |
68. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 10:26 |
69. | Michael Schar | CCC Team | 10:45 |
70. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:10 |
71. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
72. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
73. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 11:14 |
74. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
75. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
76. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 11:22 |
77. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
78. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
79. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
80. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 12:13 |
81. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
82. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 12:18 |
83. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
84. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 12:46 |
85. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 13:36 |
86. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 13:38 |
87. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 14:30 |
88. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 15:16 |
89. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
90. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
91. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
92. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
93. | Alberto Bettiol | EF Education First | 15:36 |
94. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 15:41 |
95. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 15:49 |
96. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 15:52 |
97. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
98. | Michael Matthews | Team Sunweb | 16:14 |
99. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
100. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
101. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
102. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
103. | Simon Clarke | EF Education First | |
104. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
105. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
106. | Serge Pauwels | CCC Team | |
107. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
108. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 16:34 |
109. | Simon Geschke | CCC Team | 16:50 |
110. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 17:04 |
111. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 17:29 |
112. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 17:32 |
113. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 17:45 |
114. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 17:54 |
115. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
116. | George Bennett | Jumbo-Visma | 18:00 |
117. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
118. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
119. | Tom Scully | EF Education First | |
120. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
121. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
122. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
123. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
124. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
125. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
126. | Chad Haga | Team Sunweb | |
127. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
128. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
129. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
130. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
131. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 18:05 |
132. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 18:38 |
133. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 19:02 |
134. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 20:20 |
135. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
136. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 20:50 |
137. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
138. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
139. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
140. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
141. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
142. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
143. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
144. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
145. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
146. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
147. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
148. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
149. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
150. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
151. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
152. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 20:56 |
153. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
154. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 22:41 |
155. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 23:07 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 79:52:52 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:11 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:31 |
4. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:56 |
5. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 03:45 |
6. | Mikel Landa | Movistar Team | 04:23 |
7. | Rigoberto Uran | EF Education First | 05:15 |
8. | Nairo Quintana | Movistar Team | 05:30 |
9. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:12 |
10. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 07:32 |
11. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 12:05 |
12. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:08 |
13. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 23:29 |
14. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 27:07 |
15. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 29:54 |
16. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 35:49 |
17. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 43:41 |
18. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 44:30 |
19. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 48:32 |
20. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 51:16 |
21. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 56:47 |
22. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 57:35 |
23. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:02:10 |
24. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 1:02:44 |
25. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 1:04:40 |
26. | Wout Poels | Team Ineos | 1:12:05 |
27. | Tanel Kangert | EF Education First | 1:12:16 |
28. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 1:13:16 |
29. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 1:16:09 |
30. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:20:07 |
31. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:20:20 |
32. | Michael Woods | EF Education First | 1:20:40 |
33. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:20:57 |
34. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:22:13 |
35. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 1:22:42 |
36. | Greg van Avermaet | CCC Team | 1:27:11 |
37. | Marc Soler | Movistar Team | 1:34:03 |
38. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 1:36:14 |
39. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 1:36:21 |
40. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:38:12 |
41. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:39:38 |
42. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:40:17 |
43. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:43:42 |
44. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 1:43:48 |
45. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 1:45:38 |
46. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 1:51:01 |
47. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 1:52:09 |
48. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 1:52:15 |
49. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:53:03 |
50. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 1:54:22 |
51. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 1:54:33 |
52. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 1:57:38 |
53. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:58:17 |
54. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 1:58:29 |
55. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:58:35 |
56. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 2:00:39 |
57. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:05:35 |
58. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 2:06:30 |
59. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 2:06:59 |
60. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:10:04 |
61. | Simon Clarke | EF Education First | 2:11:43 |
62. | Ben King | Dimension Data | 2:12:00 |
63. | Simon Geschke | CCC Team | 2:12:34 |
64. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 2:13:37 |
65. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 2:14:15 |
66. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 2:14:18 |
67. | Michael Matthews | Team Sunweb | 2:16:34 |
68. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 2:16:43 |
69. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:18:34 |
70. | Alberto Bettiol | EF Education First | 2:18:46 |
71. | Michael Schar | CCC Team | 2:19:25 |
72. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 2:23:52 |
73. | Joey Rosskopf | CCC Team | 2:26:07 |
74. | Michael Valgren | Dimension Data | 2:27:16 |
75. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 2:27:19 |
76. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 2:28:19 |
77. | Serge Pauwels | CCC Team | 2:31:23 |
78. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 2:32:33 |
79. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:35:10 |
80. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 2:37:35 |
81. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:39:50 |
82. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 2:43:44 |
83. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 2:44:24 |
84. | Gianni Moscon | Team Ineos | 2:46:46 |
85. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 2:48:27 |
86. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 2:48:56 |
87. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:50:45 |
88. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:53:25 |
89. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:54:11 |
90. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 2:54:43 |
91. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 2:56:11 |
92. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 2:57:37 |
93. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 2:58:19 |
94. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 2:59:55 |
95. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 3:00:50 |
96. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 3:00:56 |
97. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 3:01:31 |
98. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 3:02:38 |
99. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 3:04:24 |
100. | Imanol Erviti | Movistar Team | 3:04:34 |
101. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 3:06:54 |
102. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 3:08:49 |
103. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 3:10:40 |
104. | Carlos Verona | Movistar Team | 3:11:23 |
105. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 3:11:32 |
106. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 3:13:07 |
107. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 3:14:55 |
108. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 3:16:50 |
109. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 3:17:08 |
110. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:19:29 |
111. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 3:19:40 |
112. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 3:20:36 |
113. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 3:24:21 |
114. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 3:25:34 |
115. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 3:25:49 |
116. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 3:26:03 |
117. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 3:27:43 |
118. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 3:31:16 |
119. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 3:33:02 |
120. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:34:00 |
121. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 3:35:12 |
122. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 3:37:30 |
123. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 3:43:02 |
124. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 3:44:10 |
125. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 3:44:23 |
126. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 3:44:48 |
127. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 3:46:05 |
128. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 3:46:11 |
129. | Steve Cummings | Dimension Data | 3:48:03 |
130. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 3:52:37 |
131. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:52:42 |
132. | Chad Haga | Team Sunweb | 3:53:48 |
133. | Tom Scully | EF Education First | 3:54:22 |
134. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 3:54:37 |
135. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:54:44 |
136. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:56:45 |
137. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 3:59:48 |
138. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:59:51 |
139. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 4:00:14 |
140. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 4:00:54 |
141. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 4:02:02 |
142. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 4:03:05 |
143. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 4:05:32 |
144. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 4:05:46 |
145. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 4:07:00 |
146. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 4:07:11 |
147. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 4:07:16 |
148. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 4:08:17 |
149. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 4:10:05 |
150. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 4:13:23 |
151. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 4:13:48 |
152. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 4:19:33 |
153. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 4:29:07 |
154. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 4:29:50 |
155. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 4:34:23 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 309 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 224 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 203 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 201 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 198 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 180 |
7. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 157 |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | 149 |
9. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 119 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 116 |
11. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 106 |
12. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 78 |
13. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 78 |
14. | Geraint Thomas | Team Ineos | 77 |
15. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 73 |
16. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 71 |
17. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 71 |
18. | Egan Bernal | Team Ineos | 68 |
19. | Simon Clarke | EF Education First | 66 |
20. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 64 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 86 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 78 |
3. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 74 |
4. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 67 |
5. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 59 |
6. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 59 |
7. | Nairo Quintana | Movistar Team | 58 |
8. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 45 |
9. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 44 |
10. | Mikel Landa | Movistar Team | 42 |
11. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 40 |
12. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 38 |
13. | Geraint Thomas | Team Ineos | 36 |
14. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 33 |
15. | Michael Woods | EF Education First | 31 |
16. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
17. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 30 |
18. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 28 |
19. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
20. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 26 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 79:52:52 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 23:29 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 57:35 |
4. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 1:02:44 |
5. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 1:04:40 |
6. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:20:20 |
7. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:38:12 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 2:06:59 |
9. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 2:13:37 |
10. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 2:32:33 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 239:45:51 | |
2. | Trek-Segafredo | 47:54 | |
3. | Team Ineos | 57:52 | |
4. | EF Education First | 1:25:57 | |
5. | Bora-hansgrohe | 1:29:30 | |
6. | Groupama-FDJ | 1:42:29 | |
7. | Jumbo-Visma | 1:52:55 | |
8. | AG2R La Mondiale | 2:07:29 | |
9. | UAE Team Emirates | 2:09:35 | |
10. | Astana Pro Team | 2:27:17 | |
11. | Mitchelton-Scott | 2:32:34 | |
12. | Deceuninck-Quick Step | 3:15:42 | |
13. | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:49:46 | |
14. | CCC Team | 4:00:54 | |
15. | Bahrain-Merida | 4:07:53 | |
16. | Dimension Data | 4:12:27 | |
17. | Cofidis, Solutions Crédits | 4:20:22 | |
18. | Team Arkéa Samsic | 4:20:51 | |
19. | Team Sunweb | 4:43:58 | |
20. | Lotto Soudal | 5:58:51 | |
21. | Team Total Direct Energie | 7:00:04 | |
22. | Katusha-Alpecin | 7:31:30 |
Pio
27 lipca 2019, 17:21 o 17:21
Fatalny poziom ciekawego wyścigu. Zwycięzca bez wygranego etapu i tylko mocny na 2 etapach. Froome i Dimoulen spokojnie by tu mieli 1 i 2 miejsce.
dragosani
27 lipca 2019, 18:27 o 18:27
Czyli jak, by wygrać TdF wystarczy być mocnym na 3 etapach?
Bernal kończył najtrudniejsze etapy w ścisłej czołówce, nikt nie potrafił go zmęczyć i gdyby był “mocny tylko na 2 etapach” to skończyłby w okolicach osiemdziesiątego miejsca.
Xedron
28 lipca 2019, 16:58 o 16:58
Cytując klasyk: “fatalny to ty jesteś”.
Pio
27 lipca 2019, 17:23 o 17:23
Szykuje się kilka lat pojedynków Bernala z Carapazem. Kibicuje Ekwadorczykowi że względu na widowiskowy styl jazdy.
Maciej
27 lipca 2019, 20:34 o 20:34
Nic się nie szykuje,carapaz od następnego sezonu przechodzi do ineos,więc będą jeździli w różnych wyścigach,albo ewentualnie jeden będzie pomocnikiem drugiego,swoją drogą powinni chyba wprowadzić coś na kształt kolarskiego salary cup,bo to kupowanie wszystkich najlepszych przez ineos prowadzi do nudnej dominacji
Pio
28 lipca 2019, 07:47 o 07:47
Do Movistaru miał iść.
Pio
28 lipca 2019, 07:50 o 07:50
Tzn. Miał zostać w Movistarze.
nindustrialny zbanowany do nie wiem kiedy
27 lipca 2019, 21:56 o 21:56
Salary CAP
ww
28 lipca 2019, 00:38 o 00:38
Movistar na wielu wyścigach miał lepszy skład niż SKy a nic z tego nie wychodziło, Sky to nie tylko pieniądze ale też pełne poświęcenie dla nadrzędnego celu jakim jest zwycięstwo w GC
cHarlie
28 lipca 2019, 01:35 o 01:35
Jaką poezję uprawia Landa? Bo gdy zaatakował na końcu to Baranowski krzyczał “poeta! poeta!”