Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step) wygrał w Pau trzynasty etap Tour de France, jazdę indywidualną na czas.
Lider wyścigu, po znakomitym występie, o 14 sekund pokonał Gerainta Thomasa (Team Ineos). Trzeci na etapie był Thomas de Gendt (Lotto Soudal).
Łukasz Wiśniowski (CCC Team) zajął 42. miejsce
W kolejnym dniu kolarze rywalizowali na pagórkowatej trasie, o długości 27 kilometrów. W pierwszej części teren wznosił się i opadał, powrót do Pau był mniej wymagający, ale zmęczenie większe.
Przez długi czas najlepszy wynik notował Kasper Asgreen (Team Sunweb), który dobrze pojechał zwłaszcza drugą część trasy. Wynik Duńczyka mógł poprawić Wout van Aert, ale niedaleko mety kolarz Jumbo-Visma źle ściął zakręt, zahaczając o barierki. Belg długo był opatrywany na poboczu, kończąc pechowo wyścig. W tym czasie prowadzenie objął Thomas de Gendt.
Po opuszczeniu podium startowego przez wszystkich kolarzy na pierwszym pomiarze czasu (7,7 km) najszybciej pojawił się Alaphilippe, który o 5 sekund wyprzedzał Stevena Kruijswijka oraz o 6 sekund Gerainta Thomasa. Dość wolno rozpoczął Nairo Quintana, a bardzo słabo spisywał się Romain Bardet.
Sytuacja po ostatnim podjeździe Cote d’Esquillot (1,2 km; 6,7%), na 15,5 km, niewiele się zmieniła. Wciąż wspaniale jechał lider wyścigu, utrzymując nad Thomasem 6 sekund. Kontakt z tą dwójką stracił Kruijswijk, którego strata wzrosła do 19 sekund.
Trzeci międzyczas (21,9 km) pokazał 5 sekund pomiędzy dwoma ostatnimi kolarzami na trasie. Alaphilippe wytrzymał do końca, dość niespodziewanie triumfując w czasówce.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 35:00 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 00:14 |
3. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 00:36 |
4. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
5. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 00:45 |
6. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:49 |
8. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 00:52 |
9. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 00:58 |
10. | Joey Rosskopf | CCC Team | 01:01 |
11. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 01:03 |
12. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:07 |
13. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 01:09 |
14. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 01:11 |
15. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:19 |
16. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | |
17. | Chad Haga | Team Sunweb | 01:22 |
18. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 01:25 |
19. | Alberto Bettiol | EF Education First | 01:26 |
20. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 01:31 |
21. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 01:32 |
22. | Egan Bernal | Team Ineos | 01:36 |
23. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 01:44 |
24. | Mikel Landa | Movistar Team | 01:45 |
25. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:48 |
26. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 01:49 |
27. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 01:50 |
28. | Nairo Quintana | Movistar Team | 01:51 |
29. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 01:53 |
30. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 01:54 |
31. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 02:05 |
32. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 02:06 |
33. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
34. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 02:08 |
35. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 02:13 |
36. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 02:15 |
37. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 02:25 |
38. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
39. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 02:26 |
40. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:28 |
41. | Tanel Kangert | EF Education First | 02:31 |
42. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
43. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
44. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 02:32 |
45. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 02:39 |
46. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 02:41 |
47. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 02:45 |
48. | Steve Cummings | Dimension Data | |
49. | Ben King | Dimension Data | 02:50 |
50. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 03:00 |
51. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | |
52. | Michael Schar | CCC Team | 03:03 |
53. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
54. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:04 |
55. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
56. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 03:08 |
57. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 03:09 |
58. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
59. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 03:10 |
60. | Simon Geschke | CCC Team | 03:11 |
61. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 03:13 |
62. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 03:14 |
63. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
64. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 03:21 |
65. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 03:23 |
66. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 03:24 |
67. | Greg van Avermaet | CCC Team | 03:25 |
68. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
69. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 03:31 |
70. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 03:32 |
71. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
72. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 03:33 |
73. | Michael Valgren | Dimension Data | 03:38 |
74. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
75. | Tom Scully | EF Education First | 03:41 |
76. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
77. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 03:44 |
78. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
79. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 03:49 |
80. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 03:50 |
81. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 03:51 |
82. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
83. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 03:52 |
84. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 03:53 |
85. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 03:58 |
86. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 03:59 |
87. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 04:01 |
88. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 04:02 |
89. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 04:03 |
90. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 04:06 |
91. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 04:07 |
92. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
93. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
94. | Wout Poels | Team Ineos | 04:09 |
95. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 04:10 |
96. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 04:12 |
97. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 04:14 |
98. | Marc Soler | Movistar Team | 04:15 |
99. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 04:20 |
100. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:21 |
101. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 04:22 |
102. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 04:23 |
103. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
104. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 04:24 |
105. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
106. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 04:25 |
107. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:26 |
108. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 04:27 |
109. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 04:30 |
110. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 04:31 |
111. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
112. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 04:33 |
113. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 04:34 |
114. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 04:35 |
115. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
116. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 04:36 |
117. | Serge Pauwels | CCC Team | 04:37 |
118. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
119. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 04:38 |
120. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 04:39 |
121. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 04:40 |
122. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 04:43 |
123. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
124. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
125. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 04:45 |
126. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
127. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 04:46 |
128. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
129. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
130. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 04:52 |
131. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 04:55 |
132. | Michael Woods | EF Education First | |
133. | Simon Clarke | EF Education First | 04:57 |
134. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 05:02 |
135. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 05:03 |
136. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 05:07 |
137. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 05:08 |
138. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:10 |
139. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
140. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 05:11 |
141. | Luke Rowe | Team Ineos | 05:12 |
142. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
143. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 05:16 |
144. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 05:20 |
145. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 05:23 |
146. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 05:35 |
147. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 05:41 |
148. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 05:44 |
149. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:48 |
150. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 05:49 |
151. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
152. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 05:50 |
153. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 05:53 |
154. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
155. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 05:57 |
156. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 05:59 |
157. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 06:06 |
158. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 06:07 |
159. | George Bennett | Jumbo-Visma | 06:14 |
160. | Cees Bol | Team Sunweb | 06:15 |
161. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 06:19 |
162. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 06:25 |
163. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 06:45 |
164. | Andrey Amador | Movistar Team | 06:55 |
165. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
DNF | Wout van Aert | Jumbo-Visma |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 53:01:09 |
2. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:26 |
3. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 02:12 |
4. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 02:44 |
5. | Egan Bernal | Team Ineos | 02:52 |
6. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 03:04 |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 03:22 |
8. | Rigoberto Uran | EF Education First | 03:54 |
9. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:55 |
10. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
11. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 04:15 |
12. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 04:29 |
13. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
14. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 04:34 |
15. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 04:44 |
16. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 05:34 |
17. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 05:46 |
18. | Mikel Landa | Movistar Team | 06:00 |
19. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 06:07 |
20. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 06:10 |
21. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 06:28 |
22. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 06:39 |
23. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 07:46 |
24. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 08:34 |
25. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 09:02 |
26. | Greg van Avermaet | CCC Team | 09:43 |
27. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 14:25 |
28. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 15:55 |
29. | George Bennett | Jumbo-Visma | 17:34 |
30. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 17:50 |
31. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 19:20 |
32. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 19:51 |
33. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 23:07 |
34. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 25:23 |
35. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 25:24 |
36. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 25:41 |
37. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 27:07 |
38. | Michael Matthews | Team Sunweb | 28:02 |
39. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 28:07 |
40. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 28:55 |
41. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 29:12 |
42. | Marc Soler | Movistar Team | 29:25 |
43. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 30:21 |
44. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 30:25 |
45. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 30:36 |
46. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 32:09 |
47. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 32:51 |
48. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 33:37 |
49. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 34:02 |
50. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 34:06 |
51. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 35:04 |
52. | Michael Woods | EF Education First | 35:49 |
53. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 38:01 |
54. | Simon Clarke | EF Education First | 38:18 |
55. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 38:44 |
56. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 39:58 |
57. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 40:49 |
58. | Andrey Amador | Movistar Team | 40:54 |
59. | Tanel Kangert | EF Education First | 41:38 |
60. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 41:57 |
61. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 42:43 |
62. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 43:08 |
63. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 44:39 |
64. | Alberto Bettiol | EF Education First | 44:55 |
65. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 47:42 |
66. | Michael Valgren | Dimension Data | 48:44 |
67. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 50:02 |
68. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 51:04 |
69. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 51:29 |
70. | Wout Poels | Team Ineos | 52:12 |
71. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 52:26 |
72. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 53:03 |
73. | Gianni Moscon | Team Ineos | 53:41 |
74. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 54:30 |
75. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 54:43 |
76. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 55:33 |
77. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 56:59 |
78. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 57:20 |
79. | Simon Geschke | CCC Team | 1:00:03 |
80. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 1:00:08 |
81. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 1:01:36 |
82. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:02:09 |
83. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 1:03:10 |
84. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 1:03:21 |
85. | Joey Rosskopf | CCC Team | 1:08:15 |
86. | Serge Pauwels | CCC Team | 1:09:17 |
87. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:10:52 |
88. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 1:14:56 |
89. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 1:15:08 |
90. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:13 |
91. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:16:11 |
92. | Ben King | Dimension Data | 1:16:16 |
93. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 1:16:22 |
94. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:17:17 |
95. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:17:24 |
96. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 1:17:35 |
97. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:18:00 |
98. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:18:29 |
99. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
100. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:18:53 |
101. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 1:19:20 |
102. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 1:19:28 |
103. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 1:20:01 |
104. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 1:20:15 |
105. | Michael Schar | CCC Team | 1:20:39 |
106. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 1:21:25 |
107. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:21:58 |
108. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 1:23:32 |
109. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 1:24:04 |
110. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:24:08 |
111. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:24:56 |
112. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 1:25:17 |
113. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 1:25:41 |
114. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:26:57 |
115. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:29:37 |
116. | Luke Rowe | Team Ineos | 1:30:03 |
117. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:30:25 |
118. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:33:39 |
119. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 1:35:47 |
120. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:37:29 |
121. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:37:54 |
122. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:38:24 |
123. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 1:39:06 |
124. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:39:59 |
125. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 1:41:08 |
126. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:41:56 |
127. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
128. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 1:42:33 |
129. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 1:43:00 |
130. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 1:43:22 |
131. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 1:43:42 |
132. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 1:44:19 |
133. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 1:44:41 |
134. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:44:43 |
135. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 1:45:03 |
136. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 1:45:31 |
137. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:46:12 |
138. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:46:18 |
139. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 1:46:24 |
140. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:46:52 |
141. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 1:48:00 |
142. | Cees Bol | Team Sunweb | 1:50:14 |
143. | Steve Cummings | Dimension Data | 1:52:06 |
144. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 1:52:15 |
145. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:52:16 |
146. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 1:52:21 |
147. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:52:51 |
148. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:52:53 |
149. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 1:53:03 |
150. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:54:11 |
151. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:54:12 |
152. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 1:54:13 |
153. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 1:54:22 |
154. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:54:35 |
155. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 1:55:19 |
156. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:55:33 |
157. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 1:55:51 |
158. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 1:55:53 |
159. | Tom Scully | EF Education First | 1:56:09 |
160. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:57:40 |
161. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:57:45 |
162. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 2:03:35 |
163. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 2:03:49 |
164. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 2:08:12 |
165. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 2:19:45 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 277 |
2. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 191 |
3. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 184 |
4. | Michael Matthews | Team Sunweb | 167 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 148 |
6. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 132 |
7. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 118 |
8. | Greg van Avermaet | CCC Team | 101 |
9. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 96 |
10. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 95 |
11. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 83 |
12. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 67 |
13. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 64 |
14. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 63 |
15. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 61 |
16. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 52 |
17. | Simon Clarke | EF Education First | 51 |
18. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 51 |
19. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 49 |
20. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 48 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 54 |
2. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 37 |
3. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
4. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
5. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 20 |
6. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 16 |
7. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
8. | Serge Pauwels | CCC Team | 13 |
9. | Ben King | Dimension Data | 13 |
10. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 10 |
11. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 10 |
12. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 9 |
13. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 8 |
14. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 8 |
15. | Simon Clarke | EF Education First | 6 |
16. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 6 |
17. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 6 |
18. | Geraint Thomas | Team Ineos | 4 |
19. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 4 |
20. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 3 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 53:03:53 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:08 |
3. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 05:50 |
4. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 17:07 |
5. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 27:41 |
6. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 29:25 |
7. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 30:53 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 36:00 |
9. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 49:42 |
10. | Gianni Moscon | Team Ineos | 50:57 |
11. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 54:15 |
12. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 54:36 |
13. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 1:13:38 |
14. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 1:15:16 |
15. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 1:16:44 |
16. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 1:18:41 |
17. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:24:13 |
18. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:27:41 |
19. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:34:45 |
20. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:35:40 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Trek-Segafredo | 59:16:27 | |
2. | Movistar Team | 10:12 | |
3. | AG2R La Mondiale | 13:56 | |
4. | Bora-hansgrohe | 14:32 | |
5. | Mitchelton-Scott | 18:58 | |
6. | UAE Team Emirates | 33:49 | |
7. | Groupama-FDJ | 34:50 | |
8. | EF Education First | 35:25 | |
9. | Jumbo-Visma | 39:34 | |
10. | Team Ineos | 41:39 | |
11. | Team Sunweb | 47:56 | |
12. | Astana Pro Team | 49:49 | |
13. | Bahrain-Merida | 1:02:50 | |
14. | Deceuninck-Quick Step | 1:11:02 | |
15. | CCC Team | 1:22:51 | |
16. | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:24:41 | |
17. | Dimension Data | 1:35:54 | |
18. | Team Arkéa Samsic | 1:45:48 | |
19. | Lotto Soudal | 2:01:14 | |
20. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:08:21 | |
21. | Team Total Direct Energie | 2:28:59 | |
22. | Katusha-Alpecin | 2:59:09 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Zobacz komentarze
Szok i niedowierzanie, choć kiedyś miałem nadzieje, że ten dynamiczny i atakujący kolarz zostanie wieloetapowcem. Jak jutro nie straci do Thomasa więcej niż 15 sekund to wygra wyścig. Oby, bo takich kolarzy w dzisiejszych czasach to ze świecą szukać.
No i taki to może myśleć o wygraniu kiedyś TdF, bo pregres z roku na rok robi niesamowity; a jeszcze nie tak dawno kwiatson go jeździł...
Świetnie zastąpił Kwiatkowskiego w Quick Stepie - świetny na klasyki, a i teraz daje radę, on ten wyścig ma już pięknie zaliczony niezależnie od wyniku.
Natomiast Kwiatkowski .... no cóż chce być kolazemr na GT, a od paru sezonów wozi wodę na TdF, mówi że na lidera trzeba pracować może i zgoda ale:
- 7lat młodszy Bernal, drugi sezon w SKY/Ineos i on jest już liderem więc to mówi wszytsko....
W przyszłym roku dojdzie mocny Carapaz i dla Kwiatkowskiego tam nie będzie juzr miejsca, ale pewnie dostanie dobre pieniądze i zostanie w ekipie.
Dokładnie. Kwiato osiągnął wiele ale prawda jest taka, że od kilku lat nie robi postępów. Nie jest lepszym czasowcem nie jest lepszym puncherem nie wiadomo czy jest lepszym goralem. Co nie ma nic wspolnego z mocą którą potrafi generowac. Zafiksowal się na jednym celu a to nie zawsze jest korzystne. Nadzieja jest taka że może zobaczy iz mozna jeździć inaczej. Jak JA.
Piękna emocjonująca czasówka! Szkoda, że tylko jedna!
zaskakuje ten muszkieter...kiedyś go nie lubiłem, teraz zmieniam zdanie bo ma w sobie jakiegoś ducha romantycznego kolarstwa, a to się chwali w tym nudny jak flaki z olejem tourdefrancowym peletonie. Ale bym się cieszył gdyby wygrał wyścig i utarł sam nosa Inesowi, ale niestety pewnie strzeli za 2 lub 3 górskie etapy i nie dojedzie nawet w dychu do Paryża.
Tiaaa, z pewnością wszystko zrobione na czysto. Jak Froome robi cuda to koksiarz, ale nagle jak Julek robi taką formę i wali wygrane po ucieczce, w sprincie, na czasówce i zaraz jeszcze w górach to wszyscy zachwyceni. Straszna hipokryzja.
czy to ten sam Karol, że koksują wszyscy więc i tak wygrywają najlepsi??? Nie wiem, czy zrobione na czysto,czy nie. I mało mnie to interesuje. Ale tak samo jarałem się atakiem Frumiego w zeszłym roku na Giro. Nie ma t jak napisać komentarz z czapy...
Ależ niektórzy ludzie są ograniczeni i monotonni. Dalej nie dociera do was, ze Michal K. świadomie wybral taka drogę? Duże pieniadze kosztem liderowania. Ile będziecie to wałkować????
Ps. A nawet gdyby dostał role lidera. Zalozmy ze INEOS daje mu szanse. Za rok . Dwa. Wierzycie ze dalby rade??? Skakał z najlepszymi goralami??? Wygrywal czasowki? Finiszowal jak rasowy lider?
Mistrzu,
To Ty nie rozumiesz, że wszyscy zdają sobie z tego sprawę i wiedzą dlaczego Kwiato jedzie jak jedzie. Ale po prostu jako naturalnym jego kibicom (po narodowosci) to piszącym tutaj nie pasuje. Tylko tyle i az tyle.
JA pewnie pęknie na którymś z etapów ale jedzie mega wyscig.
I nie. Nie wierzę ze Kwiato moglby wygrac Wielki Tour. To tylko jego marzenie. Ale mógłby robic to co robi JA. Przynajmniej przez pierwsze 10-12 dni.
W takim razie to ograniczeni intelektualnie kibice. Bo mi tez wiele rzeczy w życiu nie pasuje a nie drążę tematu jak tutaj o jeździe Kwiatsona. No ale cóż. Chyba nie ma innych tematów.
I mówi to ktoś kto na dyskusję o Kwiatkowskim złapał się jak mucha na lep;).
Wystarczylo rzucic inny temat. Tak jak Francuzi mówią glownie o JA Pinocie cxy Bardecie Polacy dyskutuja o jezdzie Kwiatkowskiego. To mormalne i niewymagajace obrażania.
Na dziś w wyścigu rządzi JA, Ineos. I Jumbo. Movistar oby jutro zaatakowal.
W Ineos nie może jechać jak JA bo nie może szastać energią na prawo i lewo jak będzie musiał za chwilę ciągnąć pod góry.
A co do jego wygranej w TdF - jeżeli byłyby długie płaskie czasówki to kto wie?
On nie mógłby odpowiadać na ataki górali, w żadnym wypadku, absolutnie, bo nie jest takim kolarzem. Musiałby jechać równo i mocno pod górę, bez szarpania i nadrabiać na czasówkach.
Przy takiej taktyce mógłby być wysoko.
Skoro Wiggins wygrał...
myślę że jutro Ineos przeprowadzi atak na podmęczonego Alaphilipee i dlatego Kwiato nie poszedł na całość dzisiaj.
Jedzie pięknie, porywająco, atakuje, nie ogląda się, nie czeka i nie wozi się. Mówię ogólnie o jego jeździe w różnych wyścigach. Niestety, TdF w tym roku na pewno nie wygra. Jutro dopiero początek tego wyścigu. Jak nawet przetrzyma ten tydzień to w trzecim odpadnie.
Sercem jestem za Alaphilippe, w żółtej mu do twarzy 😉. Co do Kwiatka, czy ktoś obstawial że Wiggins może wygrać tour? Czy ktoś o stawiał że G może wygrać tour? Sky znane jest z tego że takie rzeczy stają się faktem. Jak dla mnie Kwiatek jest większym talentem niż G, przypatrzcie się jaki miejsca G zajmował zanim wygrał Tour. Ineos jest drużyną, która da mu największe doświadczenie. Jego wybór, a wydaje mi się ze te Marzenie jest wstanie zrealizować. Mimo że droga w hierarchii do wygrania touru nie będzie łatwa.
Coś mi się wydaje, że Alaphilippe podczas następnych etapów zapłaci za tak mocno przejechaną czasówkę.