Thomas De Gendt zdradza tajemnicę Rohana Dennisa

Rohan Dennis

Dlaczego mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Rohan Dennis wycofał się z Tour de France akurat przed etapem walki z czasem? Sam zainteresowany i jego drużyna wciąż milczą na ten temat. Nieco światła rzucił natomiast Thomas De Gendt.

Według kolarza Lotto Soudal zejście Dennisa z trasy było formą protestu.

Słyszałem, że otrzymał obietnice dotyczące kół, rowerów i szybkich kombinezonów oraz że wszystko będzie lepiej działało. Tak się nie stało. Myślę, że właśnie dlatego opuścił Tour. To, co zostało obiecane, nie zostało spełnione. Jeśli jesteś mistrzem świata w jeździe na czas, to w takiej sytuacji prawdopodobnie jesteś sfrustrowany

– napisał De Gendt na Twitterze.

Dennis w tym sezonie przeszedł z BMC Racing do Bahrain-Merida. I rzeczywiście przestał błyszczeć w czasówkach. Wygrał zaledwie jedną, na pierwszym etapie Tour de Suisse, gdzie o dziesiątki sekundy pokonał Macieja Bodnara. Na pozostałych trzech (Tirreno-Adriatico, Dookoła Basków, Tour de Suisse) nawet nie otarł się o zwycięstwo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

4 Comments

 1. reko

  24 lipca 2019, 19:01 o 19:01

  ale gloria, zabawki się nie podobają i foch....

  • Bedrzich

   24 lipca 2019, 22:33 o 22:33

   Ja już czytałem wcześniej, że Dennis ma duże zastzreżenia do rowerów czasowych Meridy, na których musi w nowej grupie. Jeśli rzeczywiście obiecano mu, że coś zmienią, a potem dalej musi jeździć na sprzęcie na którym się źle czuje, to czemu się dziwić, że postanowił postrajkować...

 2. DDD

  24 lipca 2019, 19:19 o 19:19

  Jest sposób żeby znów odżył.... .....
  Musi wrócić do CCC

  • Miszcz

   25 lipca 2019, 08:36 o 08:36

   CCC jeździ na Giantach, chyba Dimension Data jeździ na BMC.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: