Caleb Ewan (Lotto Soudal) zwyciężył w Nimes na mecie szesnastego odcinka Tour de France.
Australijczyk na finiszu z peletonu pokonał Włocha Elię Vivianiego (Deceuninck-QuickStep) i Holendra Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma).
W klasyfikacji wyścigu nie zaszły zmiany, na prowadzeniu pozostał Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).
Peleton ostatni tydzień “Wielkiej Pętli” rozpoczął płaskim etapem (177 km), startując i finiszując w Nimes. Kolarze rywalizowali przy bardzo gorącej aurze, temperatura dobijała do 39 stopni Celsjusza.
W ucieczce dnia znalazł się Łukasz Wiśniowski (CCC Team) do towarzystwa mając Alexisa Gougearda (AG2R La Mondiale), Stephane’a Rossetto (Cofidis), Paula Ourselina (Total Direct Energie) oraz Larsa Baka (Dimension Data).
Piątka odpuszczona została na zaledwie półtorej minuty i przez cały odcinek nie powiększyła znacząco przewagi nad peletonem. Dzień spokojnie przetrwali faworyci – Geraint Thomas (Team Ineos) zapisał wprawdzie niegroźną wywrotkę i defekt, ale na tym zakończyły się nieprzyjemności.
Uciekinierzy podzielili się punktami na lotnej premii w Vallérargues (65 km), a sprint z peletonu po szóste miejsce wygrał Elia Viviani. Punkty na górskiej premii, Cote de Saint-Jean-du-Pin (96 km) zebrał za to Bak, a w peletonie do pracy zabrały się zespoły Lotto Soudal, UAE Team Emirates i Jumbo-Visma.
Pracował Tony Martin (Jumbo-Visma), panując nad peletonem, który w finale spodziewał się powiewów wiatru. Te nie rozbiły wprawdzie grupy, ale kraksa na 27 kilometrów przed metą na ziemię wysłała Jakoba Fuglsanga (Astana) i Chada Hagę (Team Sunweb). Duńczyk, 9. kolarz wyścigu, chwilę później opuścił zmagania.
Piątka uciekinierów na ostatnie 20 kilometrów wjechała z zapasem 40 sekund. Do pracy wcześnie zabrała się ekipa Deceuninck-Quick-Step, na czele reprezentowana przez Kaspera Asgreena. Z przodu ostatnie siły na szalę rzucił Wiśniowski, na krętej drodze w Nîmes utrzymując przewagę grupki na poziomie 10 sekund na 4 kilometry przed metą.
Kolarzom belgijskiej grupy pomagać zaczęli zawodnicy Bora-hansgrohe, akcję zamykając 2100 metrów przed metą. Trawająca w tym punkcie walkę sprinterskich pociągów najlepiej rozegrali zawodnicy Lotto Soudal. Jako pierwszy ruszył wprawdzie Max Richeze z Elią Vivianim na kole, ale pomocnicy Caleba Ewana nie dali się zbić z tropu i udanie wyprowadzili Australijczyka na pozycję, z której sięgnął on po drugie w tegorocznym wyścigu zwycięstwo.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 3:57:08 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
4. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
5. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
6. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
7. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
8. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
9. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
10. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
11. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
12. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
13. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
14. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
15. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
16. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
17. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
18. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
19. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
20. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
22. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
23. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
24. | Mikel Landa | Movistar Team | |
25. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
26. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
27. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
28. | Egan Bernal | Team Ineos | |
29. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
30. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
31. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
32. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
33. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
34. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
35. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
36. | Simon Clarke | EF Education First | |
37. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
38. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
39. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
40. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
41. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
42. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
43. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
44. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
45. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
46. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
47. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
48. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
49. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 00:19 |
50. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 00:21 |
51. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
52. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
53. | Tanel Kangert | EF Education First | |
54. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 00:24 |
55. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:27 |
56. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
57. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 00:37 |
58. | Luke Rowe | Team Ineos | |
59. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 00:38 |
60. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
61. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
62. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 00:50 |
63. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:52 |
64. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 00:54 |
65. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
66. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:56 |
67. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 01:00 |
68. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
69. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 01:02 |
70. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | |
71. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
72. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
73. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
74. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
75. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
76. | Michael Schar | CCC Team | |
77. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
78. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
79. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
80. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 01:10 |
81. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 01:15 |
82. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
83. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 01:20 |
84. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 01:22 |
85. | Ben King | Dimension Data | 01:38 |
86. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
87. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 01:42 |
88. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
89. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 01:57 |
90. | Carlos Verona | Movistar Team | |
91. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 02:00 |
92. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
93. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
94. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
95. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
96. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
97. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
98. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
99. | Chad Haga | Team Sunweb | |
100. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
101. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
102. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
103. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
104. | Simon Geschke | CCC Team | |
105. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
106. | Serge Pauwels | CCC Team | |
107. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
108. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
109. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
110. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
111. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
112. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
113. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
114. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 02:08 |
115. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
116. | Michael Woods | EF Education First | |
117. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
118. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
119. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
120. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
121. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
122. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
123. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
124. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
125. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
126. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
127. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 02:13 |
128. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 02:31 |
129. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 02:35 |
130. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 03:49 |
131. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
132. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
133. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
134. | Wout Poels | Team Ineos | |
135. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
136. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
137. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
138. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
139. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
140. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
141. | Andrey Amador | Movistar Team | |
142. | Steve Cummings | Dimension Data | 04:42 |
143. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 05:22 |
144. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 06:00 |
145. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
146. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 06:32 |
147. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
148. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
149. | Tom Scully | EF Education First | 08:44 |
150. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
151. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
152. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
153. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
154. | Marc Soler | Movistar Team | |
155. | Cees Bol | Team Sunweb | 08:55 |
156. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 10:34 |
157. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
158. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
159. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
160. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
161. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 12:31 |
162. | Michael Valgren | Dimension Data | 12:34 |
DNF | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | - |
DNS | Wilco Kelderman | Team Sunweb |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 64:57:30 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:35 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:47 |
4. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 01:50 |
5. | Egan Bernal | Team Ineos | 02:02 |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 02:14 |
7. | Mikel Landa | Movistar Team | 04:54 |
8. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 05:00 |
9. | Rigoberto Uran | EF Education First | 05:33 |
10. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 06:30 |
11. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 07:22 |
12. | Nairo Quintana | Movistar Team | 09:30 |
13. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 11:39 |
14. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 12:06 |
15. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 13:42 |
16. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 14:15 |
17. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 15:33 |
18. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 27:33 |
19. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 28:25 |
20. | George Bennett | Jumbo-Visma | 30:33 |
21. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 32:17 |
22. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 34:11 |
23. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 35:18 |
24. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 37:54 |
25. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 39:23 |
26. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 43:10 |
27. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 44:02 |
28. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 46:01 |
29. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 46:24 |
30. | Tanel Kangert | EF Education First | 48:43 |
31. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 51:17 |
32. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 53:26 |
33. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 53:51 |
34. | Greg van Avermaet | CCC Team | 58:43 |
35. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 59:18 |
36. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 59:25 |
37. | Wout Poels | Team Ineos | 1:00:11 |
38. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:01:24 |
39. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:01:37 |
40. | Marc Soler | Movistar Team | 1:02:41 |
41. | Michael Woods | EF Education First | 1:08:09 |
42. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 1:10:08 |
43. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 1:10:41 |
44. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 1:11:16 |
45. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 1:11:41 |
46. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 1:12:10 |
47. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 1:13:47 |
48. | Michael Matthews | Team Sunweb | 1:13:54 |
49. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 1:14:27 |
50. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 1:17:47 |
51. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 1:19:23 |
52. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:19:48 |
53. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 1:19:50 |
54. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:20:57 |
55. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:21:37 |
56. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 1:23:05 |
57. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:23:47 |
58. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 1:25:44 |
59. | Simon Clarke | EF Education First | 1:25:51 |
60. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 1:26:00 |
61. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:26:08 |
62. | Simon Geschke | CCC Team | 1:26:45 |
63. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 1:27:18 |
64. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:27:31 |
65. | Alberto Bettiol | EF Education First | 1:30:27 |
66. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 1:34:29 |
67. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 1:35:36 |
68. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 1:35:55 |
69. | Michael Valgren | Dimension Data | 1:36:00 |
70. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 1:37:00 |
71. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 1:37:26 |
72. | Gianni Moscon | Team Ineos | 1:37:31 |
73. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:38:47 |
74. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:39:58 |
75. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 1:40:33 |
76. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:42:46 |
77. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:44:30 |
78. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 1:44:34 |
79. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 1:45:46 |
80. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 1:46:05 |
81. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 1:46:56 |
82. | Ben King | Dimension Data | 1:52:36 |
83. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 1:53:22 |
84. | Joey Rosskopf | CCC Team | 1:54:11 |
85. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:56:14 |
86. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 1:56:35 |
87. | Serge Pauwels | CCC Team | |
88. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:57:30 |
89. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 1:59:29 |
90. | Michael Schar | CCC Team | 2:00:38 |
91. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 2:00:49 |
92. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:00:55 |
93. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:01:29 |
94. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 2:04:43 |
95. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 2:05:39 |
96. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 2:06:55 |
97. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:06:57 |
98. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 2:07:02 |
99. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:07:36 |
100. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 2:07:55 |
101. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 2:08:18 |
102. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 2:09:19 |
103. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 2:09:25 |
104. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2:10:18 |
105. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 2:11:03 |
106. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 2:11:45 |
107. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 2:12:01 |
108. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 2:12:13 |
109. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 2:15:07 |
110. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 2:15:30 |
111. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:16:59 |
112. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 2:18:37 |
113. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 2:19:41 |
114. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 2:20:41 |
115. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 2:20:52 |
116. | Luke Rowe | Team Ineos | 2:23:27 |
117. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 2:24:47 |
118. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 2:26:05 |
119. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 2:27:31 |
120. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 2:30:56 |
121. | Carlos Verona | Movistar Team | 2:31:09 |
122. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 2:32:38 |
123. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 2:33:24 |
124. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 2:33:43 |
125. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 2:33:50 |
126. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 2:34:04 |
127. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 2:34:21 |
128. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 2:34:56 |
129. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 2:35:19 |
130. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 2:35:40 |
131. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:36:33 |
132. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 2:37:15 |
133. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 2:37:29 |
134. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:39:03 |
135. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 2:39:07 |
136. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 2:39:32 |
137. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 2:41:40 |
138. | Chad Haga | Team Sunweb | 2:45:12 |
139. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 2:45:32 |
140. | Steve Cummings | Dimension Data | 2:46:11 |
141. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 2:47:41 |
142. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 2:48:20 |
143. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 2:48:28 |
144. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 2:48:56 |
145. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 2:49:48 |
146. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 2:50:21 |
147. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 2:50:22 |
148. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 2:50:28 |
149. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 2:50:41 |
150. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 2:51:03 |
151. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 2:51:27 |
152. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:51:32 |
153. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 2:51:48 |
154. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 2:52:33 |
155. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:52:58 |
156. | Cees Bol | Team Sunweb | 2:55:20 |
157. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 2:55:38 |
158. | Tom Scully | EF Education First | 2:55:49 |
159. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 3:01:41 |
160. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:07:46 |
161. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 3:12:46 |
162. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3:15:52 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 309 |
2. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 224 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 203 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 201 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 198 |
6. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 142 |
7. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 130 |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 117 |
9. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 116 |
10. | Greg van Avermaet | CCC Team | 101 |
11. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 89 |
12. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 89 |
13. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 71 |
14. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 67 |
15. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 65 |
16. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 64 |
17. | Geraint Thomas | Team Ineos | 63 |
18. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 61 |
19. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 59 |
20. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 53 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 64 |
2. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 50 |
3. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 37 |
4. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 33 |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
6. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 29 |
7. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 24 |
9. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 24 |
10. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 20 |
11. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 18 |
12. | Simon Geschke | CCC Team | 18 |
13. | Egan Bernal | Team Ineos | 18 |
14. | Mikel Landa | Movistar Team | 18 |
15. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 16 |
16. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
17. | Ben King | Dimension Data | 13 |
18. | Serge Pauwels | CCC Team | 13 |
19. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 12 |
20. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 10 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Team Ineos | 64:59:32 |
2. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 13:31 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 42:00 |
4. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 49:15 |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 51:24 |
6. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 51:49 |
7. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 1:17:46 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 1:21:45 |
9. | Gianni Moscon | Team Ineos | 1:35:29 |
10. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 1:38:31 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 195:19:44 | |
2. | Trek-Segafredo | 30:45 | |
3. | Team Ineos | 30:54 | |
4. | Groupama-FDJ | 37:24 | |
5. | Jumbo-Visma | 50:08 | |
6. | EF Education First | 59:46 | |
7. | Bora-hansgrohe | 1:00:32 | |
8. | AG2R La Mondiale | 1:08:46 | |
9. | Mitchelton-Scott | 1:09:03 | |
10. | UAE Team Emirates | 1:15:38 | |
11. | Astana Pro Team | 1:29:41 | |
12. | Deceuninck-Quick Step | 2:00:45 | |
13. | Team Sunweb | 2:20:55 | |
14. | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:22:40 | |
15. | Dimension Data | 2:37:03 | |
16. | Team Arkéa Samsic | 2:44:59 | |
17. | CCC Team | 2:57:25 | |
18. | Bahrain-Merida | 3:00:17 | |
19. | Cofidis, Solutions Crédits | 3:27:21 | |
20. | Lotto Soudal | 3:54:17 | |
21. | Team Total Direct Energie | 4:00:34 | |
22. | Katusha-Alpecin | 5:04:17 |
KACZAKWILI
23 lipca 2019, 20:33 o 20:33
Fajny występ Łukasza na dzisiejszym etapie. Przy tej okazji zetknąłem na jego wyniki z poszczególnych lat na procyclingstats.com Ostatnie zwycięstwa i dobre wyniki, nie licząc dwóch jaskółek z czasów SKYowych, z 2014 roku, gdy reprentował Etix mając 22 lata. Jeszcze ciekawsze jakich znakomitych rywali wówczas pokonywał. Oby jeszcze pokazał, że stać go na wielkie wyniki.