Włoch Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) pierwszy zameldował się w Gap na mecie siedemnastego etapu Tour de France.
Mistrz Europy wyprzedził Kaspera Asgreena (Deceuninck-Quick Step), a po trzecie miejsce zafiniszował Greg van Avermaet (CCC Team).
W klasyfikacji wyścigu nie zaszły ważne zmiany, na prowadzeniu pozostaje Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).
Kolejny odcinek prowadził na dystansie 200 kilometrów, wśród lawendowych pól Prowansji w kierunku Alp. Teren wymagający nie był, jedynie 14 kilometrów przed metą rozpoczynał się podjazd na górską premię 3. kategorii.
Dynamiczny początek etapu zakończył się odjazdem w składzie Greg van Avermaet i Michael Schär (CCC Team), Daniel Oss i Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Alexis Gougeard (Ag2r La Mondiale), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Nelson Oliveira (Movistar), Omar Fraile i Gorka Izagirre (Astana), Simon Clarke i Tom Scully (EF Education First), Chris Juul-Jensen i Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Sven Erik Bystrom, Rui Costa, Sergio Henao i Vegard Stake Laengen (UAE Team Emirates), Bauke Mollema, Thomas Skujins i Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Nicolas Roche (Team Sunweb), Natnael Berhane, Jesús Herrada, Anthony Pérez i Pierre-Luc Périchon (Cofidis), Thomas De Gendt i Jens Keukeleire (Lotto-Soudal), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Xandro Meurisse i Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert) oraz Edvald Boasson Hagen i Ben King (Dimension Data).
Żaden z 33 głodnych zwycięstwa kolarzy nie zagrażał liderowi, dlatego łatwo budowali przewagę. Na półmetku przebiła 10 minut i dalej rosła. Po wczorajszych upałach tym razem nie było tak gorąco, co więcej, rozgrzane ciała zmoczył nawet deszcz.
Ostatnie 40 kilometrów to już były próby oderwania się z ucieczki. Najpierw odskoczyli Van Avermaet, Oss, Asgreen, Izagirre, Scully, Trentin, Stake Laengen, Skujins, Périchon i King, następnie z tej grupy odpadli Stake Laengen, Scully i King.
14 kilometrów przed metą, na początku Col de la Sentinelle (8,5 km przed metą; 5,2 km; 5,4%), zaatakował mistrz Europy i nie niepokojony błyskawicznie zyskał znaczną przewagę. Trentina próbował dojść tylko Périchon, ale był od Włocha słabszy.
Tempo z tyłu siadło, a Périchona wyprzedził Asgreen. Trentin w tej samej chwili mknął już do mety, po nagrodę za etapowe zwycięstwo.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 4:21:36 |
2. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:37 |
3. | Greg van Avermaet | CCC Team | 00:41 |
4. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
5. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
6. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
7. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 00:44 |
8. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 00:50 |
9. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
10. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 00:55 |
11. | Simon Clarke | EF Education First | 01:23 |
12. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
13. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 01:26 |
14. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
15. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 01:35 |
16. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 01:44 |
17. | Ben King | Dimension Data | 02:53 |
18. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
19. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
20. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
21. | Michael Schar | CCC Team | |
22. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
23. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 03:00 |
24. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 03:02 |
25. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:55 |
26. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
27. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 05:49 |
28. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
29. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 06:59 |
30. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 08:04 |
31. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
32. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
33. | Tom Scully | EF Education First | 09:23 |
34. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 20:10 |
35. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
37. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
38. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
39. | Egan Bernal | Team Ineos | |
40. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
41. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
42. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
43. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
44. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
45. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
46. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
47. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
48. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
49. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
50. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
51. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
52. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
53. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
54. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
55. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
56. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
57. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
58. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
59. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
60. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
61. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
62. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
63. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
64. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
65. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
66. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
67. | Tanel Kangert | EF Education First | |
68. | Mikel Landa | Movistar Team | |
69. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
70. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
71. | Carlos Verona | Movistar Team | |
72. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
73. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
74. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
75. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
76. | Michael Woods | EF Education First | |
77. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
78. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
79. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
80. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
81. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
82. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
83. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
84. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
85. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
86. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
87. | Wout Poels | Team Ineos | |
88. | Serge Pauwels | CCC Team | |
89. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
90. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
91. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
92. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
93. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
94. | Michael Valgren | Dimension Data | |
95. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
96. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
97. | Steve Cummings | Dimension Data | |
98. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 23:09 |
99. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 24:02 |
100. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
101. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 24:30 |
102. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 24:38 |
103. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
104. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 25:13 |
105. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 25:55 |
106. | Luke Rowe | Team Ineos | |
107. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
108. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
109. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
110. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
111. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
112. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
113. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
114. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
115. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
116. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
117. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
118. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
119. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
120. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
121. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
122. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
123. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
124. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
125. | Marc Soler | Movistar Team | |
126. | Andrey Amador | Movistar Team | |
127. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
128. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
129. | Simon Geschke | CCC Team | |
130. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 26:27 |
131. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
132. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 26:34 |
133. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
134. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
135. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
136. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
137. | Chad Haga | Team Sunweb | |
138. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
139. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
140. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
141. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
142. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
143. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
144. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
145. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
146. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
147. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
148. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
149. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
150. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
151. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
152. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
153. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
154. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 27:45 |
155. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
156. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
157. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 30:05 |
158. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
159. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
160. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
DNS | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
DNS | Cees Bol | Team Sunweb |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 69:39:16 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:35 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:47 |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 01:50 |
5. | Egan Bernal | Team Ineos | 02:02 |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 02:14 |
7. | Mikel Landa | Movistar Team | 04:54 |
8. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 05:00 |
9. | Rigoberto Uran | EF Education First | 05:33 |
10. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 06:30 |
11. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 07:22 |
12. | Nairo Quintana | Movistar Team | 09:30 |
13. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 11:08 |
14. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 11:39 |
15. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 12:06 |
16. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 13:42 |
17. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 14:15 |
18. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 15:33 |
19. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 18:25 |
20. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 27:09 |
21. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 27:33 |
22. | George Bennett | Jumbo-Visma | 30:33 |
23. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 32:17 |
24. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 34:11 |
25. | Greg van Avermaet | CCC Team | 39:10 |
26. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 39:23 |
27. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 40:59 |
28. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 41:42 |
29. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 44:02 |
30. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 46:01 |
31. | Tanel Kangert | EF Education First | 48:43 |
32. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 48:55 |
33. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 51:17 |
34. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 51:21 |
35. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 52:41 |
36. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 53:24 |
37. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 53:26 |
38. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 53:51 |
39. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 59:18 |
40. | Wout Poels | Team Ineos | 1:00:11 |
41. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:01:24 |
42. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:01:28 |
43. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:01:37 |
44. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 1:06:31 |
45. | Simon Clarke | EF Education First | 1:07:04 |
46. | Michael Woods | EF Education First | 1:08:09 |
47. | Marc Soler | Movistar Team | 1:08:26 |
48. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:11:23 |
49. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 1:12:10 |
50. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 1:13:47 |
51. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 1:14:27 |
52. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 1:15:53 |
53. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 1:18:16 |
54. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:19:23 |
55. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 1:19:50 |
56. | Michael Matthews | Team Sunweb | 1:20:18 |
57. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:20:38 |
58. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 1:23:05 |
59. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 1:23:32 |
60. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:24:26 |
61. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:26:08 |
62. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:26:12 |
63. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 1:27:18 |
64. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 1:27:24 |
65. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:28:01 |
66. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:30:11 |
67. | Alberto Bettiol | EF Education First | 1:30:27 |
68. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:32:24 |
69. | Simon Geschke | CCC Team | 1:32:30 |
70. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:33:16 |
71. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 1:34:29 |
72. | Ben King | Dimension Data | 1:35:19 |
73. | Michael Valgren | Dimension Data | 1:36:00 |
74. | Gianni Moscon | Team Ineos | 1:37:31 |
75. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:41:15 |
76. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 1:41:40 |
77. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 1:41:53 |
78. | Michael Schar | CCC Team | 1:43:21 |
79. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:43:46 |
80. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 1:43:50 |
81. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 1:46:05 |
82. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 1:46:57 |
83. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:48:16 |
84. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 1:50:14 |
85. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 1:53:20 |
86. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 1:53:22 |
87. | Joey Rosskopf | CCC Team | 1:54:10 |
88. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:56:04 |
89. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:56:14 |
90. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 1:56:35 |
91. | Serge Pauwels | CCC Team | |
92. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 1:58:57 |
93. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 2:04:26 |
94. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 2:04:43 |
95. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 2:05:39 |
96. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 2:05:53 |
97. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 2:06:34 |
98. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:06:57 |
99. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 2:07:02 |
100. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:07:14 |
101. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 2:07:30 |
102. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:08:48 |
103. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 2:09:25 |
104. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 2:10:54 |
105. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 2:12:01 |
106. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:12:10 |
107. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 2:13:19 |
108. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:14:40 |
109. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 2:15:04 |
110. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2:16:03 |
111. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 2:16:33 |
112. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:16:59 |
113. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 2:18:09 |
114. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 2:20:45 |
115. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 2:20:52 |
116. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 2:24:18 |
117. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:24:27 |
118. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 2:25:01 |
119. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 2:25:26 |
120. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 2:27:16 |
121. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 2:27:31 |
122. | Luke Rowe | Team Ineos | 2:29:12 |
123. | Carlos Verona | Movistar Team | 2:31:09 |
124. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 2:32:09 |
125. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 2:33:42 |
126. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 2:34:56 |
127. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 2:38:23 |
128. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:39:03 |
129. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 2:39:35 |
130. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 2:40:06 |
131. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 2:40:28 |
132. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 2:40:51 |
133. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 2:41:25 |
134. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 2:42:18 |
135. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 2:42:54 |
136. | Tom Scully | EF Education First | 2:45:02 |
137. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 2:45:31 |
138. | Steve Cummings | Dimension Data | 2:46:11 |
139. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 2:48:04 |
140. | Chad Haga | Team Sunweb | 2:51:36 |
141. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 2:51:49 |
142. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 2:54:13 |
143. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 2:55:20 |
144. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 2:55:55 |
145. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 2:56:03 |
146. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 2:56:07 |
147. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 2:56:12 |
148. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 2:56:26 |
149. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 2:56:48 |
150. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:57:17 |
151. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 2:57:36 |
152. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 2:58:15 |
153. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:58:43 |
154. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 2:58:57 |
155. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 3:00:23 |
156. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 3:03:13 |
157. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 3:08:05 |
158. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:13:31 |
159. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 3:18:31 |
160. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:22:16 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 309 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 224 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 203 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 201 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 198 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 180 |
7. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 157 |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | 134 |
9. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 117 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 116 |
11. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 106 |
12. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 89 |
13. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 73 |
14. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 71 |
15. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 67 |
16. | Simon Clarke | EF Education First | 66 |
17. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 65 |
18. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 64 |
19. | Geraint Thomas | Team Ineos | 63 |
20. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 61 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 64 |
2. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 50 |
3. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 38 |
4. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 33 |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
6. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 29 |
7. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 24 |
9. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 24 |
10. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 20 |
11. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 18 |
12. | Simon Geschke | CCC Team | 18 |
13. | Egan Bernal | Team Ineos | 18 |
14. | Mikel Landa | Movistar Team | 18 |
15. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 16 |
16. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
17. | Ben King | Dimension Data | 13 |
18. | Serge Pauwels | CCC Team | 13 |
19. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 12 |
20. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 10 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 69:41:18 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 13:31 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 42:00 |
4. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 49:15 |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 51:24 |
6. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 51:49 |
7. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:24:10 |
8. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 1:25:22 |
9. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:28:09 |
10. | Gianni Moscon | Team Ineos | 1:35:29 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Trek-Segafredo | 208:59:41 | |
2. | Movistar Team | 08:13 | |
3. | UAE Team Emirates | 46:23 | |
4. | Bora-hansgrohe | 47:40 | |
5. | EF Education First | 55:33 | |
6. | Team Ineos | 56:15 | |
7. | Groupama-FDJ | 1:02:45 | |
8. | Mitchelton-Scott | 1:07:53 | |
9. | Jumbo-Visma | 1:15:29 | |
10. | AG2R La Mondiale | 1:20:56 | |
11. | Astana Pro Team | 1:23:27 | |
12. | Deceuninck-Quick Step | 2:06:33 | |
13. | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:14:29 | |
14. | Dimension Data | 2:26:23 | |
15. | Team Sunweb | 2:40:38 | |
16. | CCC Team | 2:46:00 | |
17. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:56:50 | |
18. | Bahrain-Merida | 3:06:09 | |
19. | Team Arkéa Samsic | 3:10:20 | |
20. | Lotto Soudal | 3:59:35 | |
21. | Team Total Direct Energie | 4:32:19 | |
22. | Katusha-Alpecin | 5:16:48 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Zobacz komentarze
"..i nie niepokojony.." To reszta była taka słaba czy nie wiadomo było kto ma gonić?
Myślę, że jedno i drugie.