Daniel - odzież kolarska

Torowe MME 2019. Nikola Seremak czwartą juniorką w sprincie

Bez medalu dla Polski zakończyły się zmagania w trzecim dniu rywalizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gandawie.

Najbliżej podium była juniorka Nikola Seremak. W półfinale przegrała po decydującym biegu z Brytyjką Emmą Finucane. W walce o brąz musiała natomiast uznać wyższość Francuzki Taky Marie Kouame. Trójkolorowa pokonała naszą reprezentantkę w dwóch biegach.

Po złoto sięgnęła za to Niemka Alessia-Catriona Propster, która po wyrównanej walce pokonała wyżej wspomnianą Brytyjkę.

W rywalizacji orliczek w sprincie Magdalena Karwacka musiała uznać wyższość Niemki Lei-Sophie Friedrich na poziomie ćwierćfinałów. W 1/8 odpadła Nikola Sibiak, która przegrała z Brytyjką Blaine Ridge Davis. W półfinałach Friedrich zmierzy się z Włoszką Miriam Vece, a Mathilde Gros z Yaną Tyshenko.

Również na poziomie 1/8 w sprincie odpadli polscy juniorzy: Konrad Burawski i Mateusz Strauch. Przeciwnik pierwszego z Polaków, Julien Jager, pojedzie w fazie finałowej.

Na szóstym miejscu uplasowała się za to polska drużyna orlików Damian Sławek, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn i Daniel Staniszewski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Rywalizację zdominowali Rosjanie, którzy w niemal niezmienionym składzie powtórzyli sukces z niedawnych Igrzysk Europejskich. Z czasem 3:53.843 byli blisko zdublowania reprezentacji gospodarzy. Brąz trafił do Szwajcarów, którzy pokonali Włochów z drugim czasem dnia. Zwycięzców reprezentowali: Ivan Smirnov, Gleb Syritsa, Lev Gonov i Dmitry Mukhomediarov, a także zmiennik Nikita Bersenev.

W kategorii do lat 23 rywalizowano także w wyścigu na kilometr. Polacy nie startowali, a po medal sięgnął Niemiec Anton Hohne, który o mniej niż jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Francuza Melvina Landerneau, acz poziom zawodów nie stał na wysokim poziomie. Warto podać, że wyniki medalistów pozwoliłby walczyć w zeszłym roku o brązowy medal, który padł łupem Jiriego Janoska.

Po trzech dniach zmagań w tabeli medalowej Polska zajmuje wysokie 4. miejsce z dorobkiem 3 złotych, 1 srebrnego i 1 brązowego medalu. W zestawieniu prowadzą Niemcy (8-1-4) przed Rosją (3-2-4) oraz Włochami (3-1-1).

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy organizowane są przez Europejską Unię Kolarską (UEC) i obejmują zmagania kategorii juniorskich (U19) i młodzieżowych (U23). Reprezentacja Polski przed rokiem z tej imprezy przywiozła 13 medali: 2 złote, 2 srebrne i 9 brązowych.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: