Tour de Feminin 2019. Wilkos z etapem, Nerlo druga w generalce

Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper) wygrała 4. odcinek czeskiego wyścigu Tour de Feminin (2.2). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła za to Aurela Nerlo (TKK Pacific Nestle Fitness).

Wilkos, która na czeskich drogach pokazywała się z dobrej strony w ubiegłych sezonach, w tym roku na każdym z etapów finiszowała w pierwszej dziesiątce. Na ostatnim odcinku w Krasnej Lipie dopięła swego i finisz wygrała.

Nerlo z kolei świetnie wypadła na trzecim etapie, jeździe indywidualnej na czas, zajmując drugie miejsce. Polka na 15-kilometrowej trasie uległa tylko Norweżce Vicie Heine (Hitec Products) i wskoczyła na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polki na ostatnim odcinku znalazły się w 8-osobowej grupce walczącej o zwycięstwo. Wilkos wygrała finisz przed Ingvild Gaskjenn (Hitec Products) i Nerlo, acz Norweżkę sędziowie przesunęli na koniec grupki za pobieranie bidonu na ostatnich kilometrach i Polki zajęły tym samym dwa pierwsze miejsca na mecie czwartego etapu.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Heine, o 22 sekund wyprzedzając Nerlo i o 46 sekund Rosjankę Elizavetę Oshurkovą. Wilkos zajęła czwarte miejsce, do zwyciężczyni notując stratę minuty.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: