Nairo Quintana (Movistar Team) wygrał w alpejskiej stacji Valloire osiemnasty odcinek Tour de France.
Kolumbijczyk po udanej ucieczce wyprzedził Romaina Bardeta (AG2R La Mondiale) i Alexeya Lutsenkę (Astana).
Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) obronił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na pozycję wicelidera wyszedł Egan Bernal (Team Ineos).
Pierwszy dzień na alpejskich drogach prowadził na dystansie 208 kilometrów przez trzy dwutysięczniki. Z ostatniej przełęczy, Galibier, do mety w stacji narciarskiej Valloire, było 19 kilometrów.
Ucieczka zawiązała się około 40 kilometra, gdy oderwali się Dylan Van Baarle (Team Ineos), Max Richeze (Deceuninck-Quick Step), Romain Bardet, Mikaël Chérel i Matthias Frank (AG2R-La Mondiale), Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Matthieu Ladagnous (Groupama-FDJ), Nairo Quintana, Andrey Amador i Carlos Verona (Movistar), Gorka Izagirre i Alexey Lutsenko (Astana), Amund Groendahl Jansen i Mike Teunissen (Jumbo-Visma), Alberto Bettiol i Michael Woods (EF Education First), Adam Yates, Daryl Impey i Chris Juul Jensen (Mitchelton-Scott), Greg Van Avermaet, Simon Geschke i Serge Pauwels (CCC), Sergio Henao (UAE Team Emirates), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Nikias Arndt i Lennard Kämna (Sunweb), Pierre-Luc Périchon i Stéphane Rossetto (Cofidis), Tiesj Benoot, Jasper De Buyst i Tim Wellens (Lotto-Soudal), Paul Ourselin (Total Direct Energie), Nils Politt (Katusha-Alpecin) oraz Amaël Moinard (Arkéa-Samsic).
W 34-osobowej grupie nie było kolarzy zagrażających liderowi, stosunkowo blisko znajdował się jedynie Nairo Quintana, który do Juliana Alaphilippe’a tracił 9:30.
Różnica rosła dość szybko, już przed Col de Vars (82,5 km; 9,3 km, 7,5%; kat. 1) sięgnęła 6 minut, by na górskiej premii sięgnąć 7:30.
Na dojeździe do Col d’Izoard (75 km przed metą; 14,1 km, 7,3%; kat. HC) z czołówki odskoczyli Van Avermaet i Bernard. Dwójka zyskała nawet 2 minuty, lecz na podejściu osłabł Belg, a pod sam koniec wspinaczki Francuza doszli Bardet, Caruso, Quintana, Lutsenko, Woods, A.Yates, Pauwels, Kämna i Benoot.
Z tyłu przycisnęła ekipa Movistar, co sprawiło, że w grupie lidera zostało mniej 20 zawodników, a strata stopniała do 5:15.
Kolarze byli już bardzo zmęczeni, a wciąż czekała na nich jeszcze jedna wielka przeszkoda. Po zjeździe z Izoard w ucieczce nadal jechali Caruso, Bardet, Bernard, A. Yates, Woods, Quintana, Lutsenko, Pauwels, Kämna, Chérel, Van Avermaet, Geschke, Amador, Benoot, Wellens i Van Baarle. Grupa lidera również powiększyła się, ale np. Michał Kwiatkowski, który odpadł gdy przyspieszył Movistar, więcej do niej nie powrócił.
Początkowo na Col du Galibier (19 km przed metą; 23 km, 5,1%; kat. HC) tempo narzucał Team Ineos, natomiast z przodu bardzo aktywnie jechał Lutsenko, Quintana przyspieszył raz, za to skutecznie, wychodząc na samotne prowadzenie 7,5 kilometra przed górską premią. Kolumbijczyk nie tylko zaczął zyskiwać nad próbującym dogonić go Bardetem, ale również, do 6 minut, nad grupą lidera.
Niecałe 3 kilometry przed końcem podjazdu zaatakował Egan Bernal, a na ostatnim kilometrze również drugi kolarz z Team Ineos Geraint Thomas. Brytyjczykowi nie udało się odskoczyć, ale od grupki opadł Julian Alaphilippe.
Bernal zjazd do mety rozpoczął pół minuty przed grupą Thomas, lider wyścigu tracił kilkanaście sekund więcej. Francuz szybko odrobił do grupy, która na metę przyjechała 32 sekundy po Kolumbijczyku z Ineos.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nairo Quintana | Movistar Team | 5:34:15 |
2. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 01:35 |
3. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 02:28 |
4. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 02:58 |
5. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 03:00 |
6. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 04:46 |
7. | Michael Woods | EF Education First | |
8. | Egan Bernal | Team Ineos | |
9. | Serge Pauwels | CCC Team | |
10. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 05:18 |
11. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
13. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
14. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
15. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
16. | Mikel Landa | Movistar Team | |
17. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
18. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 05:43 |
19. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:16 |
20. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:47 |
21. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 07:24 |
22. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 08:22 |
23. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 08:53 |
24. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 10:12 |
25. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 10:23 |
26. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 10:57 |
27. | George Bennett | Jumbo-Visma | 10:58 |
28. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 12:27 |
29. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
30. | Simon Geschke | CCC Team | 13:11 |
31. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
32. | Greg van Avermaet | CCC Team | 13:21 |
33. | Tanel Kangert | EF Education First | |
34. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 13:41 |
35. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 13:55 |
36. | Marc Soler | Movistar Team | 14:01 |
37. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 15:17 |
38. | Wout Poels | Team Ineos | 16:32 |
39. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:53 |
40. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 19:25 |
41. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 20:36 |
42. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 20:47 |
43. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
44. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 21:24 |
45. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 22:25 |
46. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
47. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 22:40 |
48. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
49. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
50. | Ben King | Dimension Data | |
51. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
52. | Michael Schar | CCC Team | |
53. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
54. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
55. | Michael Valgren | Dimension Data | |
56. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
57. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
58. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
59. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
60. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 23:08 |
61. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 23:54 |
62. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 25:36 |
63. | Chad Haga | Team Sunweb | 25:46 |
64. | Carlos Verona | Movistar Team | |
65. | Andrey Amador | Movistar Team | |
66. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
67. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
68. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
69. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 25:52 |
70. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 28:02 |
71. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 28:06 |
72. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 28:07 |
73. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
74. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
75. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
76. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
77. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 29:04 |
78. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 29:23 |
79. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 29:25 |
80. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
81. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 29:32 |
82. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 29:42 |
83. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 29:49 |
84. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
85. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
86. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 29:59 |
87. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
88. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
89. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
90. | Simon Clarke | EF Education First | |
91. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
92. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
93. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
94. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
95. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
96. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
97. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
98. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
99. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
100. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
101. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
102. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
103. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
104. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
105. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
106. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
107. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
108. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
109. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 32:54 |
110. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
111. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
112. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
113. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
114. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
115. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
116. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
117. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
118. | Tom Scully | EF Education First | |
119. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
120. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
121. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
122. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
123. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
124. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
125. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
126. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
127. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
128. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
129. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
130. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
131. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
132. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
133. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
134. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
135. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
136. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
137. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
138. | Steve Cummings | Dimension Data | 33:30 |
139. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 33:41 |
140. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
141. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
142. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
143. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
144. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 33:46 |
145. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 34:46 |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
147. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
148. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
149. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 34:51 |
150. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 35:24 |
151. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 35:47 |
152. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 36:36 |
153. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
154. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
155. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
156. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 42:02 |
DNS | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
DNS | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 75:18:49 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 01:30 |
3. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:35 |
4. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:47 |
5. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 01:50 |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 02:14 |
7. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:54 |
8. | Mikel Landa | Movistar Team | 04:54 |
9. | Rigoberto Uran | EF Education First | 05:33 |
10. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 05:58 |
11. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 06:30 |
12. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 07:47 |
13. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 15:11 |
14. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 16:21 |
15. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 17:00 |
16. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 18:37 |
17. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:43 |
18. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 23:39 |
19. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 34:23 |
20. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 35:52 |
21. | George Bennett | Jumbo-Visma | 36:13 |
22. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 36:27 |
23. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 42:30 |
24. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 45:45 |
25. | Greg van Avermaet | CCC Team | 47:13 |
26. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 48:18 |
27. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 49:35 |
28. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 49:41 |
29. | Tanel Kangert | EF Education First | 56:46 |
30. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 58:26 |
31. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 1:03:23 |
32. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 1:03:50 |
33. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 1:05:40 |
34. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:06:27 |
35. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:06:42 |
36. | Michael Woods | EF Education First | 1:07:37 |
37. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:10:48 |
38. | Wout Poels | Team Ineos | 1:11:25 |
39. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 1:11:44 |
40. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 1:13:09 |
41. | Marc Soler | Movistar Team | 1:17:09 |
42. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:18:05 |
43. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:18:46 |
44. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 1:21:27 |
45. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:21:56 |
46. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:23:52 |
47. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 1:27:39 |
48. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:29:39 |
49. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 1:31:12 |
50. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 1:31:34 |
51. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 1:31:42 |
52. | Simon Clarke | EF Education First | 1:31:45 |
53. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:35:54 |
54. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:36:45 |
55. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 1:37:12 |
56. | Simon Geschke | CCC Team | 1:40:23 |
57. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 1:40:34 |
58. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 1:40:54 |
59. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 1:43:20 |
60. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 1:43:30 |
61. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 1:44:40 |
62. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:44:45 |
63. | Michael Matthews | Team Sunweb | 1:44:59 |
64. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 1:45:52 |
65. | Alberto Bettiol | EF Education First | 1:47:49 |
66. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:48:57 |
67. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
68. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 1:51:04 |
69. | Ben King | Dimension Data | 1:52:41 |
70. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:52:42 |
71. | Michael Valgren | Dimension Data | 1:53:22 |
72. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:53:44 |
73. | Serge Pauwels | CCC Team | 1:56:03 |
74. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 1:59:10 |
75. | Michael Schar | CCC Team | 2:00:43 |
76. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:00:47 |
77. | Gianni Moscon | Team Ineos | 2:02:12 |
78. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 2:06:21 |
79. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 2:06:23 |
80. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:08:27 |
81. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 2:08:31 |
82. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:08:51 |
83. | Joey Rosskopf | CCC Team | 2:11:32 |
84. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:12:57 |
85. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 2:13:11 |
86. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 2:17:50 |
87. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 2:18:01 |
88. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:20:45 |
89. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 2:20:55 |
90. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 2:22:20 |
91. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 2:23:00 |
92. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2:24:26 |
93. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 2:24:54 |
94. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 2:24:58 |
95. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:26:10 |
96. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 2:26:33 |
97. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 2:28:28 |
98. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 2:29:07 |
99. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 2:29:24 |
100. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 2:30:41 |
101. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:31:55 |
102. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:34:33 |
103. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 2:35:06 |
104. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 2:35:35 |
105. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 2:37:05 |
106. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 2:37:53 |
107. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:39:46 |
108. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 2:41:29 |
109. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:42:16 |
110. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 2:42:50 |
111. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:44:35 |
112. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 2:45:01 |
113. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 2:45:21 |
114. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 2:48:28 |
115. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:48:41 |
116. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 2:49:32 |
117. | Carlos Verona | Movistar Team | 2:51:37 |
118. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 2:51:54 |
119. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 2:53:02 |
120. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 2:55:39 |
121. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 2:59:45 |
122. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 3:01:18 |
123. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:01:51 |
124. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 3:02:32 |
125. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 3:03:04 |
126. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 3:05:49 |
127. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 3:05:59 |
128. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 3:07:11 |
129. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 3:09:14 |
130. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 3:09:54 |
131. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:09:56 |
132. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 3:11:24 |
133. | Chad Haga | Team Sunweb | 3:12:04 |
134. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:12:22 |
135. | Tom Scully | EF Education First | 3:12:38 |
136. | Steve Cummings | Dimension Data | 3:14:23 |
137. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 3:15:40 |
138. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 3:17:22 |
139. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 3:22:36 |
140. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 3:22:56 |
141. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 3:23:07 |
142. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 3:23:12 |
143. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:23:24 |
144. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 3:23:43 |
145. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 3:23:48 |
146. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 3:24:02 |
147. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:24:53 |
148. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 3:25:12 |
149. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 3:25:31 |
150. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 3:26:24 |
151. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 3:26:33 |
152. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 3:30:49 |
153. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 3:34:59 |
154. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 3:35:41 |
155. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 3:49:49 |
156. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:49:52 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 309 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 224 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 203 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 201 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 198 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 180 |
7. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 157 |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | 149 |
9. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 119 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 116 |
11. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 106 |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 93 |
13. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 78 |
14. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 78 |
15. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 73 |
16. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 71 |
17. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 71 |
18. | Simon Clarke | EF Education First | 66 |
19. | Geraint Thomas | Team Ineos | 66 |
20. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 64 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 86 |
2. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 74 |
3. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 60 |
4. | Nairo Quintana | Movistar Team | 58 |
5. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 50 |
6. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 45 |
7. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 38 |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 33 |
9. | Michael Woods | EF Education First | 31 |
10. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
11. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 29 |
12. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 28 |
13. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
14. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 26 |
15. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 24 |
16. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 24 |
17. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 22 |
18. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 20 |
19. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 20 |
20. | Simon Geschke | CCC Team | 18 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 75:20:19 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 17:07 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 48:11 |
4. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 56:56 |
5. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 1:02:20 |
6. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 1:09:18 |
7. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:22:22 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:28:09 |
9. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 1:42:00 |
10. | Gianni Moscon | Team Ineos | 2:00:42 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 226:02:13 | |
2. | Trek-Segafredo | 20:38 | |
3. | EF Education First | 59:11 | |
4. | Team Ineos | 1:00:27 | |
5. | Groupama-FDJ | 1:05:31 | |
6. | Bora-hansgrohe | 1:11:08 | |
7. | Jumbo-Visma | 1:24:25 | |
8. | UAE Team Emirates | 1:27:48 | |
9. | AG2R La Mondiale | 1:35:32 | |
10. | Mitchelton-Scott | 1:58:56 | |
11. | Astana Pro Team | 2:00:01 | |
12. | Deceuninck-Quick Step | 2:31:08 | |
13. | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:46:28 | |
14. | CCC Team | 2:57:31 | |
15. | Dimension Data | 3:02:08 | |
16. | Team Sunweb | 3:19:34 | |
17. | Cofidis, Solutions Crédits | 3:37:18 | |
18. | Bahrain-Merida | 3:42:01 | |
19. | Team Arkéa Samsic | 3:49:59 | |
20. | Lotto Soudal | 4:36:48 | |
21. | Team Total Direct Energie | 5:32:22 | |
22. | Katusha-Alpecin | 6:13:59 |
Pio
25 lipca 2019, 17:24 o 17:24
Etap fatalny. Oglądałem cały i nie wiem jak na nim nie zasnąłem. Byłem przekonany, że pójdą ataki na Col’d Izoard (Movistar xD), a na Galibier to już byłem pewny tak samo jak śmierci. Tymczasem liderzy jechali jak na wycieczce. Czy kierownicy ekip nie widzieli, że Allaphillipe puszcza koło pod koniec Izoard?! Bo nie rozumiem tej pasywnej jazdy. Jutro jak nie zaatakują na HC a dopiero na ostatnim podjeździe, to bez kitu ten Alaphillipe wygra wyścig. Niestety pewnie skończy się tak, że wygra SKY/INEOS. Oby tylko BERNAL, a nie THOMAS… “DZIELNYMI” Francuzi nadal pozostaną DZIELNYMI :(.
kuna
25 lipca 2019, 17:55 o 17:55
no to alaphillipe wygra,co w tym złego?
Ojciec Franka
25 lipca 2019, 19:38 o 19:38
Etap na przetrwanie. Może zwyczajnie było zbyt trudno, by zaatakować? Może nie mieli siły? Nie pamiętasz tego z Giro sprzed kilku lat? Im było trudniej, tym więcej etapów dojechanych na remis. Dodatkowo mają w głowie, że przed nimi jeszcze dwa etapy. Nie sztuka się wystrzelać.
Pio
25 lipca 2019, 17:25 o 17:25
Kwiatkowski – żenada. Albo totalny brak formy albo jakiś foch na INEOS. Inaczej nie da się wytłumaczyć tego, że nie dojechał jak Castroviejo do liderów.
taki tam
25 lipca 2019, 18:25 o 18:25
Michał trenuje przed TdP :))
Przecież ma tylko tydzień przerwy….ma być zupełnie ujechany na ważny wyścig???
Wlada
25 lipca 2019, 17:43 o 17:43
Denerwująca taktyka Movistaru. Kasowali atak swojego zawodnika, przez co zamiast drugi z niewielką stratą do Alaphilippa i realną szansą na wygranie wyścigu jest 7. Podobnie zachowywali się na Tourmalet, jak Quintana miał kryzys ,zaczęli nadawać mocne tempo, przez co zwiększyli jego stratę.
Wczoraj i dzisiaj zaskakująco dobra jazda CCC , obawiałam się że spuchną, a tu miła niespodzianka!
kuna
25 lipca 2019, 18:00 o 18:00
co ty za bzdury wypisujesz?na tourmalet to quintana nie powiedział że nie ma już siły,gdy tylko moviestary się zorientowali że nairo został soler przestał ciągnąć i został do pomocy
Wlada
26 lipca 2019, 16:05 o 16:05
Wyrzykowski właśnie powiedział, że podobno mówił. Poza tym jak Nairo całkowicie odpadł po przyśpieszeniu kolegów, a Soler odbił i spłynął po skończonej pracy,to potem jechał dopiero z Nairo. Piszę, co widziałam na ekranie. Czy Movistarowcy nie oglądali telewizji?
Wlada
25 lipca 2019, 18:00 o 18:00
Denerwująca taktyka Movistaru, gdyby tak zaciekle nie kasowali swojego zawodnika, mieli by teraz Quintanę na 2 pozycji, a nie na 7.
Podobnie było na Tourmalet, jak Nairo miał kryzys, zaczęli nadawać szybkie tempo, przez co zwiększyli jego straty. Sądziłam, że Landa zaatakuje, ale nic z tego.
Dobre 2 etapy CCC, obawiałam się że spuchną, a tu miła niespodzianka.
Andrzej
25 lipca 2019, 18:21 o 18:21
Greg van Avermaet dostał czerwony numer dla najbardziej walecznego. Brawo. Nikt nie powie że się nie stara. W ogóle widoczne CCC. Szkoda, że Wiśniowski się nie pokazal… no ale Tour jeszcze się nie skończył 😉
Q
25 lipca 2019, 19:36 o 19:36
Nie no, jutro to już na pewno JA straci lidera 🙂 Dzięki niemu wyścig zrobił się ciekawy. Poza tym piękne góry w tej Francji, jest co oglądać.
Mcjs
25 lipca 2019, 20:59 o 20:59
Czemu Nairo zakrwawił koszulkę? Przyciął się zamkiem, ktoś coś wie?
TomAsz
25 lipca 2019, 21:21 o 21:21
Zabrudził się żelem.
Pozdro
25 lipca 2019, 21:13 o 21:13
Kwiato byłby teraz na miejscu Alaphilippa, gdyby po zdobyciu MŚ nie odbiła mu woda sodowa i nie odszedł za kasą do Sky.
Q
25 lipca 2019, 22:00 o 22:00
Kwiato pewnie chciałby mieć taką przygodę z tdf jaką przeżywa teraz Alafilip..