Tour de France 2019. Patrick Bevin pożegnał wyścig

Patrick Bevin

Patrick Bevin został pierwszym kolarzem, który wycofał się z Tour de France. Nowozelandczyk doznał kontuzji w kraksie na czwartym etapie.

Prześwietlenie u zawodnika CCC Team ujawniło pęknięcie dwóch żeber. Kontynuowanie wyścigu, w przypadku kolejnego upadku, groziło poważnymi konsekwencjami.

Wstępna obserwacja wykazała ból żeber oraz inne urazy, ale zawodnik był w stanie przystąpić do kolejnego etapu. Niestety podczas wczorajszego Patrick odczuwał silny ból i zaraz po przejechaniu przez metę został zabrany na prześwietlenie. Rentgen wykazał pęknięcie dwóch żeber - siódmego i ósmego - po lewej stronie. Jak to zwykle bywa w przypadku pękniętych żeber, ból nasilał się drugiego i trzeciego dnia od doznania kontuzji. Patrick chciał spróbować kontynuować jazdę na szóstym etapie, ale dziś rano podjęliśmy wspólną decyzję, że lepszym wyjściem będzie wycofanie się z rywalizacji. Dzięki temu będzie mógł szybciej wrócić do pełni zdrowia i skupić się na celach w drugiej części sezonu. Patrick będzie potrzebował dwóch tygodni przerwy od treningów. Spodziewam się, że wróci do pełnej dyspozycji w ciągu najbliższych czterech tygodni, więc będzie miał wystarczająco dużo czasu, by przygotować się do drugiej połowy sezonu

– tłumaczył dr Max Testa.

Więcej niż ucieczki. Patricka Bevina plan na Tour de France

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Simoni

    11 lipca 2019, 12:30 o 12:30

    Szkoda, na niego najbardziej liczyłem w kontekście wygranego etapu bo miał chyba świetną formę. Może przyjedzie na TdP w takim razie i coś wygra 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: