Brytyjka Elizabeth Banks (Bigla) po ucieczce wygrała ósmy odcinek Giro Rosa.
28-latka na mecie zameldowała się przed innymi uciekinierkami: drużynową koleżanką Leah Thomas i Sorayą Paladin (Ale Cipollini).
Czwarte miejsce wywalczyła Małgorzata Jasińska (Movistar Team).
W wyścigu prowadzi Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott). Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) jest trzecia.
Najdłuższy odcinek całego wyścigu (133) był pofałdowany i tylko w środkowej części prowadził przez dwa duże podjazdy Andreis (71 km przed metą; 5,7 km; 7,5%) i Clauzetto (37 km przed metą; 6,2 km; 5,2%).
Trasa odpowiadać mogła uciekinierkom, w kalkulacjach których świtała myśl, że główne rozgrywające wyścigu nie będą chciały fatygować się przed sobotnim, górskim odcinkiem. Liczne ataki rwały peleton od startu w Vittorio Veneto ale żadnej z zawodniczek nie udało się zyskać większej przewagi.
Gorąco zrobiło się na pierwszej górskiej premii, którą jako pierwsza minęła liderka wyścigu, Annemiek van Vleuten. Zawodniczka Mitchelton-Scott odjechała 9-osobowej grupce, ale na zjeździe została dogoniona.
Po uspokojeniu atak sformować udało się dziesięciu zawodniczkom. W grupce znalazły się Soraya Paladin (Ale Cipollini), Lizzy Banks i Leah Thomas (Bigla), Pauliena Rooijakkers (CCC-Liv), Shara Gillow (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Małgorzata Jasińska (Movistar Team), Sofie de Vuyst (Parkhotel Valkenburg), Ruth Winder (Trek-Segafredo), Alice Maria Arzuffi i Elena Pirrone (Valcar Cylance) i Kathrin Hammes (WNT-Rotor).
Grupka zdobyła drugą górską premię z przewagą 35 sekund nad peletonem. Ten gonił, ale na 26 kilometrów przed metą różnica urosła do 50 sekund i akcja została odpuszczona.
10 kilometrów przed metą ruszyła Banks, polegając na mocy swoich nóg i aktywności Thomas, która kasowała próby kontr. Brytyjka z zapasem 33 sekund wpadła na ostatni kilometr i odniosła największy triumf w zawodowej karierze.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 3:38:17 |
2. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 00:30 |
3. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | |
4. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
5. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | |
6. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | |
7. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
8. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
9. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
10. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | |
11. | Marianne Vos | CCC-Liv | 02:56 |
12. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
13. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
14. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | |
15. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
16. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
17. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | |
18. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | |
19. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | |
20. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | |
21. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
22. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
23. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | |
24. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
25. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
26. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | |
27. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | |
28. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | |
29. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
30. | Eider Merino | Movistar Team | |
31. | Katia Ragusa | Bepink | |
32. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | |
33. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
34. | Paula Patino | Movistar Team | |
35. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
36. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | |
37. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
38. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 03:06 |
39. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | |
40. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
41. | Juliette Labous | Team Sunweb | |
42. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 03:08 |
43. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | |
44. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 08:53 |
45. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | |
46. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | |
47. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | |
48. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
49. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | |
50. | Nicole Steigenga | Bepink | |
51. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
52. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
53. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
54. | Ahreum Na | Alé Cipollini | |
55. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
56. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | |
57. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | |
58. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
59. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | |
60. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
61. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
62. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | |
63. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
64. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | |
65. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
66. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | |
67. | Tatiana Guderzo | Bepink | |
68. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
69. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | |
70. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | |
71. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | |
72. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | |
73. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | |
74. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | |
75. | Marta Lach | CCC-Liv | |
76. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | |
77. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | |
78. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | |
79. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | |
80. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
81. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
82. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | |
83. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | |
84. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
85. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
86. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | |
87. | Aude Biannic | Movistar Team | |
88. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 09:06 |
89. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 09:09 |
90. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 19:11 |
91. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | |
92. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | |
93. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | |
94. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
95. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | |
96. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
97. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | |
98. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
99. | Chiara Perini | Bepink | |
100. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | |
101. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 19:17 |
102. | Julia Soek | Team Sunweb | |
103. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
104. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
105. | Romy Kasper | Alé Cipollini | |
106. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
107. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | |
108. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | |
109. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | |
110. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | |
111. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
112. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
113. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 25:48 |
114. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | |
115. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | |
116. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | |
117. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | |
118. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | |
119. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | |
120. | Silvia Valsecchi | Bepink | |
121. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | |
122. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 37:29 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 18:43:01 |
2. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 04:11 |
3. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 04:26 |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 05:26 |
5. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 05:33 |
6. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 05:46 |
7. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 06:06 |
8. | Katie Hall | Boels-Dolmans Cycling Team | 06:23 |
9. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 06:42 |
10. | Erica Magnaldi | WNT-Rotor Pro Cycling | 06:49 |
11. | Juliette Labous | Team Sunweb | 06:52 |
12. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 08:08 |
13. | Sofie de Vuyst | Parkhotel Valkenburg | |
14. | Cecilie Uttrup Ludwig | Bigla Pro Cycling | 08:23 |
15. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | 08:40 |
16. | Julie van de Velde | Lotto Soudal Ladies | 09:41 |
17. | Eider Merino | Movistar Team | 09:49 |
18. | Marianne Vos | CCC-Liv | 10:26 |
19. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 11:01 |
20. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 11:43 |
21. | Alice Maria Arzuffi | Valcar Cylance Cycling | 11:51 |
22. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 12:00 |
23. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 12:11 |
24. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 12:52 |
25. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | 13:08 |
26. | Paula Patino | Movistar Team | 13:29 |
27. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 14:24 |
28. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 16:11 |
29. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 16:57 |
30. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 17:03 |
31. | Tatiana Guderzo | Bepink | 17:35 |
32. | Katia Ragusa | Bepink | 17:51 |
33. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 19:15 |
34. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 20:31 |
35. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 21:05 |
36. | Elena Pirrone | Valcar Cylance Cycling | 23:29 |
37. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 24:39 |
38. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 26:52 |
39. | Karol-Ann Canuel | Boels-Dolmans Cycling Team | 30:46 |
40. | Nina Buysman | Parkhotel Valkenburg | 30:59 |
41. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 31:02 |
42. | Kathrin Hammes | WNT-Rotor Pro Cycling | 31:14 |
43. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 31:24 |
44. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 32:57 |
45. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 33:20 |
46. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 33:42 |
47. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 33:49 |
48. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 35:15 |
49. | Marta Lach | CCC-Liv | 35:33 |
50. | Kelly van Den Steen | Lotto Soudal Ladies | 39:37 |
51. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 39:51 |
52. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 42:01 |
53. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 42:12 |
54. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 42:42 |
55. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | 43:53 |
56. | Urška Zigart | BTC City Ljubljana | 44:54 |
57. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 45:23 |
58. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 46:54 |
59. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 47:52 |
60. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 48:03 |
61. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 48:51 |
62. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 49:45 |
63. | Aude Biannic | Movistar Team | 49:55 |
64. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 50:43 |
65. | Arianna Fidanza | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 51:19 |
66. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | 51:31 |
67. | Enara Lopez | Bizkaia Durango | 52:12 |
68. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 52:15 |
69. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 52:16 |
70. | Jelena Eric | Alé Cipollini | 53:02 |
71. | Romy Kasper | Alé Cipollini | 53:15 |
72. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 54:01 |
73. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 55:52 |
74. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 56:27 |
75. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 57:11 |
76. | Lisa Morzenti | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 57:45 |
77. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 58:03 |
78. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 58:35 |
79. | Deborah Paine | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 59:18 |
80. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 59:40 |
81. | Rossella Ratto | BTC City Ljubljana | 59:49 |
82. | Lotte Kopecky | Lotto Soudal Ladies | 1:01:16 |
83. | Maaike Boogaard | BTC City Ljubljana | 1:02:25 |
84. | Yevgenia Vysotska | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:02:55 |
85. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:03:35 |
86. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 1:04:15 |
87. | Birgitte Krogsgaard | Team Virtu Cycling | 1:06:39 |
88. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 1:09:46 |
89. | Michela Balducci | Aromitalia Vaiano | 1:11:10 |
90. | Alexis Ryan | Canyon SRAM Racing | 1:12:08 |
91. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | 1:13:09 |
92. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 1:14:50 |
93. | Silvia Valsecchi | Bepink | 1:16:38 |
94. | Grace Brown | Mitchelton-Scott | 1:17:12 |
95. | Julia Soek | Team Sunweb | 1:17:50 |
96. | Antri Christoforou | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 1:18:24 |
97. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 1:19:39 |
98. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 1:19:41 |
99. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 1:21:24 |
100. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 1:21:45 |
101. | Annelies Dom | Lotto Soudal Ladies | 1:21:52 |
102. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 1:21:53 |
103. | Kseniya Dobrynina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:21:56 |
104. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 1:22:00 |
105. | Dani Christmas | Lotto Soudal Ladies | 1:22:55 |
106. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 1:23:10 |
107. | Dalia Muccioli | Valcar Cylance Cycling | 1:23:59 |
108. | Sofia Beggin | Aromitalia Vaiano | 1:24:39 |
109. | Nicole Steigenga | Bepink | 1:25:37 |
110. | Chiara Perini | Bepink | 1:31:52 |
111. | Ana Covrig | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 1:32:29 |
112. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 1:38:23 |
113. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 1:39:05 |
114. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 1:43:19 |
115. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 1:46:00 |
116. | Danique Braam | Lotto Soudal Ladies | 1:48:48 |
117. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 1:49:36 |
118. | Marketa Hajkova | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 1:54:50 |
119. | Lisa de Ranieri | Conceria Zabri-Fanini | 2:01:03 |
120. | Simona Bortolotti | Conceria Zabri-Fanini | 2:04:12 |
121. | Olga Deyko | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 2:20:46 |
122. | Basei Marzia Salton | Conceria Zabri-Fanini | 2:28:16 |
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Polski Związek Kolarski wskazał trenera kadry juniorów. Alan Banaszek kontuzjowany. Marlen Reusser zdyskwalifikowana. Wiadomości z poniedziałku, 25 marca.