Mistrz Republiki Południowej Afryki Daryl Impey (Mitchelton-Scott) odniósł zwycięstwo w dziewiątym dniu wyścigu Tour de France.
Kolarz zespołu Mitchelton-Scott na finiszowych metrach ograł Tiejsa Benoota (Lotto-Soudal). Trzecie miejsce przypadło Janowi Tratnikowi (Bahrain-Merida).
W klasyfikacji generalnej bez zmian w czołówce, liderem pozostaje Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step).
W “Dzień Bastylii” kolarze pozostali w Masywie Centralnym, rywalizując na trasie przypominającym ardeński klasyk. W pierwszej części dystansu leżała ścianka Mur d’Aurec, a w samej końcówce premia górska Saint-Just i zjazd do Brioude.
Dzień zaczął się bardzo nieszczęśliwie, gdyż po upadku na 13 kilometrze nie podniósł się Alessandro De Marchi. Wczorajszy uciekinier, z grupy CCC, został przeniesiony na nosze i odwieziony do szpitala.
W tym samym czasie oderwali się Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Oliver Naesen (AG2R-La Mondiale), Ivan Garcia Cortina i Jan Tratnik (Bahrain-Merida), Tony Martin (Jumbo-Visma), Simon Clarke (EF Education First), Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Nicolas Roche (Sunweb), Jesus Herrada (Cofidis), Tiejs Benoot (Lotto-Soudal), Romain Sicard (Total Direct Energie), Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) oraz Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic). Pojedynczo do ucieczki chcieli dołączyć Marc Soler (Movistar) i Rui Costa (UAE Team Emirates), ale udało się to tylko temu pierwszemu.
15-osobowa grupa zdobyła Mur d’Aurec-sur-Loire (36,5 km – 134 km przed metą; 3,2 km; 11%, kat. 1) z niemal 10-minutową przewagą, która później już tak nie rosła. Uciekinierzy nie zagrażali liderowi, spokojny peleton prowadziła ekipa Deceuninck-Quick Step.
Stoper na Côte des Guillaumanches (106 km – 64,5 km przed metą; 7,8 km; 4,1%, kat. 3) wciąż wskazywał 10 minut. W ucieczce po minięciu tej premii skończyła się współpraca. 42 kilometry przed metą odskoczył Pöstlberger.
Austriak został odpuszczony na 46 sekund. W pościg za kolarzem z Bory ruszyli Benoot, Tratnik, Naesen, Stuyven, Soler, Impey i Roche, zbliżając się na 15 sekund u podnóża Côte de Saint-Just (157,5 km – 13 km przed metą; 3,6 km; 7,2%, kat. 3).
Pöstlberger spadł do tyłu. Na podjeździe zaatakował Roche, z którym zabrał się Benoot, następnie doskoczył Impey. Trójka zjazd rozpoczęła kilkanaście sekund przed kolejnym uciekinierami.
Na dojeździe do mety leżała hopka, na której z czołówki odpadł Roche. Współpracując, Benoot z Impeyem utrzymali prowadzenie do ostatnich metrów. Mistrz RPA dysponował znacznie lepszym finiszem i to on sięgnął po najcenniejsze zwycięstwo w długiej już karierze.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 4:03:12 |
2. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
3. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 00:10 |
4. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
6. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 00:14 |
7. | Marc Soler | Movistar Team | 00:21 |
8. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 01:50 |
9. | Simon Clarke | EF Education First | |
10. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 02:42 |
11. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 02:46 |
13. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 05:26 |
14. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 07:24 |
15. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
16. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 16:25 |
17. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
18. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
19. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
20. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
21. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
22. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
23. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
24. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
25. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
26. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
27. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
28. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
29. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | |
30. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
31. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | |
32. | Geraint Thomas | Team Ineos | |
33. | Wout Poels | Team Ineos | |
34. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | |
35. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
37. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
38. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
39. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
40. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
41. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
42. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
43. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
44. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
45. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
46. | Rigoberto Uran | EF Education First | |
47. | Michael Woods | EF Education First | |
48. | Egan Bernal | Team Ineos | |
49. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
50. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
51. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
52. | Roman Kreuziger | Dimension Data | |
53. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
54. | Tanel Kangert | EF Education First | |
55. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
56. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
57. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
58. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
59. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
60. | Dan Martin | UAE Team Emirates | |
61. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
62. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | |
63. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
64. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | |
65. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
66. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
67. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
68. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
69. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
70. | Andrey Amador | Movistar Team | |
71. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
72. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
73. | Mikel Landa | Movistar Team | |
74. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 17:52 |
75. | Michael Schar | CCC Team | |
76. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
77. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 19:03 |
78. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
79. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
80. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
81. | Magnus Cort | Astana Pro Team | |
82. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
83. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
84. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
85. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | |
86. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
87. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
88. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
89. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | |
90. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | |
91. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | |
92. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
93. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
94. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
95. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
96. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
97. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | |
98. | Serge Pauwels | CCC Team | |
99. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
100. | Rui Costa | UAE Team Emirates | |
101. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | |
102. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
103. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | |
104. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | |
105. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
106. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
107. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
108. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | |
109. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
111. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
112. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
113. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
114. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
115. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
116. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | |
117. | Alberto Bettiol | EF Education First | |
118. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
119. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | |
120. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
121. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
122. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
123. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
124. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | |
125. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
126. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
127. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | |
128. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
129. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
130. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
131. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
132. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
133. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
134. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
135. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
136. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | |
137. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 21:22 |
138. | Lennard Kamna | Team Sunweb | |
139. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
140. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
141. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
142. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
143. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
144. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
145. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
146. | Tom Scully | EF Education First | |
147. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | |
148. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
149. | Michael Valgren | Dimension Data | |
150. | Ben King | Dimension Data | |
151. | Michael Matthews | Team Sunweb | |
152. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | |
153. | Chad Haga | Team Sunweb | |
154. | Simon Geschke | CCC Team | |
155. | Steve Cummings | Dimension Data | |
156. | Luke Rowe | Team Ineos | |
157. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
158. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
159. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
160. | Carlos Verona | Movistar Team | |
161. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | |
162. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | |
163. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | |
164. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
165. | Cees Bol | Team Sunweb | |
166. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
167. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
168. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | |
169. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
170. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
171. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
DNF | Alessandro de Marchi | CCC Team |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 38:37:36 |
2. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:23 |
3. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 00:53 |
4. | George Bennett | Jumbo-Visma | 01:10 |
5. | Geraint Thomas | Team Ineos | 01:12 |
6. | Egan Bernal | Team Ineos | 01:16 |
7. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:27 |
8. | Rigoberto Uran | EF Education First | 01:38 |
9. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:42 |
10. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:45 |
11. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 01:46 |
12. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 01:47 |
13. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:02 |
14. | Nairo Quintana | Movistar Team | 02:04 |
15. | Mikel Landa | Movistar Team | 02:06 |
16. | Dan Martin | UAE Team Emirates | 02:09 |
17. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:15 |
18. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:19 |
19. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 02:45 |
20. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 02:46 |
21. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 02:54 |
22. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 03:18 |
23. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | 03:20 |
24. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 03:26 |
25. | Roman Kreuziger | Dimension Data | 03:28 |
26. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 03:48 |
27. | Guillaume Martin | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:50 |
28. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 07:01 |
29. | Marc Soler | Movistar Team | 08:21 |
30. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 08:56 |
31. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 10:12 |
32. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 10:20 |
33. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 11:07 |
34. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 13:27 |
35. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 13:38 |
36. | Greg van Avermaet | CCC Team | 14:25 |
37. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 15:23 |
38. | Michael Woods | EF Education First | 15:32 |
39. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 18:05 |
40. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 18:11 |
41. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 19:08 |
42. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 20:50 |
43. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 22:38 |
44. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 23:06 |
45. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 23:10 |
46. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 23:46 |
47. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 24:00 |
48. | Michael Matthews | Team Sunweb | 24:22 |
49. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 25:04 |
50. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 25:10 |
51. | Rui Costa | UAE Team Emirates | 26:08 |
52. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 26:21 |
53. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 26:40 |
54. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 26:49 |
55. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 27:01 |
56. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 28:32 |
57. | Tanel Kangert | EF Education First | 29:07 |
58. | Andrey Amador | Movistar Team | 31:32 |
59. | Simon Clarke | EF Education First | 31:47 |
60. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 32:08 |
61. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 32:37 |
62. | Wout Poels | Team Ineos | 32:41 |
63. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 32:44 |
64. | Jan Tratnik | Bahrain-Merida | 33:13 |
65. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 33:28 |
66. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 34:21 |
67. | Simon Geschke | CCC Team | 35:08 |
68. | Alberto Bettiol | EF Education First | 35:30 |
69. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 36:20 |
70. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 36:33 |
71. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 36:49 |
72. | Fabio Felline | Trek-Segafredo | 37:37 |
73. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 37:52 |
74. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 38:38 |
75. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 39:06 |
76. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 39:22 |
77. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 39:24 |
78. | Michael Valgren | Dimension Data | 43:27 |
79. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 45:31 |
80. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 46:48 |
81. | Gianni Moscon | Team Ineos | 47:43 |
82. | Joey Rosskopf | CCC Team | 47:51 |
83. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 51:57 |
84. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 52:47 |
85. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 52:51 |
86. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 55:02 |
87. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 55:14 |
88. | Rohan Dennis | Bahrain-Merida | 55:24 |
89. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 56:21 |
90. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 57:13 |
91. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 57:20 |
92. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 57:24 |
93. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 57:37 |
94. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 57:53 |
95. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 58:13 |
96. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 58:50 |
97. | Jens Keukeleire | Lotto Soudal | 59:00 |
98. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 59:21 |
99. | Julien Simon | Cofidis, Solutions Crédits | 59:29 |
100. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 59:33 |
101. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 1:00:03 |
102. | Serge Pauwels | CCC Team | 1:00:26 |
103. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:00:32 |
104. | Ben King | Dimension Data | 1:01:32 |
105. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 1:02:04 |
106. | Amaël Moinard | Team Arkéa Samsic | 1:03:30 |
107. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:03:47 |
108. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:04:26 |
109. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
110. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:05:14 |
111. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 1:06:34 |
112. | Michael Schar | CCC Team | 1:07:24 |
113. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 1:07:39 |
114. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 1:08:23 |
115. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:08:30 |
116. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 1:09:21 |
117. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:09:51 |
118. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 1:10:24 |
119. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 1:10:39 |
120. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 1:10:54 |
121. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | 1:14:43 |
122. | Florian Vachon | Team Arkéa Samsic | 1:14:45 |
123. | José Goncalves | Katusha-Alpecin | 1:14:56 |
124. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
125. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:15:43 |
126. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:48 |
127. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 1:16:12 |
128. | Reinardt Janse van Rensburg | Dimension Data | 1:16:43 |
129. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 1:17:12 |
130. | Łukasz Wiśniowski | CCC Team | 1:18:10 |
131. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:19:19 |
132. | Maxime Monfort | Lotto Soudal | 1:19:56 |
133. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 1:20:12 |
134. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:20:51 |
135. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:20:56 |
136. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 1:21:03 |
137. | Luke Rowe | Team Ineos | 1:21:12 |
138. | Lars Ytting Bak | Dimension Data | 1:21:24 |
139. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 1:21:34 |
140. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:21:36 |
141. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 1:21:46 |
142. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 1:21:48 |
143. | Marcus Burghardt | Bora-hansgrohe | 1:22:15 |
144. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:22:27 |
145. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 1:22:34 |
146. | Magnus Cort | Astana Pro Team | 1:22:56 |
147. | Rick Zabel | Katusha-Alpecin | 1:23:09 |
148. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 1:23:23 |
149. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 1:23:42 |
150. | André Greipel | Team Arkéa Samsic | 1:23:51 |
151. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:23:59 |
152. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 1:24:22 |
153. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:24:36 |
154. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 1:25:03 |
155. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:25:59 |
156. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 1:26:11 |
157. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 1:26:48 |
158. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:26:53 |
159. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 1:27:32 |
160. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:28:05 |
161. | Cees Bol | Team Sunweb | 1:28:53 |
162. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 1:29:27 |
163. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 1:29:28 |
164. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:30:02 |
165. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:30:17 |
166. | Tom Scully | EF Education First | 1:30:44 |
167. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 1:31:02 |
168. | Steve Cummings | Dimension Data | 1:31:05 |
169. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 1:31:16 |
170. | Chad Haga | Team Sunweb | 1:33:28 |
171. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:43:39 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 204 |
2. | Michael Matthews | Team Sunweb | 144 |
3. | Sonny Colbrelli | Bahrain-Merida | 129 |
4. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 128 |
5. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 103 |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 90 |
7. | Greg van Avermaet | CCC Team | 81 |
8. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 76 |
9. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 69 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 66 |
11. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 64 |
12. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 63 |
13. | Giacomo Nizzolo | Dimension Data | 52 |
14. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 51 |
15. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 49 |
16. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 43 |
17. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 43 |
18. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 42 |
19. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 42 |
20. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 40 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 43 |
2. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 37 |
3. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 30 |
4. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 27 |
5. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 13 |
6. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 13 |
7. | Ben King | Dimension Data | 13 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 12 |
9. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 10 |
10. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 9 |
11. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 8 |
12. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 5 |
13. | Geraint Thomas | Team Ineos | 4 |
14. | Simon Clarke | EF Education First | 4 |
15. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 4 |
16. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | 3 |
17. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 3 |
18. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2 |
19. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 2 |
20. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 38:37:59 |
2. | Egan Bernal | Team Ineos | 00:53 |
3. | Enric Mas | Deceuninck-Quick Step | 01:23 |
4. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:52 |
5. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 22:47 |
6. | Laurens de Plus | Jumbo-Visma | 23:37 |
7. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 25:58 |
8. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 26:26 |
9. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 33:58 |
10. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 35:57 |
11. | Lennard Kamna | Team Sunweb | 36:10 |
12. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 38:59 |
13. | Gianni Moscon | Team Ineos | 47:20 |
14. | Elie Gesbert | Team Arkéa Samsic | 52:28 |
15. | Matej Mohoric | Bahrain-Merida | 56:57 |
16. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-Merida | 57:01 |
17. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | 58:27 |
18. | Paul Ourselin | Team Total Direct Energie | 1:04:51 |
19. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 1:08:07 |
20. | Odd Christian Eiking | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:09:28 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Trek-Segafredo | 116:12:24 | |
2. | Movistar Team | 01:50 | |
3. | EF Education First | 15:24 | |
4. | Mitchelton-Scott | 17:21 | |
5. | Groupama-FDJ | 17:59 | |
6. | Bora-hansgrohe | 18:58 | |
7. | Jumbo-Visma | 21:04 | |
8. | AG2R La Mondiale | 22:55 | |
9. | UAE Team Emirates | 27:18 | |
10. | Team Ineos | 28:48 | |
11. | Astana Pro Team | 33:14 | |
12. | Bahrain-Merida | 33:18 | |
13. | Team Sunweb | 42:27 | |
14. | Deceuninck-Quick Step | 1:02:36 | |
15. | Wanty-Gobert Cycling Team | 1:03:32 | |
16. | CCC Team | 1:05:59 | |
17. | Team Arkéa Samsic | 1:18:36 | |
18. | Dimension Data | 1:19:17 | |
19. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:23:51 | |
20. | Lotto Soudal | 1:37:07 | |
21. | Team Total Direct Energie | 1:49:09 | |
22. | Katusha-Alpecin | 2:16:53 |