Tour de France 2019. Thibaut Pinot poza wyścigiem

Thibaut Pinot

Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) wycofał się z Tour de France. Francuz, piąty kolarz klasyfikacji generalnej, z trasy zszedł na początku 19. etapu.

29-letni zawodnik na podjeździe Montee Aussios podjechał do lekarza wyścigu, który chwilę później opatrywał jego kolano i udo. Pinot nie uczestniczył w kraksie, ale wyraźnie miał problemy z utrzymaniem się w grupie.

Francuz, zwycięzca etapu z metą na Col du Tourmalet, w klasyfikacji generalnej był piąty i walczył o zwycięstwo w wyścigu. Do prowadzącego Juliana Alaphilippe'a tracił 1:50. Na etapie 19., prowadzącym przez Col d'Iseran do stacji narciarskiej Tignes, miał atakować miejsce na podium.

Pinota eskortowali koledzy, Rudy Molard i Anthony Roux, ale lider zespołu Groupama-FDJ nie był w stanie kontynuować rywalizacji i ze łzami w oczach wsiadł do samochodu ekipy.

Zespół za pomocą serwisu społecznościowego Twitter poinformował, że Pinot już po 18. etapie narzekał na bliżej niezidentyfikowane problemy z mięśniami, a jego stan nie poprawił się na tyle by kontynuować rywalizację.

Dla francuskiego kolarza to drugi taki przypadek podczas trzytygodniowych zmagań. W 2018 roku, na 19. etapie Giro d'Italia, Pinota pokonała gorączka i odwodnienie, przez co nie zdołał obronić zajmowanego przed etapem trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Simoni

  26 lipca 2019, 17:10 o 17:10

  Nie no... ten to ma pecha...

 2. Q

  26 lipca 2019, 17:32 o 17:32

  Szkoda to.
  Na ES kilka razy mówili że Pinot jako jedyny z czołówki nie poddał się kontroli antydopingowej, po którymś z ostatnich etapów.

 3. MarcinPSG

  26 lipca 2019, 18:01 o 18:01

  Nie, że się nie poddał kontroli tylko Groupamy Fdj jako jedynej nie skontrolowano.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: